פרסומת
דלג

אטרקצית 'איימקס' נסגרה

מאת: עומר כרמון ● 25/12/2015 14:22 ● ערב ערב 2738
עדות נוספת למשבר התיירותי באילת. אטרקציית 'דה מקס' ('איימקס' לשעבר) תיסגר בשבוע הבא. המנכ"ל, יניב חנו, אמר ל'ערב ערב': "זה אירוע עצוב. העובדים עודכנו, התקיימו שימועים כחוק ונמסרו להם מכתבי פיטורין". לפני שנה אישרה מועצת העיר את הבקשה להקים מרכז מסחרי בבניין. לפי התוכנית, הקומה הראשונה באטרקציה תהפוך לקומת מסחר, לאחר שתורחב בכ-600 מ"ר לכיוון שדרות יותם. בתוך חלל הפירמידה הכחולה תיבנה קומת ביניים שתשמש את האטרקציה התיירותית. במידה והועדה המחוזית תאשר את התוכנית, יכנס למיזם כשותף, איש העסקים, מוטי איבגי
אטרקצית 'איימקס' נסגרה
השלטים הוסרו. 'איימקס' נסגר

אטרקציית 'דה מקס' ('איימקס' לשעבר) תיסגר בשבוע הבא. המנכ"ל, יניב חנו, אמר ל'ערב ערב': "זה אירוע עצוב. אנחנו סוגרים את הדלת בסוף החודש. העובדים עודכנו, התקיימו שימועים כחוק ונמסרו להם מכתבי פיטורין. הוצאנו מכתבים גם לכל החברות שאנחנו עובדים עמן".

כמה עובדים מועסקים כיום ב'דה מקס'?

"כעשרים עובדים. בתקופות החזקות יותר המספר הגיע לשלושים. שוב הוכח כי אף אטרקציה באילת לא יכולה להחזיק מעמד בלי עוגן כלכלי, וזה אומר מסחר או חדרי בתי מלון. משהו שיחזיק אותה בתקופות הקשות".

"בשנת 2010 התחלתי להפסיד כסף"

 

לפני שנה אישרה מועצת העיר את בקשת רשת 'גלובוס מקס' להקים מרכז מסחרי בבניין 'איימקס'. לפי התוכנית, הקומה הראשונה באטרקציה תהפוך לקומת מסחר, לאחר שתורחב בכ-600 מ"ר לכיוון שדרות יותם. בסך הכל, יהיו בקומה הראשונה כ-1,900 מ"ר של שטחי מסחר. בתוך חלל הפירמידה הכחולה תיבנה קומת ביניים שתשמש את האטרקציה התיירותית. הכניסה לקומה זו תהיה מהפארק המרכזי. 

מנכ"ל 'גלובוס מקס', בנט קפלן, הגיע לישיבת מועצת העיר כדי לשכנע את חברי מועצת העיר לתמוך בתוכנית. "אני יושב כאן ומרגיש כמו במשפחה", הוא אמר להם. "בשנת 1998 הבאתי את 'איימקס' לישראל. ישבתי בחדר הזה, ואמרתי: 'בואו נשתף פעולה כדי לעשות דברים מדהימים בעיר הזאת'. לקח לי זמן לשכנע את כולם ועשיתי את זה. אני לא מכיר באילת בניין שמזוהה עם העיר יותר מ'איימקס'. במדריכי התיירות הוא מוגדר כאחד הבניינים החשובים בעיר. מאז, שני שינויים עיקריים התרחשו בעסק שלי: סרטוני תלת מימד נמצאים כיום בכל מקום. הדבר השני, בידור כבר אינו גורם מספיק כדי למשוך אנשים, צריך לתת להם משהו נוסף. בשנת 2010 התחלתי להפסיד כסף ב'איימקס' באילת. החלטתי שזאת אשמתי ואני יכול לשנות את זה. התחלתי לחפש דברים אחרים: פתחתי מוזיאון שעווה, החלקה על הקרח, מופע, אירועים לילדים, אירועים בלובי. כל זה לא עזר ובארבע השנים האחרונות הפסדתי המון כסף. תודה לאל, הרווחתי בצפון ולכן אני עדיין שורד, אבל המצב ב'איימקס' באילת לא יכול להמשיך. לפני שלוש שנים ביקשתי מיניב חנו שידבר עם ראש העירייה כדי להקים ב'איימקס' מרכז מסחרי. עכשיו כבר אין לי אפשרות לחכות יותר. אם לא אוכל לפתוח את המרכז המסחרי, זה יהיה הפסד גדול עבורי והפסד גדול לעיר".

התוכנית להקמת מרכז מסחרי ב'איימקס' עברה לאישור הוועדה המחוזית. במידה ותאושר, יכנס למיזם כשותף, איש העסקים, מוטי איבגי - הבעלים של שני מרכזים מסחריים בפארק אופירה ושל אטרקציית 'עיר המלכים'.

'איימקס' השבוע
הדמיית המרכז המסחרי המתוכנן
הדמיית המרכז המסחרי המתוכנן

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש