פרסומת
דלג

הוכתה למוות בשכונה א'

מאת: עומר כרמון ● 18/12/2015 18:56 ● ערב ערב 2737
זעם רב בקרב בני משפחתה של התיירת הסקוטית, ג'ולי פירסון, בת 38, שנפטרה באילת לפני שלושה שבועות, לאחר שיממה קודם לכן, הוכתה בשכונה א' בידי בן זוגה לשעבר. מעדויות לאירוע עולה, כי השכנים בבניין שצפו באירוע האלים, לא נקפו אצבע כדי לסייע למותקפת. אביה של ג'ולי: "הבת שלי אהבה את ישראל. היא אהבה את אילת". חברתה של ג'ולי, שהייתה היחידה שסייעה לה כשהחשוד הכה אותה באכזריות בכל חלקי גופה: "ג'ולי היתה ילדה מלאת אהבה ושמחה. היא רצתה להיות חלק מישראל. אחרי שהוא הרביץ לה, היא אמרה לי: 'אני מפחדת. אל תעזבי אותי. אני לא יכולה לסבול יותר'. שכונה א' זה כמו שיקגו". המעסיק שלה באילת: "ניסיתי לשכנע אותה להתרחק מהחבר הזה שלה. כל כך ריחמתי עליה. ילדה חמודה וטובה"
הוכתה למוות בשכונה א'
ג'ולי פירסון ז"ל

החשוד בהריגתה של ג'ולי, בן 31, הגיע לאילת ממזרח ירושלים לפני 11 שנה. הוא היה מכור לסמים ורצה להתרחק ממשפחתו. לפני חמש שנים הורשע באילת בעבירות סמים, איומים ובשני מקרים של תקיפת קטינה שהיתה אז בת זוגו. לשופט הוא הסביר כי חווה קשיים עם בת זוגו בגלל מוצאו: הוא ערבי והיא יהודייה. השופט, יואל עדן, הטיל עליו עונש מאסר על תנאי בלבד.

לפני חצי שנה נעצר החשוד לאחר שתקף את ג'ולי פירסון ז"ל. השניים היו אז בני זוג. הוא נכנס לחדר השינה שלה, טען כי גנבה ממנו כסף  ומכשיר טאבלט. הוא הכה אותה נמרצות והשליך אותה ואת חפציה מחוץ לדירה. היא נטלה את חפציה ונסעה במונית. נהג המונית שכנע אותה להתלונן במשטרה והסיע אותה לתחנה. לשוטרים היא סיפרה כי החשוד הכה אותה פעמים רבות בעבר. אולם במסגרת עסקת טיעון עם החשוד, הוטל עליו עונש קל בלבד: 30 ימי מאסר שחושבו מתחילת מעצרו, והוא שוחרר לביתו לאחר זמן קצר.  השבוע החליט השופט, ליאור ברינגר, לשחרר את החשוד בערבות ולהרחיק אותו מהעיר אילת ל-30 ימים:  "מתיק החקירה עולה תמונה קשה ועצובה עד מאוד של חשוד הנוקט באלימות ובהשפלה כלפי בת זוגו וכלפי חברתה שניסתה להגן עליה, כאשר האירוע האלים התרחש בנוכחות של אחרים שאיש מהם לא התערב למעט אותה חברה של בת זוג", הוא ציין.

"מדוע מסתירים את המוות של ג'ולי"?

 

אביה של ג'ולי, ג'ון, אמר השבוע ל'ערב ערב': "הבת שלי אהבה את ישראל. היא אהבה את אילת. נולדתי בירושלים. יש לי תעודת זהות ודרכון ישראלים. אני מגיע לאילת לחודש שלם בכל שנה.  הייתי באילת במהלך חודש ספטמבר. נפגשתי עם ג'ולי בכל יום ואכלנו ביחד צהרים. אני לא מבין מדוע מסתירים את המוות של ג'ולי. אני מניח שהרשויות בישראל לא רוצים שייוודע שאזרחית בריטית מתה באילת". דודתה, דברה, אמרה ל'ערב ערב': "אני משוכנעת שג'ולי מתה בגלל המכות שהיא ספגה. הגופה הגיעה אלינו לסקוטלנד עם סימני חבלה נרחבים בראש ובכל הפנים, כולל בעין. אשרת השהיה של ג'ולי בישראל הסתיימה לפני שנה, בחודש דצמבר. כולם ידעו שהיא מתגוררת באילת ללא אשרה. ג'ולי הלכה מספר פעמים ללשכת משרד הפנים באילת ובבאר שבע, וניסתה להסדיר תעודת זהות. אם היו מגרשים אותה חזרה לסקוטלנד, היא היתה חיה היום. אני לא מבינה מדוע ג'ולי שכבה במשך ארבעה ימים בחדר המתים בתל אביב, מבלי שאף אחד לא יצר קשר עם הוריה. זאת חרפה".

"היא פחדה. לא היתה לה ויזה"

 

שלי, חברתה של ג'ולי, שהייתה היחידה שסייעה לה כשהחשוד הכה אותה באכזריות בכל חלקי גופה, סיפרה השבוע ל'ערב ערב': "הגנתי על ג'ולי הרבה פעמים. הוא נתן לה סמים ומכות והרג אותה. הילדה הזאת קיבלה מכות רצח. היו שם 12 אנשים שראו אותו מרביץ לה ואף אחד לא עשה כלום. כולם עמדו בחוץ וצחקו. הוא גבוה, חושב את עצמו גיבור עם ידיים חזקות, אבל הוא יודע רק להרביץ לבחורות. כשהוא רואה גבר, הוא מתחבא. ג'ולי היתה המפרנסת שלו. אמרתי לו: 'מה שעשית לילדה הזאת, אלוהים יעניש אותך'. ג'ולי היתה ילדה מלאת אהבה ושמחה. היא רצתה להיות חלק מישראל. אחרי שהוא הרביץ לה, היא אמרה לי: 'אני מפחדת. אל תעזבי אותי. אני לא יכולה לסבול יותר'. הזמנתי משטרה והוא החביא אותה בתוך הדירה ונתן לה סמים. בשש בבוקר למחרת, ג'ולי הגיעה אלי לדירה. היו לה סימנים בכל הגוף. היא אמרה לי שהוא נתן לה כדורים והיא לא זוכרת שום דבר ממה שקרה אתמול. היא סיפרה לי שהיא התעוררה בבוקר ואז ראתה אותו שוכב עליה ואונס אותה. אמרתי לה: 'בואי, תיכנסי בפנים'. כולה רעדה. הבאתי לה פיצה וכוס בירה לשתות. היא אמרה לי: 'אני מרגישה יותר טוב'. ראינו טלוויזיה באנגלית, את התוכניות שהיא אוהבת: The weakest link, ו- Eastenders. היא לא היתה רגועה. היא קמה כדי להתקלח, החליפה בגדים. שמעתי שמישהו מתקשר אליה ואמר לה שהוא מחכה לה. זה היה בשעה ארבע אחרי הצהרים. היא אמרה לי: 'עוד מעט אני באה. יש לי משהו לעשות'. היא הלכה וזאת הפעם האחרונה שראיתי אותה".

למה ג'ולי לא הלכה לרופא?

"היא פחדה, כי אין לה ויזה בישראל".

איך היא הכירה את החשוד?

"הוא היה שכן שלה וניסה להתחבר אליה. היא סירבה בהתחלה. אבל הוא המשיך ובסוף היא נהיתה חברה שלו. אחר כך הוא כל הזמן היה מרביץ לה. היא ברחה ממנו ואז הוא החזיר אותה. הוא והחברים שלו היו דוחפים לה סמים כל הזמן לתוך הבקבוק, בלי שהיא שמה לב. ראיתי הרבה דברים בחיים. הילדה הזה קיבלה אלימות ועוד אלימות. שברו לה את הראש בדלת, אבל אף אחד לא קם לעזור לה. אני מאוד מתגעגעת אליה. היא רצתה להיות אזרחית ולעבוד ולהיות בן אדם.  שכונה א' זה כמו שיקגו. לפני שנה נפטר חבר נוסף שלנו. הרגו אותו במכות אחרי שנתנו לו סמים".

בשנה האחרונה עבדה ג'ולי במשך חודשיים כמנקה ביאכטה בעיר. היא גם התגוררה שם. בעל היאכטה, קיבל בתדהמה את הידיעה על מותה: "איזה מסכנה. איזה ילדה טובה. הרגת לי את הלב עכשיו", הוא אמר. "ניסיתי לשכנע אותה להתרחק מהחבר הזה שלה. כל כך ריחמתי עליה. ילדה חמודה וטובה. היא התחברה לאיש הזה, שנתן לה כל הזמן סמים וכדורים והסית אותה לדברים לא טובים. היתה מאוד חייכנית וחברמנית. היא הפסיקה לעבוד כאן מכיוון שהרבה פעמים חזרה שיכורה, או לא הגיעה להפלגה. זה סיפור נורא".

משרד הפנים: היא נרשמה לגיור

 

דוברת רשות האוכלוסין וההגירה, סביו חדד, מסרה ל'ערב ערב' בתגובה: "ג'ולי פירסון היתה אצלנו בחודש דצמבר בשנה שעברה. היא אמרה שהיא זקוקה לתעודת עולה מכיוון שאין לה מעמד בארץ ואין לה כסף לשלם עבור רופא. היא נעצרה בחודש פברואר מכיוון שהיתה לא חוקית בישראל, אבל מצאנו שאין סיבה להרחיק אותה, מכיוון שהיא היתה  בהליך לקבלת מעמד של עולה חדשה. אבא שלה הוא עולה חדש. בסך הכל, כל מה שהיא היתה צריכה לעשות כדי להפוך לעולה חדשה, זה לצרף שני מסמכים: בריאות נפש ורישום פלילי בבריטניה. שוב ושוב ביקשנו ממנה את המסמכים, אבל היא טענה שהיא לא יכולה להביא את הניירת, שכולם מקבלים תעודת 'עולה חדש' ללא המסמכים ורק ממנה דורשים את זה. בפעם אחרונה שהיא היתה אצלנו היה ב-9 בספטמבר. היא מסרה לנו שהיא נרשמה לגיור".

בגלל שלא היתה לה אשרה, היא נותרה בפחד

"היא לא היתה נעצרת בכל מקרה. היא היתה בהתנהלות מול משרד הפנים כדי לקבל אשרת עולה. היא יכלה להגיש בקשה להארכת אשרת התייר. לא ברור מדוע היא לא עשתה את זה".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש