פרסומת
דלג

רצח באילת - מצוד נרחב אחר שני חשודים נוספים בשוד וברצח סוחר התכשיטים

מאת: ● ● ערב ערב 2326
שני שודדים רכובים על אופנוע הגיעו ברביעי שעבר ל'מרכז רזין' בעיר ותוך איומי אקדח רצחו את סוחר התכשיטים ארנון סייג מירושלים, פצעו קשה את בעל החנות, אייל קוזינסקי ונמלטו . המשטרה עצרה כבר באותו לילה שני חשודים ומנהלת מצוד נרחב אחר שני חשודים נוספים שירדו למחתרת . מפקד מרחב אילת, נצ"מ יהודה דהן, הציג לשוטרי התחנה את תמונת שלושת הילדים שנותרו יתומים מאביהם וביקש מהם לצאת לשטח בעדיפות ראשונה ולמצות מהר ככל האפשר את הדין עם החשודים
רצח באילת - מצוד נרחב אחר שני חשודים נוספים בשוד וברצח סוחר התכשיטים

רצח מזעזע אירע בשבוע שעבר במרכז החנויות 'רזין' בעיר. שני אלמונים רכובים על אופנוע וחמושים הגיעו בשעות הערב של יום רביעי לחנות התכשיטים 'פאלאס'. אחד מהם נכנס לחנות, נופף באקדחו מול הבעלים של החנות, אייל קוזינסקי ודרש ממנו כסף ותכשיטים. לרוע המזל, באותה עת נכח בחנות סוחר תכשיטים מירושלים, ארנון סייג.
קוזינסקי סירב למסור לשודד את הכסף, השודד ירה לעברו מספר כדורים ופצע אותו קשה. סייג נזעק לעזרתו של קוזינסקי, ככל הנראה ניסה למנוע מהשודד להימלט ונתלה עליו מאחור. סייג נאבק גם הוא עם השודד, אבל הכדורים שנורו לעברו מטווח קצר גרמו למותו במקום. לפי עדי ראייה, השודד חטף תיק מלא תכשיטים, חזר אל האופנוע ונמלט יחד עם חברו מהמקום.
קוזינסקי פונה לטיפול בבית החולים 'יוספטל' ומשם הועבר לבית החולים 'סורוקה' בבאר שבע ועדיין לא יצא מכלל סכנה. עוד באותו לילה, הוקם צח"מ (צוות חקירה מיוחד) במאמצים לאיתור החשודים. המשטרה נעזרה בצילומים ממצלמת האבטחה של בית העסק ואף בפרטים מוכמנים מזירת הרצח, אך מחשש לשיבוש חקירה, נמנעים מלפרסם אותם.

הוארך מעצרם של שני החשודים ברצח סייג


לאחר מספר שעות, במהלך חקירת הרצח על ידי כוחות משטרה, נמצא סמוך לבניין 4006 הקטנוע שככל הנראה שימש את השודדים, לאחר שנטשו אותו והעלו אותו באש. כבר בשעות הראשונות לאחר הרצח, נחקרו עשרות אנשים, ולמחרת, כבר נעצרו שני חשודים ראשונים: ניסים סבן (22), המתגורר בבית הוריו בשכונת 'מצפה ים' וגיל בטיט (39), אב למשפחה, המתגורר בסמוך למרכז 'איזידור' בשכונת ערבה.
נציגי המשטרה ביקשו מבית המשפט להאריך את מעצרם של השניים בעשרה ימים. במשטרה חושדים, כי ניסים סבן הוא זה המואשם במעורבות באירוע השוד והרצח, וגיל בטיט מעורב בקשירת קשר לביצוע הרצח ובסיוע שלאחר הרצח, ככל הנראה, בהצתת הקטנוע ששימש לשוד במטרה להעלים ראיות.
במשטרה משוכנעים, כי בידיהם הרבה ראיות נגד השניים ולכן ביקשו בבית המשפט הארכת מעצר ארוכה. אומנם בשלב הראשון של הארכת המעצר, המשטרה אינה חושפת את הראיות המצויות בתיק החקירה הסודי שמוצג אך ורק לשופט, כדי לא לחבל בחקירה.
עו"ד רוני קורדונר, המייצג את סבן, טען בבית המשפט, כי מרשו אינו קשור לרצח וכי המשטרה מיהרה לעצור שני חשודים בלי לבדוק את הקשר שלהם לאירוע. את בטיט מייצג עורך הדין בני נהרי, שנחשב לאחד מעורכי הדין הטובים בארץ. בטיט הציג בפני החוקרים אליבי, שפרקליטו הגדיר כ'מוצק' וטען, כי בשעת הרצח, נכח בהצגת בידור של זאב רווח באילת ואף נפגש בהצגה עם אנשי משטרה שלדבריו יכולים להעיד על כך.
לבסוף, הורה השופט, יואל עדן, להאריך את מעצרו של סבן בשבעה ימים ואת מעצרו של בטיט - בחמישה ימים. ביום שני השבוע, הובא בטיט שוב בפני שופט במטרה להאריך את מעצרו פעם נוספת. השופט הוסיף יומיים במעצר, בסיומם, מתכוונים במשטרה להגיש הארכת מעצר נוספת ולקיים עוד מספר פעולות חקירה.

תמונת כתבה
גופת הנרצח בפתח החנות. חנות 'תכשיטי פאלאס ב'מרכז רזין'. צילום: יהודה בן יתח


יתומים מאב


הנרצח ארנון סייג (39) הותיר אחריו אלמנה ושלושה ילדים בני 8 חודשים, 3 ו- 5.5. משפחתו של סייג, שהתבקשה לאשר ביצוע נתיחה שלאחרי המוות, התנגדה לביצוע הנתיחה, אך בסופו של דבר, ההליך בוצע לאחר שבית משפט השלום באילת אישר אותו לבקשת המשטרה, וגופתו של סייג הועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר.
מפקד משטרת מרחב אילת, נצ"מ יהודה דהן, ביקר השבוע בבית המשפחה בירושלים. באחד התדריכים שערך השבוע דהן לשוטריו ולבלשים המטפלים בפרשיית הרצח, מיד עם חזרתו, שלף תמונה של שלושת הילדים והודיע, כי הם חייבים לעשות הכל, בשביל הילדים של הנרצח שנותרו יתומים מאביהם, למצות את הדין עם הרוצחים בהקדם האפשרי.

במרחב אילת נמצאים בימים אלה בעיצומו של מצוד נרחב אחרי שני חשודים נוספים, ניב הרוש וג'ו נחמיאס, הדרושים לחקירה. השוטרים הגיעו מספר פעמים לביתם של החשודים והשאירו לבני המשפחות הזמנות לסור מיידית למרחב אילת, "חיפשנו את החשודים, הם ניתקו את הסלולאריים שלהם ומבחינתנו, הם נמצאים בבריחה", אמר השבוע מפקד המרחב, יהודה דהן, "מעורבות בסיפור הזה יחידות ארציות על מנת להביאם לחקירה בהקדם האפשרי".