פרסומת
דלג

גשם באילת; עיכובים בטיסות בגלל הערפל במרכז

מאת: עומר כרמון ● 16/11/2010 09:48 ● ערב ערב 2064
גשמים מלווים בסופות רעמים ירדו בימים שני ושלישי באילת ובסביבתה. ביטבתה נמדדו חמישה מ"מ. ערפל כבד סגר ביום שלישי בבוקר את נמלי התעופה בן גוריון ושדה דב. מה שגרם לעיכובים בטיסות לאילת וממנה
גשם באילת; עיכובים בטיסות בגלל הערפל במרכז

בסרטון הקצר: ברקים שצולמו ביום שלישי מחלון מערכת 'ערב ערב באילת'מערכת מזג אוויר שהגיעה אלינו מאזור סודן ונקראת 'אפיק ים סוף' גרמה ביום שלישי למזג אוויר חריג. גשמים מלווים בסופות רעמים ירדו בימים שני ושלישי באילת ובסביבתה. באזור יטבתה ירד גשם שוטף שהביא לזרימות בואדיות, אולם לא נרשמו סגירות כבישים. בסך הכל נמדדו ביטבתה חמישה מ"מ של גשם.

באזור המרכז שרר מזג אוויר שונה לחלוטין. ערפל כבד סגר ביום שלישי בבוקר את נמלי התעופה בן גוריון ושדה דב. מה שגרם לעיכובים בטיסות לאילת וממנה.

מנהל שדה התעופה באילת, חנן מוסקוביץ', מסר ל'ערב ערב', כי השיבושים החלו כששתי טיסות שהיו אמורות להמריא ביום שלישי בשעה 06:40, נאלצו להישאר באילת מכיוון ששדה דב היה סגור. בהמשך גם נתב"ג נסגר והנמל באילת כמעט חדל מלפעול.

בסופו של דבר, בכל שעות הבוקר של יום שלישי הגיעה לאילת רק טיסה מקומית אחת, שנחתה ב-08:30. בנוסף לזה, נחת באילת מטוס של 'אל על' שהגיע מוינה ולא יכל לנחות בנתב"ג. צוות המטוס הוחלף בצוות טרי שכבר היה באילת. נוסעי המטוס מוינה המריאו לנתב"ג רק בשעות הצהרים, כשהערפל באזור המרכז התפזר.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש