פרסומת
דלג

מנהל 'יוספטל' מצטרף לביקורת: "אין ביכולתנו לתת שירות טוב יותר"

מאת: עומר כרמון ● 6/11/2015 21:58 ● ערב ערב 2731
ד"ר אבי גולדברג: "בית החולים 'יוספטל' הוא בית חולים כללי קטן ופריפרי, שאין בו אשפוז פסיכיאטרי, אין בו רופא תורן פסיכיאטר, ובחלק ניכר מהזמן אין אפילו נוכחות של פסיכיאטר מומחה בעיר. בתנאים האלה, אנו נאלצים להשתמש בפתרונות הנחשבים חריגים בכל מקום אחר. כל עוד אין באילת פסיכיאטרים מומחים תושבים, שיוכלו להתחלק בנטל העבודה בצורה סבירה, לא ניתן יהיה לתת שירות טוב יותר בבית החולים 'יוספטל'"
מנהל 'יוספטל' מצטרף לביקורת: ''אין ביכולתנו לתת שירות טוב יותר''

ד"ר אבי גולדברג, המנהל היוצא של בית החולים, 'יוספטל' ו'שירותי בריאות כללית' באילת, הצטרף השבוע לביקורת שמתח שופט בית משפט השלום בעיר, גל שלמה טייב, על כך שבאילת לא נמצא כל העת פסיכיאטר מומחה. במכתב שהעביר לבית המשפט, כתב ד"ר גולדברג: "בית החולים 'יוספטל' הוא בית חולים כללי קטן ופריפרי, שאין בו אשפוז פסיכיאטרי, אין בו רופא תורן פסיכיאטר, ובחלק ניכר מהזמן אין אפילו נוכחות של פסיכיאטר מומחה בעיר. בתנאים האלה, אנו נאלצים להשתמש בפתרונות הנחשבים חריגים בכל מקום אחר - גם כדי לתת טיפול לחולים עם בעיות פסיכיאטריות המגיעים לחדר המיון של בית החולים. כל עוד אין באילת פסיכיאטרים מומחים תושבים, שיוכלו להתחלק בנטל העבודה בצורה סבירה, לא ניתן יהיה לתת שירות טוב יותר בבית החולים 'יוספטל'. במידה ומשטרת ישראל מבקשת לקבל שירות בדיקה פסיכיאטרית על ידי פסיכיאטר לצורך קביעת כשירות למעצר, ניתן לשלוח את העציר לבדיקה בבית החולים הפסיכיאטרי בבאר שבע, המאויש על ידי פסיכיאטרים באופן רציף. ברור לנו כי פיתרון זה אינו נוח". משטרת אילת מסרה לבית המשפט בתגובה למכתבו של מנהל בית החולים 'יוספטל': "אכן מדובר בפתרון שאינו נוח. לא נותר לנו אלא להצטרף לאמור בדבריו".

השופט, גל שלמה טייב, אמר בנושא בשבוע שעבר: "לא יעלה על הדעת שבעיר קצה המרוחקת כ-200 ק"מ ויותר מכל בית חולים אחר, לא יהיה פסיכיאטר שיוכל לתת מענה מיידי באותם מקרים הנדרשים לכך. מציאות זו של היעדר פסיכיאטר שבודק את החשודים שמופנים אליו ולו בדיקה ראשונית, היא חזון נפרץ בעיר אילת ועל כל הגורמים העוסקים בנושא להביא לשינוי מיידי בעניין זה... היות ומרפאת מיל"ה נסגרה בעיר, אנו נמצאים במצב אבסורדי שבו אנו לא יכולים לבדוק פסיכיאטרית באילת".

עם כניסתה לאחרונה לתוקף של הרפורמה לבריאות הנפש של משרד הבריאות, האחריות הביטוחית על שירותי בריאות הנפש הועברה לקופות החולים. המרפאה לבריאות הנפש באילת שהופעלה עד כה על ידי משרד הבריאות  עברה לאחריות שירותי בריאות 'כללית', שפתחה מרפאה לבריאות הנפש ב'בית התמר'.

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש