פרסומת
דלג

בתו של הרוכל תובעת את סגן מפקד משטרת מרחב אילת

מאת: ● ● ערב ערב 2204
"הוא צעק שקרעתי לו את השרשרת, התנפל עלי והעיף אותי דרך החלון", טוענת עדי מיארה ודורשת פיצוי בסך חצי מיליון שקל ממשטרת ישראל ומסגן מפקד משטרת מרחב אילת, סנ"ץ אבי אסולין. הרקע להגשת התביעה- פינוי בכוח של בעל הקיוסק ג'קי מיארה וילדיו, מרחבת 'קלאב הוטל'. אסולין בתגובה: "מחכה להנחיית הפרקליטות".
בתו של הרוכל תובעת את סגן מפקד משטרת מרחב אילת

תביעת נזיקין בסך חצי מיליון שקל כנגד משטרת ישראל וסגן מפקד משטרת מרחב אילת, הוגשה בבית משפט השלום באילת. התובעת, עדי מיארה, תושבת אילת בת 26, טוענת למעשי אלימות שביצע כלפיה סגן מפקד משטרת מרחב אילת, סנ"ץ אבי אסולין, במהלך פינוי הקיוסק בו התבצר אביה, ברחבת 'קלאב הוטל'.

התביעה: "הניף את התובעת בידיו והשליך אותה דרך החלון"


ביום 24.5.05, נדרש ג'קי מיארה לפנות את הקיוסק, שהיה הדוכן האחרון שנשאר לאחר פינוי הרוכלים, ברחבת 'קלאב הוטל'. מיארה, שהתבצר על גג המבנה ואיים להתפוצץ עם בלון גז ומיכל דלק, דרש להיפגש עם גדי כץ העומד בראש הוועדה לנושא בדוכנים בטיילת, ועם ראש העיר, שלטענתו, הפרו את ההבטחה שניתנה לו על ידי העירייה, להפעיל את הדוכן באופן קבוע במקום. מיארה, שהפעיל במשך 11 שנים גזלן למכירת גלידה ושתייה בחופים, טען, כי הובא לרחבת 'קלאב הוטל', בזמן שהועברו לשם הרוכלים, בעת ביצוע עבודות השדרוג בטיילת. לטענתו, הפעיל את המקום ברישיון ובהתחייבות של העירייה, כי לא יפונה. מיארה היה בין הרוכלים שעתירתם נדחתה בבית המשפט המחוזי בבאר שבע ופעמיים נדחתה עתירתו לבית המשפט העליון, בבקשה לסעד זמני לעיכוב הפינוי. מיארה גם נדחה פעמיים בוועדת השימוע העירונית בראשות גדי כץ ונדרש לפנות את הקיוסק. צוות המשא ומתן של משטרת המרחב ניסה לדבר אל ליבו של מיארה לרדת מרצונו מהגג, ובהוראת מפקד זירת האירוע, סנ"ץ אבי אסולין, פרצו השוטרים אל הגג ואל תוך המזנון ופינו משם את מיארה ואת ילדיו.

במשך כשעתיים, בהן התרחשה הדרמה, כשג'קי מיארה מסרב לרדת מהגג ומאיים להתפוצץ והשוטרים מנהלים עמו משא ומתן, נמשכו 'העסקים כרגיל' בתוך הקיוסק. ילדיו של מיארה לא נדרשו לעזוב את המקום ופינויים לאחר מכן, על ידי השוטרים, נעשה באלימות, כך על פי התביעה, הטוענת שאסולין והשוטרים פעלו באלימות ובכוח וללא סיבה, כלפי בתו של מיארה ואחיה. "במהלך כל השיחות עם האב, כשעתיים ויותר, היו הבת ואחיה בתוך המבנה ולא רק שלא התבקשו לצאת ממנו, אלה שהשוטרים אפשרו להם להמשיך במכירות. בשלב מסוים, התבקשו להפסיק את מכירת המוצרים, אך לא התבקשו לצאת מהמבנה". נטען, כי כאשר פרצו השוטרים לגג והצליחו להשתלט על מיארה, פרצו מספר שוטרים ובראשם אבי אסולין, אל תוך הקיוסק והתנפלו במכות על הבת ואחיה, "לרבות חבלה עזה שספג האח מכת רובה M16", טוענת התביעה. "כשניסתה התובעת להגן על פניה מפני התוקפים, קרעה ללא משים שרשרת כסף מצווארו של סגן מפקד המרחב. משנקרעה השרשרת, נתקף בחמת זעם, צעק כי מדובר בשרשרת יקרה ושמעולם לא נקרעה ואז הניף את התובעת בידיו והשליך אותה דרך החלון".
התביעה טוענת, כי לעדי נגרמו נזקים קשים כתוצאה ממעשי האלימות שבוצעו לטענתה על ידי השוטרים ומפקדם. "התובעת 'עפה' דרך חלון המבנה ונחבטה בפנייה על הקרקע המרוצפת אבן. שיניה נשברו, שפתיה נחתכו, אצבע ידה נשברה, כל גופה נחבל ופניה שתתו דם. בהוראתו של אסולין, הושמו אזיקים על ידיה, מאחורי גבה וכשהיא שותת דם, הובלה לתחנת המשטרה". עוד נטען, כי במשך מספר שעות, היא הוחזקה בתחנה כשידיה כבולות מבלי שתחקר ומבלי שתקבל טיפול רפואי. "רק כעבור שבע שעות, נחקרה כשהיא פצועה, זבת דם ובמצב נפשי קשה, שוחררה ונאלצה להגיע בכוחות עצמה לבית החולים".
התביעה הוגשה באמצעות עורך הדין ילון הכט, בהליך אזרחי נזיקי. עילת התביעה: עבירה על פי פקודת הנזיקין- בגין תקיפה וכליאת שווא ועבירה בגין עוולות נזיקין חוקתיות- הפרת זכות היסוד החוקתית של אדם בישראל, זכות האדם לכבודו, לגופו ולחירותו. התביעה דורשת פיצוי בגין הנזקים והטראומה שנגרמו לתובעת מהמעשים עצמם ומהשפעתם על נפשה ("מאז האירוע סובלת התובעת מהתקפי חרדה ובכי בלתי נשלטים ושנתה לא סדירה"), ופיצוי עונשי בגין הפרת זכויות האזרח.
פרקליטה של התובעת, עו"ד הכט, אומר: "בפעם הראשונה, מוגשת תביעה כספית בגין הפרת זכויות יסוד של האדם ובגין עוולות נזיקין חוקתיות. המשטרה נתבעת מכוח מעמדה ואחריותה הן למעשיהם של סגן מפקד התחנה והשוטרים שהיו מעורבים במעשה והן כמי שמחויבת לשמירת זכויות האזרח, להגנה על כבודו, גופו וחירותו. חובתו של סגן מפקד המרחב היא אישית, מחוץ ומעבר לתפקידו כקצין משטרה. קצין התוקף אדם באלימות וללא סיבה וגורם לכליאתו בכליאת שווא, יחויב בגין אלה, כמו כל אדם אחר". לדבריו, עוד בטרם הגשת התביעה, פנתה מיארה במכתב אל מפקד משטרת מרחב אילת, ניצב משנה ברונו שטיין, ומכתב זה לא זכה להתייחסות. הכט אומר, כי במקביל להגשת התביעה, בכוונתו להגיש תלונה במישור הפלילי, למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש).

תגובתו של סגן מפקד משטרת מרחב אילת, סנ"ץ אבי אסולין:"כתב התביעה נמסר לידי ויועבר ליועץ המשפטי של המשטרה. אפעל על פי הנחיותיו".

מפרקליטות המדינה בירושלים נמסר, כי טרם קיבלו את כתב התביעה.
תמונת כתבה
תביעת כספית. סנ"ץ אסוליןבשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש