פרסומת
דלג

ועדת שרים אישרה תוכנית למיצוב אילת כעיר תיירות וספורט

מאת: מערכת ערב ערב ● 8/2/2011 11:53 ● ערב ערב 2064
ועדת השרים לפיתוח הנגב והגליל, בראשות המשנה לראש הממשלה, השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, אישרה השבוע (ב') תוכנית שגובשה בשיתוף שרת התרבות והספורט לימור לבנת, שמטרתה מיצוב העיר אילת כעיר תיירות וספורט בינלאומית
ועדת שרים אישרה תוכנית למיצוב אילת כעיר תיירות וספורט

ועדת השרים לפיתוח הנגב והגליל, בראשות המשנה לראש הממשלה, השר לפיתוח הנגב והגליל - סילבן שלום אישרה השבוע תוכנית שגובשה בשיתוף שרת התרבות והספורט לימור לבנת, שמטרתה מיצוב העיר אילת כעיר תיירות וספורט בינלאומית.

הסיוע הכספי שיינתן בשלב ראשון על ידי משרד התרבות והספורט והמשרד לפיתוח הנגב והגליל יוקצה בין השאר לאירוח אליפויות אירופה ואליפויות עולם בענפי ספורט שונים המושכים מידי שנה אלפי ספורטאים מהארץ ומהעולם. במסגרת התוכנית יינתן דגש גם לפיתוח תחום תחרויות ואירועי הספורט באילת, לרבות בינוי ושדרוג מתקני הספורט במטרה לתרום לפיתוח אזור הנגב ולמיתוג מדינת ישראל.

סגן וממלא מקום ראש העירייה, אלי לנקרי, שייצג את העיר אילת בדיון, הציג בפני חברי הועדה את הפוטנציאל העצום של העיר באירוח תחרויות ספורט בינלאומיות חשובות וכן אליפויות עולם ואירופה בענפים שונים. עוד ציין לנקרי את היתרון היחסי של אילת בשל התנאים והתשתיות וכן בהיותה אי של יציבות במפרץ הים האדום ובמדינה מערבית, דמוקרטית ומודרנית. עוד הדגיש לנקרי את האפשרות לבדל את אילת ממתחרותיה, למצב ולמתג אותה כעיר ספורט בינלאומית כחלק מהמיצוב התיירותי החדש של העיר. בעניין זה פירט לנקרי את אליפויות אירופה ועולם שהעיר זכתה ותזכה לארח בשנתיים הקרובות, ביניהן גביע הפדרציה של הטניס שארחה העיר בשבוע האחרון, ואשר משך אליו כ- 2,500 מבקרים ומכירה של כל 10,000 הכרטיסים שהוקצו למשחקים בארבעת ימי התחרות. "הספורטאים המגיעים לאילת הופכים להיות השגרירים הטובים ביותר של העיר והמדינה" ציין לנקרי. עוד השנה תארח אילת את אליפות אירופה לשחייה במים פתוחים ובשנת 2012 את אליפות אירופה בטריאתלון ואת אליפות העולם בהרמת משקולות עד גיל 20.

המשנה לראש הממשלה, השר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום: "הפיכת העיר אילת למוקד עלייה לרגל של ספורטאים מכל העולם ישנה את פני העיר, תדמיתה ומעמדה. אנו נסייע לעיר אילת בבינוי ושדרוג מתקני ספורט כחלק מפיתוחה ומיצובה של העיר אילת כעיר תיירות וספורט בינלאומית. הספורט הוא מנוף צמיחה המקדם ערים בכל העולם ושם אותם על המפה כיעדים מועדפים. מזג האוויר היציב הוא יתרון במקרה הזה ומהווה משאב מרכזי שיש לנצלו". השר סילבן שלום הסביר כי "לצד פיתוח הספורט והתרבות באילת יפתחו יזמות עסקית לצד תיירות שתחזק את העיר מבחינה כלכלית - חברתית. יש לנצל את האיכויות הקיימות באזורים שונים בנגב ובגליל ולהבליט את היתרונות היחסיים ההופכים מקומות אלו לאטרקטיביים במיוחד. מיתוג ערים מאפשר פיתוח כלכלי וחדשנות שישפרו את איכות החיים הן של התושבים והן של התיירים".

השרה לימור לבנת הוסיפה: " מיצוב העיר אילת כעיר תיירות וספורט בינלאומית, והכשרתה לאירוח תחרויות ספורט בינלאומיות כאליפויות עולם ואליפויות אירופה, יקדמו את הספורט הישראלי כולו ויציבו אותו על מפת הספורט העולמית. לעיר אילת פוטנציאל עצום לאור האקלים הנוח המאפשר לקיים תחרויות ואירועי ספורט עולמיים במהלך כל ימות השנה. התועלת לספורט הישראלי עצומה ותאפשר לספורטאים ישראלים להתמודד עם הצמרת העולמית ובכך למעשה למנף את הספורט הישראלי הן בשיפור ההישגים והן בשדרוג דרכי אימון ותכניות הכנה".