פרסומת
דלג

סטודנטית אילתית הותקפה עם חבריה בברלין על רקע אנטישמי

מאת: אהובה מאמוס ● 11/9/2019 18:42 ● ערב ערב 2932
בר סרור סטודנטית מאילת יצאה ביום שישי עם חבריה לבילוי במועדון ה-View בוורשה שבפולין ● כשיצאו מהמועדון הותקפו בר וחבריה על ידי חבורת ערבים לאחר שגילו כי הם מישראל ● "הם שאלו את אחד החברים האם אנחנו מישראל, וכשהשיב בחיוב החלו להכותו תוך שהם צועקים “Free Palestine
סטודנטית אילתית הותקפה עם חבריה בברלין על רקע אנטישמי
הסטודנטים שהותקו בפולין בבילוי במועדון בוורשה ● צילום: בר סרור

סטודנטים הלומדים במכללה למנהל טוענים כי הותקפו על רקע לאומני בעיר וורשה שבפולין, על ידי צעירים ערבים. בראשון בספטמבר נסעה קבוצת סטודנטים הלומדים משפטים במכללה למנהל למחנה לימודי למשך שבועיים שהתקיים בעיר וורשה שבפולין. "ביום שישי האחרון החליטו לקחת פסק זמן ולצאת לבילוי משותף. מספרת בר: "כל יום אנחנו לומדים מ-9 עד 17:30 למעט סוף השבוע. כשהגיע יום שישי יצאנו כמה חברים מהמשלחת למסעדה ולאחר מכן המשכנו למועדון ה-View אחרי שבוע קשה של לימודים משפטים וכלכלה באנגלית, סופסוף נהנינו מערב מגבש במועדון". בר מתארת את רגעי האימה שעברו מהרגע שיצאו מהמועדון: "בסביבות השעה 4 וחצי יצאנו מהמועדון ורצינו לחזור למלון. חיכינו למונית מחוץ למועדון. אני ועוד שתי חברות וחבר עלינו למונית הראשונה ושאר החברים חיכו למוניות נוספות שיגיעו. אני מסתכלת מהצד ורואה כי אחד הגברים נוגח עם הראש בחבר טוב שלי. בהתחלה לא הבנתי מה קורה , ובטח שלא חשבתי שמדובר באירוע לאומני. לפתע הגיעה חבורה של שלושה גברים. בהתחלה התעלמנו מהם ואז הם שאלו את אחד החברים האם אנחנו מישראל, ברגע שהחבר השיב בחיוב, אותו בחור נתן לו בוקס והטיל אותו על הרכב והחל להכות אותו ואת שאר החברים באגרסיביות".


בר מספרת: "אני כבר הייתי במונית וכשראיתי את זה ישר יצאתי לעזור לחבר שנפגע ואז שמעתי בחור צועק ״פאק ישראל, פריי פלסטיין״ (לשחרר את פלשתין) מספר פעמים בעודו מרביץ לעוד חבר מהמשלחת".

הבנות לא נפגעו? 
"זה היה מוזר, חברה שלי עמדה מול התוקף פנים מול פנים והם לא נגעו בה. הבנים חטפו מכות רצח ובנו לא פגעו".

איך האירוע הסתיים? 
"חברות שלי ואני צרחנו את עמקי נשמתנו שיפסיקו, באנגלית כמובן, עד שלבסוף שניים מהחבורה של הבחור השלישי שהכה את החברים שלי לקחו אותו והשלושה ברחו מהמקום. כנראה הם פחדו שהמשטרה תגיע". 

מה הסיבה לדעתך שהם תקפו דווקא אתכם? 
"נטו בגלל ששמעו אותנו מדברים בעברית". 
יותם החבר שנפצע פונה על ידי חבריו לבית החולים כשהוא סובל מחבלות בפלג גופו העליון. 
בר מספרת כי מאז המקרה נקראו חברי המשלחת מספר פעמים לתחנת המשטרה. 


מדוע? 
"כיוון שעדיין לא נתפסו  החשודים ובכל פעם המשטרה מוצאת עוד סרטונים שיכולים לקרב אותנו אליהם". 


האם היה גורם מהארץ שליווה אתכם אחרי האירוע הקשה שעברתם?  
"המכללה למנהל שמטעמם הגענו עזרו בצורה יוצאת דופן, בין אם זה כמובן לעזור עם ביה"ח, שגרירות, משטרה וכדומה". 


מה התחושות מאז, האם אתם מרגישים בטוחים? 
"אנחנו לא הולכים בביטחון כמו שהלכנו לפני האירוע. משתדלים להצניע את העברית. לא מסתובבים לבד אלא רק בקבוצות, וכמובן אנחנו ערניים יותר לסביבה".


דובר משטרת וורשה מסר לאתר החדשותynet  כי נפתחה חקירה וכי הם מתייחסים לאירוע כאירוע על רקע לאומני בשל הקריאות שקרא החשוד.    


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש