פרסומת
דלג

מועצת העיר הדיחה את המבקר

מאת: ראובן זלץ למערכת ערב ערב באילת ● 20/1/2011 12:33 ● ערב ערב 2064
בישיבת מועצת עיר מיוחדת הצביעו 13 בעד הדחתו של מבקר העירייה. בהוראת מאיר יצחק הלוי, העיתונאים לא הורשו להיכנס לחדר הישיבות. לא מן הנמנע כי המבקר יעתור לבית המשפט, בבקשה לצו מניעה
מועצת העיר הדיחה את המבקרבישיבה שנקראה "שימוע" שבה התוצאה היתה ידועה מראש, הודח מבקר עיריית אילת בטענה כי "הוא רדוד מדי ונתפס לדברים קטנים" כך סגן ראש העירייה אלי לנקרי. יצחק הלוי, ראש העירייה, שהוביל את המהלך ומנסה מזה כמה שנים, להפטר מהמבקר אמר "מגיעה לעיריית אילת ביקורת טובה ואיכותית יותר".

בישיבה הניתן לכנותה שערורייתית, הוקרן האירוע המביש על גבי מסך קטן, בפרוזדור בקומת המשרדים בעיריית אילת. העיתונאים לא הורשו להיכנס לישיבה, למרות שמבקר העירייה הודיע בכתב לראש העירייה ולחברי המועצה, כי הוא מעוניין בישיבה פתוחה. אך ראש העירייה החליט שלא תהיה כניסת עיתונאים ומצא סעיף בפקודת העיריות, המדבר על "ישיבה פומבית" והפירוש שלו היה, הקרנה על מסך קטן וכמעט בלתי אפשרי לצפיה ולשמיעה. לאחר ששמעו את דברי המבקר, שבעצם סתר וענה על כל הטענות שהובאו כלפיו, הצביעו 13 חברי הקואליציה, יחד עם יו"ר האופוזיציה חיים אל על, שעד לפני זמן לא רב, היה מתומכי המבקר. תם פרק מביש בפוליטיקה העירונית, תם ולא נשלם.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש