פרסומת
דלג

זהב לרמתי במכבייה

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מאור קליינמן ● 21/7/2017 04:27 ● מה נשמע 505
גם במכבייה הרביעית שלה, הצליחה הטריאתלטית האילתית ז'אן רמתי, חברת קבוצת 'האילתים' של מני קיסלסי, לשמור על מדליית הזהב וסיימה את המקצה המקוצר (בגלל תנאי החום הקשים) במקום הראשון בקטגוריית הגיל
זהב לרמתי במכבייה

צילום: צבי רינר

בסוף השבוע השתתפה הטריאתלטית האילתית ז'אן רמתי, חברת קבוצת הטריאתלון 'האילתים' בתחרות המכבייה שהתקיימה בטבריה. עבור רמתי זו הייתה הפעם הרביעית בה ייצגה את העיר ואת הקבוצה בתחרויות המכבייה. תנאי החום הקשים ששררו בטבריה, גרמו למארגנים להחליט בערב שלפני התחרות שהם מקצרים את המסלול המלא למקצה ספרינט (חצי המרחק), על מנת שהמתחרים לא יכנסו לשעות הבוקר החמות. החלטה זו גרמה לאכזבה קשה אצל 250 המתחרים, שכן רבים מהם שהגיעו מחו"ל התאכזבו על המסלול המקוצר. למזלם של המתחרים רק בבוקר התחרות הוחלט להזניק את המשתתפים על פי קטגוריית הגיל ולא את כולם יחד כפי שתוכנן בתחילה, מה שעלול היה לגרום לעומסים קשים ועיכובים בדרך בגלל מאסת המתחרים.

 


בבוקר אף הוחלט לקצר עוד יותר את מסלול הריצה וזו הפכה מריצה למרחק 5 ק"מ לריצה למרחק של 2.5 ק"מ בלבד. "ואם זה היה מאכזב, רק כשהגעתי לריצה ונטפתי לאורך כל הדרך, ידעתי להודות על ההחלטה", אומרת ז'אן בכנות.
תנאי החום הקשים לא הקלו על מתחרים בתחרות, מה גם שמי שמורגל במרחקים ארוכים, לא קל היה לו לפתע להעלות דופק ולחתום על מרחקים קצרים יותר ואף על פי כן הצליחה ז'אן רמתי גם הפעם לסיים ראשונה בקטגוריית הגיל שלה (50-55), כשהיא מתעטפת בדגל ישראל בכניסה לשער הסיום. "כל מכבייה זו תחרות מיוחדת ומרגשת במיוחד, בגלל עשרות המשתתפים מחו"ל", אומרת ז'אן. "אני שמחה שהצלחתי לשמור על המקום הראשון וייצגתי את העיר ואת המדינה בכבוד".
בימים אלו מתכוננת ז'אן לטריאתלון אשדוד אליו תצא עם כל חבריה לקבוצת 'האילתים' 


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש