פרסומת
דלג

בניגוד להצהרת שר האוצר מחירי הצהרונים לשנה הבאה טרם הוזלו

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: עומר כרמון ● 7/6/2017 20:22 ● ערב ערב 2814
בתקשורת אמנם בישרו להורים על הוזלה של מאות שקלים בצהרונים במסגרת תכנית 'נטו משפחה' שיזם שר האוצר משה כחלון, אלא שהורים שמיהרו לרשום את ילדיהם לצהרוני המתנ"ס באילת גילו השבוע להפתעתם כי המחירים טרם הוזלו ● מנכ"לית המתנ"ס בעיר, איריס כהן הבהירה השבוע: "התקשורת מיהרה לפרסם אבל אנחנו טרם קיבלנו את ההנחיות" ● מדוברות משרד האוצר נמסר: "בימים אלו מנוסחות ההנחיות"
בניגוד להצהרת שר האוצר מחירי הצהרונים  לשנה הבאה טרם הוזלו

הורים רבים מיהרו השבוע לטלפן למתנ"ס בעיר כדי לברר האם חלק מכספם יוחזר בעקבות החלטת משרד האוצר להוזיל את מחירי הצהרונים בארץ בשנת הלימודים הבאה באמצעות נקודות זיכוי, שכן על פי הפרסומים בתקשורת הארצית, אמורה ההנחה באילת לעמוד על 300 ₪ עבור ילדי כיתות א'-ב' שנרשמו לצהרון. הורים שהגיעו לרשום השבוע את ילדיהם לבתי הספר היסודיים אותם מפעילה רשת המתנ"סים בעיר, זעמו לגלות כי במתנ"ס גובים מהם גם עכשיו את המחיר הרגיל העומד השנה על סכום של 1040 ₪. "קיבלנו גל של טלפונים זועמים מהורים שלא הבינו למה אנחנו לא מורידים באילת את המחירים", אמרה השבוע מנכ"לית המתנ"ס בעיר, איריס כהן, שהבהירה: "בעידן הנוכחי, אינפורמציה מתפרסמת עוד לפני שהרשויות מודעות. לצערי עד היום שום מידע מסודר לא הועבר אלינו ולכן יש עדיין הרבה שאלות פתוחות. ברגע שנקבל מידע, נביא אותו בצורה מסודרת לידיעת הציבור וכמובן שאם יהיה צורך נחזיר את ההפרשים להורים". כהן ייעצה להורים המתלבטים שלא לחכות ולמהר לרשום את ילדיהם לצהרונים על מנת לשריין להם מקום, שכן מספר המקומות מוגבל. "ברגע שנקבל הנחיות נמהר לפעול על פיהן", הבטיחה כהן.
במשרד האוצר אישרו כי אכן טרם הועברו הנחיות מדויקות בנושא לרשויות ולגופים המפעילים את הצהרונים. מדוברות משרד האוצר נמסר בתגובה: "תוכנית 'נטו משפחה' הגדילה את הכנסת הנטו של משפחות צעירות באמצעות מתן נקודות זיכוי להורים לילדים, הורדת מכסים על מכשירים סלולריים, הנעלה וביגוד תינוקות, וכן בסבסוד צהרונים, שיכנס לתוקף כבר בשנת הלימודים הקרובה. כמו כן, בימים אלו, מנוסחות ההנחיות אשר יסדירו את פעילות הצהרונים בגנים ובבתי הספר לקראת שנת הלימודים, ואלו יפורסמו בהקדם".
דוברות עיריית אילת אף היא מיהרה להוציא השבוע הבהרה לציבור בנושא. "על רקע פניות רבות של הורים, אשר רשמו את ילדיהם לקייטנות הקיץ ולצהרונים לשנת הלימודים תשע"ח, מבהירה העירייה בזאת, כי לשמחתנו נכללת העיר אילת בסבסוד שמעניק משרד האוצר באמצעות משרד החינוך. במסגרת זו, יוענק סבסוד של 350 ₪ לילד לחודש בעבור צהרון. ברשת המתנ"סים אילת, המפעילה מעל 30 צהרונים הפזורים בגני הילדים ובבתי הספר בעיר, תעמוד עלות צהרון לחודש על 935 ₪ לכל היותר (בהתאם לימי ושעות הפעילות בשנה) ומסכום זה ינוכה הסבסוד האמור. מאחר ומדובר במהלך ארצי, העירייה ממתינה להנחיות מפורטות וברגע שאלו יתקבלו, תפעל העירייה בהתאם. הורים אשר שילמו את העלות המלאה של הצהרון, יזוכו כמובן בגובה הסבסוד".
אלא שלא בטוח כלל כי הודעת הדוברת מדייקת שכן לאור שינוי שיטת המדידה של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס) הועלתה אילת מאשכול 5 לאשכול 6 במדד הסוציו אקונומי, העלאתה זו גרעה מההטבות מהן ייהנו הורים באילת במסגרת התכנית. בעוד שערים הממוקמות באשכול 5 נהנות מסבסוד של 300 שקל בחודש עבור כל ילד בגילאי 3-8, הרי שבאשכול 6 ייהנו מסכום זה רק ילדים בכיתות א'-ב'.

 

יש בית ספר בחופש הגדול


במקביל לאלו, נמשך בימים אלו הרישום לבית הספר של החופש הגדול שיתקיים השנה בין התאריכים ה – 2-20/7, כשהשנה כפי שהוחלט במשרד החינוך, מצטרפים לתלמידי כתות א' ו- ב' גם תלמידי כתות ג'. בעלות מסובסדת של 300 ₪ בלבד ייהנו התלמידים מפעילות בית ספרית, המשלבת כמו בכל שנה לימודים בצורה חווייתית לצד משחקים (כולל ארוחת בוקר בריאה), כשהצוות החינוכי בבתי הספר מגויס לשמש בהדרכת הפעילות. גם את בית הספר של החופש הגדול תרכז באילת רשת המתנ"סים שנערכת בימים אלו לקראת הפעילות בגיוס והכשרת צוותים. לדברי מנכ"לית הרשת באילת, איריס כהן, בכל שנה עומדת כמות הנרשמים לפעילות זו על כ- 70-80 אחוז מכלל תלמידי השבכות. "כולי תקווה שגם השנה הורים ירשמו את ילדיהם לפעילות מבורכת זו", אמרה כהן.


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש