פרסומת
דלג

רב שכונת שחמון: תלונות רבות על רוחות רפאים

מאת: עומר כרמון ● 12/1/2011 17:01 ● ערב ערב 2480
רב שכונת שחמון, הרב שמעון אייזנבך: "אני מקבל שיחות טלפון רבות של תושבי שכונה המתלוננים על רוח רפאים שרודפת אותם. המקרה שהתרחש בימים האחרונים מדהים במיוחד: בעל הדירה צילם בלילה את המתרחש ורואים שם את הרוח הלבנה מגיעה מפינת החדר ונכנסת במהירות לתוך גופו. בעלת הדירה שומעת את הרוח מדברת בארמית".
רב שכונת שחמון: תלונות רבות על רוחות רפאים

רב שכונת שחמון, הרב שמעון אייזנבך, אמר ל'ערב ערב', כי הוא מקבל שיחות טלפון רבות של תושבי שכונה המתלוננים על רוח רפאים שרודפת אותם. לדבריו, הוא מנסה להרגיע את התושבים המבוהלים ומסביר להם, כי יתכן ומדובר בקרוב משפחתם שהגיע לבקר ולכן הם צריכים לשמוח על כך.

"המקרה שהתרחש בימים האחרונים, מדהים במיוחד", מספר הרב אייזנבך. "בעל הדירה צילם בלילה את המתרחש ורואים שם את הרוח הלבנה מגיעה מפינת החדר ונכנסת במהירות לתוך גופו".

אולי מדובר באור של מכונית חולפת?
"לא. בדרך כלל, האדם עצמו שזה קורה לו מחפש את ההסברים האלה כדי שלא לפחד. רק כשהוא בטוח במאת האחוזים שזה לא זה, הוא מעורר את העניין".

היו גם רעשים?
"בזמן שהרוח מטיילת בדירה, בעלת הדירה שמעה מישהו מדבר בארמית. היא הרגישה שמישהו הולך אחריה. היא לא ראתה שום דבר, אבל יש תחושה כאילו הרוח מלווה אותה מחדר לחדר. בעל הבית מספר שמרוב פחד, הוא קם פעם אחת באמצע הלילה ועזב את הבית. הוא הרגיש כאילו הרוח המשיכה ללוות אותו גם ברחוב".

מה אפשר לעשות כדי לסלק את הרוח?
"חוץ מפעולות רוחניות, אין להם הרבה מה לעשות. הם פנו אלי ולעוד כל מיני רבנים ידועי שם מרחבי הארץ, שיש להם, לכאורה, ידע בדברים האלה. הרבנים הציע להם לעשות חנוכת הבית, לבדוק מזוזות וכן הלאה".

וזה עזר?
"לא שמעתי על שיפור במצב. זה לא קורה כל יום. היא יכולה להגיע פעם בשבוע, או בשבועיים".

יש עוד מקרים כאלה בשכונת שחמון?
"אני מקבל הרבה טלפונים של אנשים שנתקלו ברוחות. אני מרגיע אותם, אומר להם שאולי מדובר ברוח של אחד מבני המשפחה שבא לבקר אותם: אולי אבא או , והם צריכים לשמוח מכך. אני מנסה להוריד את הפחד של האנשים, כדי שלא ייבהלו ויקבלו את האורח בסבר פנים יפות. לפני כשלוש שנים, הזמינו אותי לבקר באחד הבתים בשכונה. ישבתי עם האמא והבת. הבת סיפרה לי דברים מדהימים: היא ישבה בשירותים ופתאום הדלת נפתחה מעצמה. זאת דלת כבדה שצריך להזיז אותה עם היד. הם מרגישים שחפצים זזים על השולחן. אגרטל נפל בלי כל סיבה נראית לעין. ישבתי שם שעה –שעתיים, כי חשבתי שאולי 'אזכה' לראות מהדברים האלה. לא ראיתי. ניסיתי להציג את הצד השני, אולי זאת לא באמת רוח. אבל הם נראו אנשים נורמטיביים, לא אנשים הוזים". בדרך כלל העניין מסתיים בכך שהדיירים עוזבים את הדירה, אם מדובר בשכירות כמובן".

הרוח ממשיכה לרדוף את הדיירים החדשים שנכנסים לאותה דירה?
"לא".

אז היא רודפת את האנשים או את הדירות?
"יכול להיות שהיא רודפת את האנשים במקום מסוים. אולי ברגע שהאדם עוזב את המקום, הרוח באה לבקר, רואה שפלוני איננו וחוזרת למקומה. אין בזה דברים מדויקים, קשה לדעת בדיוק".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש