פרסומת
דלג

רוברט סיבוני מצהיר על ריצה לראשות העיר: ''אני נותן למאיר יצחק הלוי ציון 7''

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 26/4/2018 22:39 ● ערב ערב 2860
חצי שנה לאחר ששלל מכל וכל ריצה לראשות העירייה (''נראה לי שמקור השמועה מגיע מהרהורי לבם של מי אשר) מבקשים להפריח בלוני ניסוי שמקורם באוויר חם, ותו לא משנה חבר סניף הליכוד רוברט סיבוני את עמדתו ומכריז: ''החלטתי להתמודד על ראשות העיר ויש בכוונתי להתמודד עד הסוף'' ● סיבוני הינו חבר סניף הליכוד השני שמכריז על ריצה לראשות לאחר הודעתו של עו''ד יוסי בדש ● משמעות המהלך: קרע בסניף הליכוד באילת שמסרב להתייצב כגוש אחד מאחורי מועמדותו של מאיר יצחק הלוי ● זאת אף שהוועדה המוניציפאלית של הליכוד אישרה לפני שבועיים כי הוא המועמד של סיעת הליכוד לראשות העירייה ● בשיחה עם 'ערב ערב' מדגיש סיבוני: ''חברי הסניף יכולים להגיש עתירות, זה טוב ויפה אבל אין כל מגבלה שאני אתמודד'' ● ''אני עם מאיר לא אהיה נקודה סוף. בראיה שלי 15 שנה זה מספיק, לך הביתה'' ● עיוש אלמליח: ''בימים הקרובים תוגש עתירה לבית הדין של התנועה להפסקת החברות של בדש וסיבוני בתנועת הליכוד''
רוברט סיבוני מצהיר על ריצה לראשות העיר: ''אני נותן למאיר יצחק הלוי ציון 7''

שלום רוברט, אני מבין שהחלטת לרוץ לראשות העירייה?
"כן, אני מגובש בדעתי לרוץ לראשות העירייה וללכת עם זה עד הסוף".


אני מבין ששוחחת עם מאיר בנוגע לעתידך הפוליטי לפני שהחלטת לרוץ נגדו, מה היה שם?
שוחחנו לפני שלושה חודשים, לא לאחרונה ולא נאמר שם כלום, רק תמתין, תמתין, אבל אין לי מה להמתין, בשורה התחתונה רציתי לצאת כמה שיותר נקי מכל התהליך הזה, אני מרגיש שאני לא שם ואני רוצה לקחת את עצמי קדימה, התלבטתי מאוד, זה לא פשוט, היתה התלבטות אדירה אם להמשיך בפעילות פוליטית או לא, ואני חושב שאני מרגיש בעוצמה מספיק כדי להתמודד לראשות העיר. 


איך אתה עם יוסי בדש?
אני חבר של כולם ומדבר עם כולם, עם יוסי, עם מומו, עם יצחק, עם כל מי שמתמודד, בדש הוא חבר של שנים, אבל זה לא משנה את המירוץ הפוליטי שם כל אחד זכותו לעשות מה שהוא רוצה.


זה אומר שאתה עוזב את הסניף?
לא, זה לא קשור. זכותי להתמודד כמו שגבי קדוש התמודד, כמו שמאיר התמודד ברשימה עצמאית.
אבל שמעת כבר על התוכנית של חברי הסניף להוציא את יוסי בדש מהסניף, הם יעשו לך את אותו הדבר
לא יודע מה הם יכולים או לא לעשות, זה לא משנה, הם יכולים להגיש עתירות זה הכל טוב ויפה אבל אין מגבלה להתמודד. אז אני לא אקבל תמיכה תקציבית מהליכוד, אני לא צריך את הכסף. אני אומר לך שחלק ניכר מחברי הליכוד באילת יתמכו בי. כך אני מרגיש. אני רואה את עצמי ממשיך בסניף הליכוד באילת ואני לא מתרגש. 
ומה תאמר לכל מי שטוען שאתה עושה את המהלך הזה רק על מנת לבוא למאיר בהמשך ולהציע לו את הסרת

המועמדות שלך תמורת מקום ריאלי ברשימה שלו או תפקיד אחר?
ממש ממש לא. אני לא צריך אף אחד, אני מתפרנס מיזמות שלי ואני לא צריך כלום. חוץ מדובי שהוא באמת מסודר כלכלית ויכול להרשות לעצמו לרוץ ככה בכיף, גם אני שם. אין לי בעיה מבחינה כלכלית, אני חזק כלכלית ויכול להרשות לעצמי לעשות את זה. אבל זו לא הסיבה היחידה. מעבר להיותי קצין בדרגת רס"ן בחיל האוויר שעדיין עושה מילואים בגיל 63, אני נמצא בעשייה הציבורית כבר למעלה מ-23 שנה. אם תראה את רשימת העשייה שלי תאמר לי כל הכבוד, תמשיך קדימה. אבל אני מודה שבהחלט התלבטתי, להיות ראש עיר זו אחריות גדולה, זה לא פשוט. הגעתי לגיל כזה עם בשלות, נכונות והבנה ויש לי הרבה הצלחות גדולות והגיע הזמן שיהיה ראש עיר חדש. זה המסר שלי. אני לא רב עם אף אחד ואין לי קומבינות עם אף אחד. 

רשימה כבר יש?
אני נמצא במשא ומתן עם מספר אנשים, לא מתוך סניף הליכוד, שאמורים לתת לי תשובה סופית ויש לנו חצי שנה לעשות עבודה ממוקדת להשיג את המטרה ב-30 לאוקטובר - רוברט סיבוני ראש עיריית אילת. כל מה שמסביב אלו הם רעשי רקע וזה לא מעניין. 

עם מי?
אני רק יכול לרמוז לך שמדובר במישהו שמכהן כחבר מועצה כיום.

ואתה מתחייב ללכת עד הסוף?
וודאי. גם לפני עשר שנים התמודדתי מול מאיר יצחק הלוי וגבי קדוש והלכתי עד הסוף, לא פרשתי. נכון שמתוך התנועה עשו לי בלגן אבל המשכתי הלאה לא ויתרתי וכל זמן שרפי הוכמן לא היה בתמונה אני עמדתי בסקרים על 10-12 אחוז. אני מרגיש כיום חזק, פונים אלי המון אנשים, אמנם לא עשיתי סקר, אבל אני אעשה סקר בעוד חודש חודשיים לאחר שאכנס לעבודה. אני נחוש בדעתי ואני לא יודע מה זה קומבינות, אלא רואה רק את טובת העיר ותושביה בלבד. 

מה גרם לך להחליט לרוץ?
ישבתי עם עצמי קצת בים וחשבתי וחשבתי ואמרתי, רוברט תחליט אתה רוצה לעשות את המהלך הפוליטי או שאתה רוצה להתעסק עם העסקים שלך והחלטתי בסוף ללכת עד הסוף לפוליטיקה. כשאבחר לראשות העיר אני מביא איתי קשרים עם כל שרי הממשלה וחברי כנסת, אני לא מרגיש שמיציתי את עצמי בתקופה שכיהנתי כחבר מועצה, ובסוף הגעתי למסקנה שכדי להצעיד דברים בעיר אתה צריך לעמוד בראש – או שאתה בפרונט או שאתה זז הצידה. בסוף אמרתי לעצמי רוברט לך קדימה. אני עם מאיר לא אהיה נקודה סוף.  בראיה שלי 15 שנה זה מספיק לך הביתה. 

איזה ציון אתה נותן למאיר כראש עירייה?
תראה יש בו תכונות טובות ויש דברים טובים שהוא עושה ויש הרבה דברים שלא. בהגדרה שלי אני נותן לו ציון 7 לא יותר מזה. 


 

בתגובה להצהרתם של שני חברי סניף הליכוד על ריצתם לראשות העירייה, בניגוד לעמדת סניף הליכוד באילת, מסר עיוש אלמליח יו"ר מועצת סניף אילת:
"לאחרונה נודע לי שבנוסף לחבר הליכוד עו"ד יוסי בדש החליט גם חבר נוסף בסניף המקומי,
להגיש מועמות לראשות העיר והוא רוברט סיבוני. מדובר בשני פעילים במועצת סניף הליכוד וחברי מרכז וזאת בזכות העובדה שלא היו בחירות בסניף המקומי ושהדבר נעשה אך ורק בשל חוסר מועמדים לתפקידים השונים בתוך התנועה. על כן, אבקש לציין שסניף הליכוד באילת ימשיך להיות חזק ומלוכד (עם כמות החברים הגדולה ביותר מבין כל המפלגות באילת) וזאת גם בעיקר לאחר ההצהרה של יוסי בדש ורוברט סיבוני שהם מתמודדים לראשות העיר. אני אישית וגם חברים רבים נוספים בתוך הסניף כלל לא בטוחים שאילולא היו בחירות, בדש וסיבוני היו נבחרים למוסדות הליכוד. לצערי, גם כתושב אילת, ראיתי בשנים האחרונות מועמדים רבים שהצהירו על מועמדותם למועצת העיר ולראשות העיר כשעל פי הסקרים כלל לא היה להם סיכויים להיבחר, לא למועצת העיר וגם לא לראשות העיר.

 

"לדעתי הרוב הגדול של חברי מועצת הסניף המקומי אינם מזוהים עם יוסי בדש ורוברט סיבוני". עיוש אלמליח


השאלה המתבקשת היא – האם החשיפה התקשורתית שאותם מועמדים מקבלים בחינם בתקשורת המקומית, לאורך חודשים רבים, זו הסיבה האמיתית שמניעה את חלקם להגיש מועמדות? כידוע לרבים, בדש וסיבוני חברים מאוד טובים ולכן אני לא פוסל את האפשרות שבמהלך החודשים הקרובים אחד מהם יסיר מועמדות (לאחר שקיבל חשיפה רבה בחינם לאורך חודשים) ויצהיר על תמיכתו בחברו הטוב לראשות העיר.
בעבר ניסה רוברט סיבוני להיבחר למועצת העיר בראש רשימת "מחל" ונכשל בגדול. כך גם היה בעבר כשניסה להיבחר מחדש ליו"ר "צוות" באילת והובס על ידי היו"ר הנוכחי ,אלי דהן.
 למיטב ידיעתי, בימים הקרובים תוגש עתירה לבית הדין של התנועה להפסקת החברות של בדש וסיבוני בתנועת הליכוד, שכן התנועה לא מאפשרת לחבריה לפעול על דעתם האישית, בניגוד גמור לתקנות התנועה, ומבלי לקבל אישור מהוועדה המוניציפלית על כך.
למען הסר ספק, אני מבקש להדגיש שלדעתי הרוב הגדול של חברי מועצת הסניף המקומי אינם מזוהים עם יוסי בדש ורוברט סיבוני. בשל כך, סניף הליכוד באילת ימשיך להיות חזק ומלוכד וזאת בניגוד גמור לכמה "נשמות טובות" המנסות לשדר שכאילו התמודדות של בדש וסיבוני לראשות העיר, תגרום לנזק גדול לסניף המקומי. סניף הליכוד באילת היה חזק תמיד (המפלגה הכי גדולה בעיר), איתם ובלעדיהם וכך גם יהיה בהמשך.
 לסיום אבקש להדגיש שוועדת ההגוי העליונה של תנועת הליכוד החליטה לפני כשבועיים על תמיכתה במאיר יצחק הלוי לראשות העיר, ברשימה עצמאית.


חדשות אילת