פרסומת
דלג

האם קדחת הנילוס הגיעה לאילת?

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 7/9/2018 10:30 ● ערב ערב 2880
תושב אילת שאובחן כי לקה בקדחת הנילוס הועבר לטיפול ושיקום במרכז הארץ ● קיימת אפשרות כי התושב בן ה – 70 נעקץ בזמן ששהה במרכז הארץ ● במקרה של שני תושבים נוספים שהגיעו לבית החולים 'יוספטל' עם חום גבוה ועקיצות לא מוכרות, טרם הגיעו ממצאי בדיקות הדם ● בבית החולים מבהירים: ''מוקדם מדי לעורר בהלה'' ● ממשרד הבריאות נמסר: ''מבירור שערכנו - ללשכת הבריאות אילת לא התקבלו דיווחים מסוג זה”
האם קדחת הנילוס הגיעה לאילת?

תושב אילת בן 70 אובחן לאחרונה כחולה בקדחת הנילוס המערבי והועבר להמשך טיפול בבית החולים 'סורוקה' בבאר שבע כשהוא סובל מפגיעה נוירולוגית,  לאחר סיבוך במחלה שפגעה במוחו. בימים אלו הוא התאושש, עובר שיקום בבאר שבע, ועדיין המחלה גרמה לו לפגיעה בשורה של תפקודים שטרם שוקמו. "זה התחיל בכמה ימים של חום מאוד גבוה שעלה וירד מעט", מספרת השבוע בתו של החולה, "בסופו של דבר כמי שהוא בעל מחלת רקע וסובל מבעיות בלב, המחלה פגעה לו במוח והוא הועבר לסורוקה לאחר שאובחן כי לקה בקדחת הנילוס. אבא יצא מזה בנס, הוא חזר לדבר הולך עם קביים וכולי תקווה שהוא עוד יחזור למצבו הרגיל", אומרת בתו שמבהירה כי לא ברור האם אביה נעקץ באילת או שמא נעקץ במרכז הארץ בזמן ששהה באירוע משפחתי כמה ימים לפני שהתפרצה אצלו המחלה.

 

העקיצה התנפחה והחום עלה. צילום רגלו של החולה בן ה – 64 מאילת


עקיצה זו של תושב אילת מצטרפת השבוע לשני מקרים נוספים של עקיצות מוזרות איתן הגיעו שני תושבי אילת לבית החולים 'יוספטל' בעיר. באחד המקרים מדובר בתושב חוזר מצרפת בן 64 שהגיע לבית החולים עם חום גבוה ורגל נפוחה מאוד בה ניתן היה להבחין בעקיצה לא מזוהה. "זה התחיל מזה שהלכנו איתו לרופא משפחה של קופת חולים 'כללית'", מספרת קרובת משפחתו באילת, "אלא שזה אמר שככל הנראה מדובר בעקיצת עכביש ושהכל בסדר. ככה הוא שלח אותו חזרה הביתה. כשהחום עלה והגיע ל- 41 מעלות, לא חיכינו יותר ומיהרנו לבית החולים 'יוספטל'. רק אחרי כמה ימים שלחו אותו לצילום. גם היום קשה לו לדרוך על הרגל והוא סובל מכאבים. ההשערה שלנו היא שמדובר בקדחת הנילוס, אלא שתוצאות הבדיקות עדיין לא הגיעו ואין לנו תשובות ברורות", אומרת קרובת המשפחה. במקרה אחר, הגיע צעיר לבית החולים עם עקיצה וחום גבוה מאוד, אלא שלטענת דוברת בית החולים 'יוספטל', גם במקרה הזה טרם התקבלו בדיקות המעבדה ולא ניתן לקבוע האם מדובר בקדחת הנילוס. "הסימפטומים של קדחת הנילוס דומים למחלת השפעת", מבהירה השבוע דוברת בית החולים, "וניתן לקבוע האם מדובר במחלה או לא רק באמצעות בדיקת דם. אלא שלוקח כמה ימים לקבל את תוצאות הבדיקה ומאחר ואין לנו עדיין את התוצאות לא ניתן לקבוע האם מדובר בקדחת הנילוס".

ממשרד הבריאות נמסר: "מבירור שערכנו ללשכת הבריאות אילת לא התקבלו דיווחים מסוג זה". 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש