פרסומת
דלג

עונש קל לתושב העיר שתקף פליט וניסה לרצוח כלבה

מאת: עומר כרמון ● 26/6/2015 23:52 ● ערב ערב 2064
שאדי אפגני ישוחרר בקרוב מהכלא, למרות שבשנה האחרונה כבר הורשע בביצוע עבירות אלימות נוספות: תקיפת בנות האולפנה באילת באמצעות כלבים וצעקות 'אטבח אל יהוד', השמעת איומים והערות גזעניות כלפי שוטר דרוזי, ואיום על שוטרת כי יפגע בבתה הקטנה. כתב אישום הוגש השבוע נגד תושב העיר שהכה את אשתו וניסה לחנוק אותה עד שירקה דם. כשכלבם המשותף ניסה להתערב בנעשה, הכה אותו באמצעות מקל
עונש קל לתושב העיר שתקף פליט וניסה לרצוח כלבה

חמישה חודשי מאסר בפועל נגזרו השבוע על תושב אילת, שאדי אפגני, בן 19, שהורשע במספר אירועי אלימות: בחודש שעבר תקף באכזריות פליט מאריתריאה, סמוך לטרמינל שדה התעופה. לפני שלושה חודשים ניסה להרוג כלבה באמצעות מוט ברזל, משום שנבחה עליו. אחר כך תקף את תושבת העיר שניסתה להגן על הכלבה. אפגני ישוחרר מהכלא בקרוב, מכיוון שמעונש המאסר תנוכה תקופת מעצרו.

נציג הפרקליטות הסביר בבית המשפט מדוע הוחלט להגיע להסדר טיעון עם הנאשם: "הוא הודה בהזדמנות ראשונה וחסך מזמנו היקר של בית המשפט". השופט, גל טייב, קיבל את ההסדר וציין: "בהתחשב בגילו הצעיר וכן לעובדה כי לנאשם אמנם עבר פלילי, אך לא מכביד, אני מוצא לנכון לכבד את ההסדר. הסדר זה הינו סביר ומאזן נכונה בין האינטרס הציבורי לאינטרס האישי של הנאשם, מה גם שהעונש עומד במתחם הענישה ההולם".

"כל היהודיות רוצות אותי"


זמן קצר לפני שנעצר בעקבות תקיפת הפליט, סיים אפגני לרצות ארבעה חודשי מאסר, לאחר שהורשע בתקיפת בנות 'האולפנה' באילת והשמעת איומים והערות גזעניות כלפי שוטר דרוזי, אותו כינה 'בוגד'. בסניף 'בני עקיבא' התקיימה פעילות מיוחדת, בה דנו בחטיפת שלושת הנערים בגוש עציון. אפגני הגיע למקום כשהוא מלווה בחמישה חברים שבידיהם אבנים ומקלות. הם צעקו 'אטבח אל-יהוד', השמיעו מוסיקה ערבית ושילחו שני כלבים לעבר בנות 'האולפנה'. זמן קצר לאחר מכן, נכנס הנאשם לחצר דירה וגנב נרגילה וכסף. לשוטר דרוזי שהגיע כדי לעוצרו, הוא אמר בשפה הערבית: 'אני אראה לך מה זה. אני אגיע אליך יא מניאק, יא בוגד. יא שרמוטה הגלגל מסתובב ואני אתפוס אותך'. בתחנת המשטרה זיהה שוטרת שהייתה מעורבת במעצרו מול סניף 'בני עקיבא' ורשומה כעדת תביעה במשפטו. הוא אמר לה: 'את אחות של כ. (קטינה בת 12). כל היהודיות רוצות אותי, ואם אני ארצה גם את אחותך, אני אזיין'. השוטרת ביקשה ממנו לחדול לדבר על בני משפחתה, אך הוא הוסיף לאיים: 'את שוטרת זונה. כל השוטרים בני זונות. אני שונא את המשטרה ואם אני אתפוס אותך בלי מדים, את תראי מה שאני אעשה לך ואיך שאני יוצא מפה, אני הולך לאחותך והורג אותה'. הוא אמר לשוטרת שהוא מודע לסדר יומה של אחותה הקטינה ואף נקב במקומות בהם שהתה לאחרונה.

הורשע בעבר בהנחת חומרי חבלה


כתב אישום הוגש השבוע נגד תושב העיר, בן 45, שבשבוע שעבר הכה את אשתו בכל חלקי גופה באמצעות מקל עץ, חנק אותה בידיו והטיח את ראשה בקיר. כלבם המשותף של בני הזוג מסוג 'פיטבול' הבחין באירוע האלים והחל לנבוח בעצבנות. בתגובה, הנאשם התעלל בכלב בן השנתיים, הכה אותו באמצעות מקל העץ, עד שנשבר לשלוש חתיכות. למותקפת נגרמו חבלות בראשה והיא ירקה דם כתוצאה מהחנק. הנאשם מכחיש שתקף את בת זוגו, אך מודה שתקף את כלבם באמצעות מקל.

בבקשת המשטרה להארכת מעצרו של החשוד, ציינה: "התפרעות אלימה זו כלפי בת זוגו וכלפי כלבו, מעידה על חוסר רסן, אלימות ואכזריות שיש בה כדי לסכן את המתלוננת ואת הציבור מפניו". לנאשם הרשעות קודמות בעבירות אלימות כלפי בת הזוג ואחרים. בעבר אף הורשע בהנחת חומרי חבלה, כדי לגרום מוות.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש