פרסומת
דלג

אופטימיות זהירה

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 13/9/2015 11:58 ● ערב ערב 2064
לאחר חורף בו נרשמה ירידה בת עשרות אחוזים לעומת השנה הקודמת, אילת מתעקשת לצאת מהשפל בלינות תיירים זרים ולנסות לשקם את מעמדה. בתקופה שבין אוקטובר 2014 למרץ 2015 נכנסו לאילת בין 47 ל-63 אלף לינות של תיירים זרים בלבד. האם המענקים שמציע משרד התיירות לחורף הקרוב לחברות התעופה וסיטונאי התיירות הזרים יהפכו את הקערה? ימים יגידו
אופטימיות זהירה

לאחר יותר משנה מסיומו של מבצע 'צוק איתן' נראה כי התיירות בישראל עדיין מקרטעת ויעידו נתוני התפוסה במלונות. בחודש יולי השנה אמנם חלה עליה של 8% בלינות לעומת שנה שעברה אך עדיין מדובר בירידה של 17% לעומת 2013. כך למשל באילת נרשמו 23 אלף לינות תיירים המהוות ירידה בת 14% לעומת יולי 2014, וירידה בת 28% מיולי 2013, לעומת זאת בלינות ישראלים נרשמה עליה ברוב חלקי הארץ כמו גם באילת, שנהנתה מ 788 אלף לינות המהוות עליה בת 5% לעומת יולי אשתקד ורק 1% עליה לעומת 2013. התפוסה הגבוהה ביותר בישראל נקבעה באילת והיא עמדה על 84%.

האם המענקים יצילו את החורף?
משרד התיירות מציע החורף מענקים של 45 יורו לכל נוסע שיגיע ישירות לאילת באמצעות חברות תעופה זרות וסיטונאי תיירות. עד כה צפויות להגיע לשדה התעופה בעובדה 25 טיסות שבועיות שאמורות להציל את החורף הקרוב, אחרי עונת חורף חלשה למדי שהיתה אשתקד לאחר מבצע 'צוק איתן'. תיירני העיר אופטימיים מצדם, שכן הנוהל החדש שפרסם משרד התיירות כבר מתחיל לתת פירות ולייצר עניין בקרב חברות התעופה וסיטונאי התיירות הזרים. אך לשם השוואה, בחורף הקודם נחתו בעובדה בין 2-4 טיסות שבועיות בסך הכל, ובסך הכל פקדו את העיר 12,000 תיירים מחו"ל, המהווים שבריר אחוז מכלל הלינות באילת. הנתונים הצפויים לחורף זה אף עולים על אלה שנספרו בחורף 2013, אז נחתו באילת בין 15-20 טיסות שבועיות מחו"ל, כאשר השנה צפויות הטיסות הנוחתות בעיר להיות טיסות סדירות ולא טיסות צ'ארטר, שמשמעותן היא שהטיסות ינחתו בעיר גם אם אינן מלאות, ולא יבוטלו במקרה של אי כדאיות כלכלית. בשלב זה תקצב משרד התיירות את הפרויקט ב-15 מיליון שקל במענקים ועד ל-80,000 נוסעים. התאחדות המלונות באילת הוסיפה מצדה סכום נוסף של 15 יורו עבור כל נוסע המגיע לעיר, עד לתקציב של ארבעה מיליון שקל, ובאופן זה יקבלו כל חברת תעופה או סוכן סיטונאי, סכום של 60 יורו בעבור כל תייר שיגיע לעיר דרך שדה עובדה. בין חברות התעופה הצפויות לנחות בעיר: פגסוס הטורקית, עמה יוכלו תושבי העיר לטוס בזול לאיסטנבול וממנה בטיסות המשך ליעדים שונים בעולם, מונארך מלונדון, ריינאייר ממזרח אירופה, אייר גרמניה מדיסלדורף ועוד. במשרד התיירות מעדיפים השנה להוציא את התקציבים על תמריץ מסוג זה במקום על קמפיינים בתקשורת, שכן לגישתם מהווה ערוץ השיווק הזה ערוץ בטוח. הצפי הוא לתפוסת מושבים של 80%-85%. נכון לכרגע קצב ההזמנות טוב ובחברות הזרות מרוצים.

צילום ארכיון: יהודה בן יתח
חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש