פרסומת
דלג

פתיחת שדה תעופה רמון נדחתה שוב

מאת: איה פלשקס ● צילום: עומר כרמון ● 29/6/2017 09:17 ● ערב ערב 2817
פתיחת שדה תעופה רמון נדחתה שוב, הפעם לחורף 2017-18 ● דחייה של מעל לשנה וחצי מהתאריך הראשוני עליו הכריזה רשות שדות התעופה ● ס. דובר רשות שדות התעופה: "אף אחד שלא יקדים את המאוחר, זה פרויקט רציני, פרויקט של כמעט שני מיליארד ₪"
פתיחת שדה תעופה רמון נדחתה שוב

מאז החלה בנייתו של שדה התעופה רמון, נקבעו לו כבר שלושה מועדי פתיחה. כעת הודיעה רשות שדות התעופה כי גם המועד האחרון שנקבע – סתיו 2017, ידחה לסוף השנה. כך מסרה סגנית דובר רשות שדות התעופה, ליזה דביר, ל'ערב ערב'. "אני מדברת על עונת החורף וזה בגלל שאנחנו נסיים את ההרצות ואת קבלת המערכות", הסבירה. "אני מדברת על סוף השנה אבל אני לא רוצה לדבר על תאריך מדוייק".


היה מדובר על תאריך פתיחה באפריל 16', ולאחריו דיברו על אפריל 17' ואז על סתיו 17' וכעת כבר לא מתחייבים על תאריך
"להכריז על תאריך כיול המכשירים כתאריך הפתיחה זה נחמד אבל לא רציני" מביהרה דביר ומוסיפה, "יש מסלול, אפשר להמריא ולנחות. לרישיון (תהליך הרישוי א.פ.) שדות תעופה בעולם יש תהליך ארוך, ואף אחד שלא יקדים את המאוחר, זה פרויקט רציני, פרויקט של כמעט שני מיליארד ₪. אנחנו נכריז על יום הפתיחה כשתהייה נקודה ריאלית לעשות את זה מבחינת רישיון השדה. השדה הזה תוך כדי בניה עבר שינוי והארכת מסלול של עוד חצי ק"מ, הוסיפו לו רחבות חנייה, אחרי 'צוק איתן' שינו את המתווה שלו, ובצדק. שום דבר לא נקבע מהיום להיום, זה לא פרויקט הגשר של המכביה. אם אנחנו רציניים ואנחנו בונים תשתיות, אז עם כל הרצון להוסיף חצי קילומטר, להוסיף חניות, אפשר להוסיף כמה שרוצים – עמדנו בתקציב ונעמוד גם ביעד".

ומתי בכל זאת אנחנו צפויים לפתיחת השדה?
"סוף 2017 תחילת 2018, נקווה בתחילת החורף".


חדשות אילת