פרסומת
דלג

טייסי חברת ישראייר דורשים 10% מהחברה

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 27/2/2019 17:19 ● ערב ערב 2904
חברת ישראייר עומדת מזה חמישה חודשים על המדף ומחפשת קונה ● כרגע מסתמן כי מבין המתעניינים תסגר העסקה למכירת החברה עם קבוצת בראון המתעתדת להקים באילת מלון ובית דירות לאלפיון העליון ביחד עם היזם אבי כראל ● זאת באם תגיע החברה להבנות עם טייסי החברה הדורשים 10% ממניותיה וכן זכות וטו על בחירת הרוכש
טייסי חברת ישראייר  דורשים 10% מהחברה
דורש בונוס בגובה 4-5 מיליון ₪. סירקיס

לאחר שחברו ליזם אבי כראל, לשם הקמתו של מתחם בראון 42, שצפוי לכלול מלון חמישה כוכבים ובו 155 חדרים וכן 223 דירות מגורים, המיועדות לאלפיון העליון, ולאחר שהצליח לעורר גלים כשהבהיר כי בכוונתו להפעיל במקום, לראשונה באילת, כשרות מטעם ארגון רבני צהר, הקוראים תיגר על המונופול שמפעילה הרבנות הראשית בתחום ההכשר, לאון אביגד, המנכ"ל של רשת מלונות הבוטיק בראון, צפוי לרכוש את חברת התעופה ישראייר ב-70 מיליון דולר מאי. די. בי. 
רשת מלונות בראון מתעתדת לרכוש מחברת אי. די. בי. פיתוח שבשליטתו של אדוארדו אלשטיין, את חברת התעופה ישראייר. הצדדים שניהלו מו"מ לאורך החודשים האחרונים הגיעו להבנות עקרוניות והם מגלמים שווי של 70 מיליון דולר לחברה. בעלי הרשת הם ליאון אביגד ובן זוגו ניצן פרי וכן בנו של יזם הנדל"ן והמלונאות מני ויצמן. העסקה צפויה להיות בעיקרה עסקת מזומן, אך יתכן כי תכלול גם תשלום עתידי. כן זוהי ההצעה הגבוהה ביותר שניתנה עד כה מבין הגורמים המתעניינים בחברה שהועמדה על המדף לפני חמישה חודשים. נציגי בראון כבר נפגשו בחודש ינואר השנה עם יו"ר ועד הטייסים של החברה, קובי ברוט, שכן מתברר כי טייסי החברה דורשים לקבל 10% ממניות החברה במסגרת העסקה. מדובר בדרישה חסרת תקדים מטעמו של ארגון עובדים ומעניין יהיה לראות כיצד יתפתח המו"מ בנושא. עוד דורשים הטייסים זכות וטו על בחירת הקונה וכן ביטחון תעסוקתי. נושא נוסף שעומד במרכז המו"מ הינו הבונות המיועד להנהלת החברה בראשה עומד המנכ"ל אורי סירקיס, הדורש 4-5 מיליון ₪. בדו"ח תזרים המזומנים שצורף לדוחות החברה לספטמבר 2018, העריכה החברה כי תקבל בעבור מכירת החברה 225 מיליון ₪. בסך הכל צפתה ישראייר כי הכנסותיה במהלך 2018 יסתכמו ב-340 מיליון דולר, מהם 11 מיליון דולר רווח נקי. 2018 היהת שנה טוב עבור ישראייר שהגדילה את הכנסותיה בתשעת החודשים הראשונים של השנה ב-25 מיליון דולר, מ-271 מיליון דולר ל-296 מיליון דולר.  ברכישת החברה התעניינו עד כה קרן ההשקעות קדמה וחברת אלקו הבורסאית שבשליטת האחים זלקינד. את מימון העסקה צפויה קבוצת בראון לממן באמצעות גיוס אג"ח בגובה 250-300 מיליון שקל, שאמור להתבצע בחוד מאי השנה. לבראון 7 מלונות בוטיק בתל אביב ובירושלים ואחד בקרואטיה והיא שוקדת בימים אלו על הקמתם של 9 מלונות נוספים. לאחר שתשלים את תכניתה להתפרש גם בטבריה ואשקלון היא צופה כי תגיע להיקף של 1500 חדרים.


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש