פרסומת
דלג

עבודות שירות לצעיר שהעליב שוטר בפייסבוק

מאת: עומר כרמון ● 5/6/2015 22:26 ● ערב ערב 2064
בית המשפט: "הביטויים המעליבים הופנו למפקח שרון זינטי על רקע תפקידו כשוטר וקצין, ונועדו להשפיל ולבזות אותו, להרפות את ידיו מלמלא חובתו המקצועית". שי בנימיני טען כי ביצע את העבירה נוכח תסכול וכעס שחש כלפי השוטר שמנע ממנו להיכנס למסיבה
עבודות שירות לצעיר שהעליב שוטר בפייסבוק

שלושה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות, נגזרו על שי בנימיני, תושב העיר, בן 22, שהעליב את קצין המודיעין של משטרת מרחב אילת, מפקח שרון זינטי, כשכתב בפייסבוק: "הקצין מודיעין הבן שרמוטה, שאלוהים ייתן לך סרטן בגוף, יא הומו וגם לברק השוטר הורסים שמחות... הקדוש ברוך הוא, בזכותך שלא יהיה להם ברכה לשרמוטות האלה!!!".

סגנית נשיא בית משפט השלום באילת, שוש שטרית, קבעה כי מדובר בהעלבת עובד ציבור, אך לא בעבירה נגד שוטרים כפי שטענה הפרקליטות: "הנאשם יליד 1993, לחובתו שלוש הרשעות קודמות בגין ביצוע עבירות סמים, אלימות, ועבירות כנגד שוטרים", היא ציינה. "ברי כי הביטויים המעליבים הופנו לזינטי על רקע תפקידו כשוטר וקצין, ונועדו להשפיל ולבזות אותו, להרפות את ידיו מלמלא חובתו המקצועית, והם נופלים בגדר עבירה של העלבת עובד ציבור. עם זאת אין בידי לקבל טענת בא כוח המאשימה ולפיה העלבת המתלונן עולה כדי ביצוע עבירה כלפי שוטרים ומביאה לידי הפעלת המאסר על כנגדו".

בנימיני טען כי ביצע את העבירה נוכח תסכול וכעס שחש כלפי השוטר שמנע ממנו להיכנס למסיבה. הוא הסביר כי כיום מבין כי פעל בחופזה וללא שלקח בחשבון את השלכות מעשיו. כן הוסיף כי יחסיו עם שוטרים בכלל הם מורכבים וקונפליקטואליים ולתפיסתו הם רוצים להכשילו, כבר מאז שנות נעוריו המוקדמות ועד היום, תוך שהם מתנכלים לו. השופטת לקחה בחשבון כשגזרה את עונשו של הנאשם, את העובדה כי לא ניצל את ההזדמנויות שניתנו לו ולא התגייס להליך טיפולי בבעיית הסמים, ועבירות סמים חדשות בהן הורשע בתיק זה (צריכה עצמית, ע.כ) .

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש