פרסומת
דלג

סטס דינקין הכריז על ריצה לראשות העיר

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 29/6/2018 09:48 ● ערב ערב 2869
מתמודד חדש לראשות העיר – סטס דינקין ● סימה נמיר ויהודה מורדי כבר לא צ'ילבות, אבל נמיר עדיין תרה אחר מקום ריאלי במשחק הכיסאות המוזיקליים ● מתוך המטות כבר מדווחים על וונדליזם ● ולרשימות המתגבשות מתווספים מידי יום שמות חדשים ● קבלו את כל החדשות ● כל השמות ● כל הספינים ● וכל ההרכבים המתגבשים למועצה ולראשות העיר ● הקרב על כסא ראש העיר נכנס להילוך גבוה
סטס דינקין הכריז על ריצה לראשות העיר
סטס דינקין פותח מבערים, עם רשימה מגובשת והרבה כוח נשי

 

מועמד חדש לראשות העיר


מי שהצטרף השבוע למרוץ לראשות העיר הוא סטס דינקין, שהתמודד בבחירות האחרונות בראש רשימת 'יחד אילת' אך כשל לעבור את אחוז החסימה. עם זאת הוביל הפיצול של דינקין לפגיעה בכוחו הפוליטי של יריבו משכבר אולג צ'רנמוריץ', כזכור, מונה דינקין בפברואר 2016 על ידי יו"ר ישראל ביתנו – שר הביטחון אביגדור ליברמן, ליו"ר סניף המפלגה באילת, כאשר היו"ר היוצא צרנמוריץ', ממשיך לייצג את המפלגה כחבר מועצה. כאמור, הכריז השבוע דינקין כי אין בכוונתו להסתפק ברשימה למועצת העירייה וכי פניו לראשות העיר. בכך עלה מספרם של המתמודדים לראשות העיר לשמונה - מספר שיא של כל הזמנים. במטה "אילת שלנו", ביקשו להדגיש את החשיבות שהם רואים להעצמה נשית והציגו את נבחרת הנשים המנהלת את מטה הבחירות שלהם: סנדרה אהרוני כראש מטה, איטל  רייך - דוברת, אלכס שמואלי - ראש מטה ההסברה וזרה פרומקין - אחראית מטה הסברה. בתמונה חברי רשימת "אילת אחת": יהודה פרץ-מנהל תחנת כיבוי הרשות שדות התעופה ויו"ר ועד עובדי הרשות באילת, אביבה רולינגר - מנהלת  תיק לקוחות לעסקים בחברת אשראי, אריה אלון - יו"ר ארגון המורים באילת, שמעון בן זיקרי- נציג חב"ד העוסק בנדל"ן, סנדרה אהרוני - מנהלת פעילות בחברת תקשורת וראש מטה הבחירות, איטל רייך- ממקימי סיירת הורים ודוברת מטה הבחירות.

 

שולם שולם לעולם. מורדי ונמיר מדגמנים סולחה

 

קחי אותי סימה


על החתול השחור שעבר בין עו"ד סימה נמיר לחבר סיעתה 'ים' יהודה מורדי כבר נשפכו לא מעט מילים. לפני כשבועיים נפגשו השניים לפגישת סולחה ויישור ההדורים ויש גם תמונה למזכרת. באותה נשימה, סתרה נמיר את השמועה לפיה היא עומדת להחליף את עו"ד יעל דראבי הפורשת מסיעת 'כיוון חדש' של מאיר יצחק הלוי וכי תכנס אליה במקומה אל המקום השלישי. נמיר מכחישה בתוקף ומסרה: "אין זה סוד שרוב הסיעות והמועמדים מחזרים אחרי. אני רואה בזה תעודת כבוד והוכחה לכך שהצלחתי בתפקידי וכי ברור לכולם עד כמה גדולה ההשפעה שלי בקרב הציבור. בקדנציה הבאה אני מתכוונת להיות גורם מרכזי ומשפיע, ולשבת בצמתים החשובים ביותר. הדברים אינם סגורים, אך ברור לחלוטין שזה מה שעומד לקרות. אשמח לעדכן את תושבי העיר ואת התקשורת כאשר אקבל את ההחלטה שלי".

 

ונדליזם במטות הבחירות


ריכוז תלונות המתמודדים עד כה בגין וונדליזם כולל את הכוס קפה/בוץ שמישהו שפך (אולי כן אולי לא) על שלט בחירות של עו"ד יוסי בדש באזור המלונות, טענה לוונדליזם במטה הבחירות של דובי כהן, רגע לפני תום השיפוץ במקום, אירוע שלפחות על פי הידוע לנו לא הגיע לכדי תלונה במשטרה, ובשבוע שעבר תלונה של יהודה מורדי במשטרה על כי אלמוני שתועד במצלמת האבטחה, טיפס אל מטה סיעת 'ים' בשדרות התמרים ופרק את מצלמות האבטחה שהותקנו על המבנה וגנב אותן. לא ברור האם הרקע לדברים פוליטי או פלילי. תלונה במשטרה כאמור הוגשה. קציר דל יחסית, שאינו מלמד על הבאות.

 

ונדליזם במטה סיעת 'ים'

 

מועצת העיר אילת תכלול שוב 17 חברי מועצה


שר הפנים, אריה דרעי, חתם השבוע על צו הקובע את מספר חברי המועצה בכל אחת מהמועצות ברשויות המקומיות העומדות להיבחר בבחירות שיתקיימו בתאריך כ"א בחשוון התשע"ט, 30.10.18. הצו קובע את מספר חברי המועצה לפי מפתח אחיד לקביעת מספר חברי המועצה שנחתם בשנת 2011 וזאת על פי מספר התושבים ברשות המקומית. בעיר אילת רשומים 66,326 תושבים. לכן מספר חברי המועצה באילת יהיו 17 חברים.

 

מצטרפים החדשים:


מגי שיש שעבדה בעיריית אילת 24 שנים יצאה לפני כשבועיים לחופשה ללא תשלום עקב הצטרפותה לרשימה של דובי כהן לראשות העירייה. בתפקידה האחרון מזה 14 שנים שימשה מגי שיש מנהלת המחלקה לתלונות ופניות הציבור וממונה על יישום חופש המידע. 
מצטרפת מפתיעה נוספת לרשימתו של כהן היא חנה זיו זרקא, מי ששימשה עד כה בתפקיד מנהלת לשכתו של סגן ראש העירייה אלי לנקרי. זרקה שעמדה בפני יציאה לפנסיה, הודיעה ללנקרי על תמיכתה בכהן והתבקשה אחר כבוד לסיים את תפקידה עוד טרם חודש ההודעה המוקדמת שישולם לה מבלי שתצטרך להגיע לעבודתה. 
שלושה מצטרפים נוספים הם משה דיין מחוף הויליג', מיכאל חן והמצטרף הטרי מהשבוע - ותומר ביצר. ביצר, ששימש שנים ארוכות כקב"ט הנמל, הוא גם מפקד יחידת המילואים המובחרת לוט"ר אילת. במערכת הבחירות האחרונה שקל להתמודד על תפקיד ראשות העירייה, אולם בחר לוותר על הרעיון. כעת כאמור הוא ישלב כוחות עם כהן.
לרשימתו של יצחק מויאל הצטרף יהונתן ארוך, בנה של חברת המועצה שעבר פסיה ארוך ז"ל, ומי שהתמודד ברשימה למועצת העירייה על הטיקט של הצעירים בבחירות האחרונות, אך לא הצליח לעבור את אחוז החסימה. ארוך מרכז בימים אלו את הפעילות הפרסומית של המטה של מויאל. יהודה מורדי צירף לאחרונה לרשימתו 'ים', את מומי צרפתי, ואף זכה לברכה מצולמת משר האוצר משה כחלון שרך על הרכש החדש.

 

האמנה לשמירה על טוהר הבחירות


האמנה לשמירה על טוהר הבחירות שהפיץ עו"ד יצק מויאל המתמודד על ראשות העיר, מקבלת רוח גבית לאחר שארבעה מהמועדים כבר חתמו עליה, ביניהם מאיר יצחק הלוי, מומו ביטון ומויאל עצמו. באמנה מתחייבים החותמים להמנע מלהכפיש ולתקוף אופן אישי מועמדים אחרים או את בני משחותיהם, לפעול אך ורק לטובת העיר ביושר ובניקיון כפיים ולהמנע מכל ניגוד עניינים  שמועמד וכחבר מועצה. עוד קובעת האמנה כי החתומים עליה ימלאו תפקידם באמון מלא וללא משוא פנים למעל כל תושבי העיר אילת, ללא הבדל דת, גזע ומין וכי יקפידו לשמור על איכות הסביבה וניקיון העיר בתקופת הבחירות. 
בין יתר החותמים על האמנה: חברי המועצה מתן בארי, משה אלמקייס, יניב חנו ואלי לנקרי.

 

האמנה החתומה

 

עו"ד מויאל הראשון להציג תכניות עבודה  


המועמד הראשון שהחל מפרסם תכניות עבודה מסודרות הוא עו"ד יצחק מויאל בשבוע שעבר פרסם מודעה המציגה את תכניתו להגדלת שטחה המוניציפאלי של אילת, תוך מטרה לפרוץ צפונה ולהגדילם עד 40 ק"מ צפונית לעיר כך שיכללו את שדה התעופה רמון (שכבר כלול בשטח העיר אילת כתוצאה מחילופי שטחים עם חבל אילות). ישובים חדשים שיצטרפו לאילת על פי תכנית זו הם באר אורה וקיבוץ אילות שיהפוך ל"קיבוץ עירוני".  מויאל קורא לתכניתו "אילת צפון", ובכוונתו לפנות לשר הפנים על מנת שזה יקים וועדת גבולות שתטפל בהרחבת גבולות השיפוט של העיר אילת. השבוע כבר יצא מויאל ביוזמה נוספת, כאשר פנה במכתב לשר התחבורה ישראל כץ בעקבות תכניתו של האחרון להקמת מערך רכבות שיחבר את ישראל, דרך נמל חיפה ומעבר הגבול בבית שאן, דרך הירדם ועד לערב הסעודית. "אבקש להציג בפניך אפשרות כדאית לעיר אילת", כתב מויאל לכץ, "תכנית לחיבור מדינות ערב והמזרח הרחוק לים התיכון, דרך נמל אילת ונמל אשדוד באמצעות הנחת מסילות רכבת לאילת שתכניתה ותוואי מסילתה אושרו ביוזמתך בשנת 2013. שילוב שכה מהווה הזדמנות נדירה להנחת פסי הרכבת לאילת, שכן כל ממשלות ישראל דיברו עליה וביכולתך לבצעה ולהוציאה מהכוח אל הפועל". מויאל הזמין את כץ למפגש בו יציג בפניו את תכניתו על יתרונותיה.

 

מבקש לחבר את אילות עם אילת. עו"ד יצחק מויאל

 

הליכוד הראה לטל ליזרוביץ' את הגב


לאחר שכל העתירות שהגיש לוועדה המוניציפאלית בליכוד, כנגד המועמדים מטעם רשימת מחל (הליכוד) למועצת העירייה, נדחו, ולאחר שהתברג במקום הבלתי ראלי ברשימת הליכוד למועצה (5), הודיע בשבוע שעבר עו"ד טל ליזרוביץ' כי הוא פורש מהרשימה ומוותר על מיקומו בה. צעד זה מגיע בצמוד להחלטתו של ליזרוביץ' לרוץ לראשות העיר ברשימה עצמאית. רשימת מחל לפיכך מונה כעת את עיוש אלמליח שקיבל 31 קולות (מתוך סה"כ 39 בעלי זכות הצבעה, כשבפועל מימוש את זכותם להצביע 35 חברי מרכז הסניף), לאחריו ברוך קבלו שקיבל 26 קולות, אתי אלמליח עם 30 קולות, אמיל דדון עם 30 קולות וכאמור טל ליזרוביץ' שקיבל 14 קולות בלבד. שלושת המקומות הראשונים הופצו ברשימת 'דיל', כאשר ההצבעה עבור דדון נעשתה בעיקר מתוך מטרה מוצהרת לדחוק את ליזרוביץ' אל המקום החמישי והלא ריאלי. מי שהצליחו להפתיע היו חברי סניף הליכוד עו"ד יוסי בדש ורוברט סיבוני, שעל אף שהכריזו כי הם רצים לראשות העיר בראש רשימה עצמאית, עדיין הגיעו לבחירות סניף הליכוד ומימשו את זכותם כחברי סניף, מתוך מטרה לנסות ולהשפיע על הרכב הרשימה בה לא יהיו שותפים.  עם זאת, ובניגוד לפרסומים קודמים, לא הגישה הנהלת סניף הליכוד באילת עתירות להוצאתם של השניים מהסניף, זאת לאחר שהוברר לחברי הסניף כי בכל המקרים המוכרים עד היום בהם הוגשו עתירות דומות כנגד מועמדים חברי סניף ליכוד שהגישו מועמדות שלא על פי דין התנועה, מעולם לא סולקו חברים אלו מחברותם בתנועה. מה שכן, רשימת מחל צפויה להתנהל בבחירות הקרובות במתכונת דומה לזו של הקודמות, קרי: היא צפויה להתאחד עם רשימתו של יצחק הלוי 'כיוון חדש', כך שמאיר יצחק הלוי ישמור על המקום הראשון, ולאחריו יתברג אלי לנקרי, לאחריו ברוך קבלו, כשאת המקום הרביעי יקבל עיוש אלמליח ממחל. במידה וכך יראו פני הדברים, משמעות הדבר היא כי למאיר יצחק הלוי אין אישה ברביעייה הראשונה, כך שפתוחות בפניו שתי אפשרויות, או לשבצה במקום החמישי והלא בהכרח ריאלי, או לשריין את מיקומה של אישה כמס' 3, ולדחוק את רגליו של עיוש למקום החמישי. בבחירות הקודמות נמנע יצחק הלוי מלחתום על הסכם עודפים עם רשימה אחרת. ייתכן מאוד כי בשל כך הפסיד מנדט חמישי במועצה הנוכחית. לאור ניתוח הדברים כאן, לא מן הנמנע כי הפעם ישנה יצחק הלוי גישה ויחתום על הסכם עודפים במטרה להגדיל את סיכויו למנדט חמישי שיאפשר לו להשכין שלום בית. כעת השאלה היחידה הנותרת פתוחה היא מי תהיה האישה ברשימתו של יצחק הלוי לאחר פרישתה של עו"ד יעל דראבי. סימה נמיר היא כרגע השם החם ביותר בתחום, אבל היא כאמור מכחישה מכל וכל ושומרת את הקלפים קרוב לחזה.   


 

פנה לדרך עצמאית, אך נותר חבר סניף הליכוד. עו"ד טל ליזרוביץ'

 

יוזמה ירוקה או קונספירציה של ראשי ערים מכהנים?


שלושה תושבי העיר שוהם פנו באחרונה לרשויות מקומיות בארץ וביקשו מהן לפעול למניעת פגיעה בסביבה בזמן הבחירות. על פניו רעיון ראוי ומבורך. את פנייתם מסבירים השלושה בלכלוך הרב שמצטבר בעת בחירות בשל מודעות ופלאיירים שמלכלכים את הרחובות ואף נותרים תלויים חודשים ארוכים לאחר תום הבחירות. מי שאימץ את היוזמה בידיים פתוחות הוא המשרד לאיכות הסביבה שיזם פנייה אל ראשי הרשויות בבקשה כי יישמו את הפנייה בעירם. אלא שעיון בתוכן הפנייה מעלה סימני שאלה לגבי האינטרסים הפוליטיים המובלעים בה, והיו השבוע מי שהתרעמו כנגד היוזמה שלטענתם אין בינה ובין שמירה על הסביבה דבר וחצי דבר וכי כל מטרתה לסייע לראשי ערים מכהנים ולפגוע ביכולתם של מתמודדים חדשים להציג עצמם בפני הציבור. כך למשל כוללת היוזמה איסור הצבת שלטים ומודעות במרחב הפרטי דוגמת חלונות ומרפסות וגדרות בתים. תליית שלטים אמורה על פי היוזמה להיעשות אך ורק במקומות אותם הקצתה הרשות לשם כך ובשלטי חוצות מוסדרים (בתשלום), איסור נוסף הוא על חלוקת פלאיירים במרחב הציבורי אלא רק בבית התושבים או בתוך עיתונים. תליית השלטים במרחב הציבורי אמורה להיעשות על ידי צוות עצמאי ובלתי תלוי, זאת במטרה למנוע חיכוכים בין המחנות השונים ומלחמות תלישת מודעות המוכרות ממערכות בחירות קודמות. בעיריית אילת התלהבו מהיוזמה ואף הכינו מצגת למועמדים הקוראת להם לחתום על אמנה לבחירות ירוקות ברוח המשרד לאיכות הסביבה, אך מכיוונם של שאר המועמדים נרשמה תגובה צוננת ליוזמה. "מנסים לעבוד עלינו בעיניים", אמרו לנו השבוע שני מועמדים שלא לייחוס, מאיר מפחד שהעיר תצבע בתמונות המתמודדים ומנסה לצמצם עד כמה שניתן את הנראות של המתמודדים האחרים, אבל ברור שמהלך כזה יעניק לו יתרון ענק על פני שאר המתמודדים שהם אלמונים יחסית ואין להם את רקורד העשייה הציבורית שיכול ראש עיר מכהן להציג. הכוח הגדול של המתמודדים הוא במרפסות ובחלונות הבתים, קחו את זה מהם וכן את האפשרות לחלק פלאיירים והענקתם לראשי העירם המכהנים מתנה שלא תסולא מפז, רק שהמתנה הזו היא כולה על חשבון ההליך הדמוקרטי שיפגע. עם כל הכבוד, בעת בחירות, מן הראוי שגם הסביבה תספוג למשך זמן קצוב קצת יותר לכלוך, שכן מדובר בעניין בטל בשישים לעומת הפגיעה האנושה בשוויוניות בין המתמודדים". כך שלא צפוי כי יוזמה זו תקבל רוח גבית באילת לפחות.


חדשות אילת