פרסומת
דלג

כהן הפופ מאילת

מאת: איריס קדם ● 8/11/2017 09:41 ● מה נשמע 521
בזמן שאילתים עוזבים את העיר כדי לפתח את הקריירה המוזיקאלית שלהם בביצה הגדולה, יש מי שמגיע לכאן ופוצח בקריירה ● כזה הוא גיא כהן (25), תושב אילת בחמש שנים האחרונות, שהחליט לעשות תפנית בחיים ולהגשים את החלום ● סינגל ראשון פופי במיוחד, פרי עטו כבר מושמע בכל תחנות הרדיו, והוא ממשיך לעבוד על אלבום הבכורה במרץ ● בינתיים, עד שיהפוך למגה סטאר, הוא קם בכל בוקר אל בית החולים, שם הוא משגיח על כולם מעמדת הביטחון
כהן הפופ מאילת
הבין שהוא רוצה להפוך את המוסיקה למרכז חייו. גיא כהן ● צילום : אתי רווח

כמו כל זמר גם אצל גיא האהבה לשירה החלה מגיל קטן. במקרה שלו, בעיקר כשהיה הולך עם אבא בכל שבת לבית הכנסת, שם ספג את השירה דרך הפיוטים. מסתבר שאיש מקרוביו לא נגע מעולם בתחום המוזיקה, מה שהופך אותו לחלוץ בתחום השירה במשפחה. גיא התגורר בפתח תקווה עד לשחרורו מצה"ל, אז החליט שמתאים לו להתרחק כדי להגשים את עצמו מכל הבחינות. בשנים האחרונות הוא עובד לפרנסתו בבית החולים 'יוספטל' בעיר כקצין ביטחון. בין לבין הוא משלים בגרויות, ומה שבעיקר מעסיק ומרגש אותו הוא הרעיון ללכת על הגשמה בתחום המוזיקלי בצורה מקצועית, כשהז'אנר שלו הוא פופ. 

מתי התחלת להוציא את הרעיון לפועל?
"בתקופת הצבא התחיל הרצון להביא את המוזיקה לידי ביטוי. אז גם קניתי את הגיטרה הראשונה שלי, למדתי לנגן והתחלתי לשיר. עד היום הייתי שר בעיקר לחברים, או מדי פעם עולה לבמות פתוחות כמו למשל ב'מייקס פלייס'. דווקא כאן באילת, החלטתי לקחת את הנושא קדימה ולעבוד על אלבום בכורה. זה נכון שיכולתי קודם לנסות להתפרסם על בימות בתכניות ריאליטי, אני מודע לחשיפה שאוכל לקבל שם, והאמת שקיבלתי לא מעט הצעות, אבל בחרתי לא לגשת מתוך הבנה שאני זקוק קודם לבסיס חזק יותר".

 

הכל יהיה בסדר


ידוע שהשתלבות בתעשיית המוסיקה הוא לא דבר קל, מה גם שקיים בעבורו מרחק גאוגרפי שחוצץ במידה מסוימת אפשרויות רבות להתברג עמוק, אבל גיא מעיד על עצמו שהוא טיפוס חזק וממוקד מטרה, כך ששום קושי לא עומד בפניו. 
"אני לא רואה מכשולים בעיניים, אלא רק איך להתקדם בדרך למטרות שאני מציב לעצמי", משתף גיא שגאה לשמוע את השיר הראשון שכתב והלחין - 'הכל יהיה בסדר', מושמע בימים אלו מעל גלי האתר בכל הארץ.

לאיזה כיוון אתה מייעד המוזיקה שלך?
"בחרתי ללכת על פופ, שזה ז'אנר שאני מאוד מחובר אליו. השיר הראשון שהוצאתי- 'הכול יהיה בסדר' כבר מושמע בתחנות הרדיו ואני בדרך להוציא שיר שני כבר בימים הקרובים. השיר הראשון הוא מאוד אופטימי, קשור לחיים שלנו בישראל, ומביא גם משהו ממני, סוג של תעודת זהות על אדם עם מוטיבציה שהולך עד הסוף על המטרות שלו. אני כותב ומלחין את כל השירים ועובד יחד עם המפיק 'אישטה', שמלווה אותי כברת דרך מאז הכרנו בצבא. הוא אדם מאוד מוכשר, שתורם המון להצלחה שלי. אנחנו מכוונים עם סגנון הפופ בעיקר לקהל צעיר, כשהמטרה היא להעביר המון אנרגיה חיובית, ובגדול לגרום לאנשים לשמוח ולרקוד". 

מאיפה מגיעה היצירה?
"זה משהו שמגיע מצד אחד מכישרון, ובד בבד תוך כדי עבודה לצד אנשים מאוד מוכשרים מהתעשייה שאני ואישטה הכרנו בדרך. מדובר באמנים, חלקם מוכרים מאוד, שעוסקים בכתיבה לזמרים בארץ, בניהם מפיקים מוצלחים ששמם הולך לפניהם בתחום המוזיקה העכשווית. שילבנו יחד כוחות, וקיבלנו מהם הרבה טיפים. מעבר לזה אני אדם שאוהב ללמוד ולחקור, נכנס לאינטרנט בודק לומד ומחפש כל הזמן דרכים להעשיר את הצד האמנותי שלי. אף פעם לא חששתי לשאול, כי בסופו של דבר ידע זה כוח. אני לא מהסס לבקש ביקורת מהסביבה על חומרים שאני כותב, חשוב לי לשמוע דעות, כי האנשים בסביבה שלי מכירים אותי הכי טוב ויודעים לתת דעה אמתית, הם הקהל שלי".

 

צילום : נביהו וואסה ● עיצוב: avoxvisin


כישרון נגינה חבוי


מסתבר שמעבר לכתיבה, ניחן גיא בכישרון בלתי מוסבר לנגינה. כישרון אותו גילה מבלי שלמד אף פעם לנגן באופן מקצועי, ולא רק על גיטרה. גיא יודע לנגן כמעט על כל כלי נגינה מבלי ללמוד, אלא רק משמיעה. 


המרחק של אילת מהמרכז לא מהווה מכשול בעינייך?
"בשלב הזה לא, להיפך. אמנם נדרש ממני לעלות לא מעט למרכז כדי לעבוד ולהקליט חומרים, אבל אני מוצא שאילת מהווה מקום מעולה בעבורי בכל מה שקשור להקמת הקריירה, לכתוב שירים ולחזק את הבסיס. השאיפה בעתיד הקרוב להתקדם הלאה בכדי להופיע במרכז, ולהגיע לכמה שיותר יעדים בדרך להכרה שאני רוצה לעצמי. אין ספק שבסופו של דבר אצטרך לעזוב את אילת לטובת הקריירה, אבל כרגע טוב לי כאן. הכרתי בעיר את בת זוגתי, אני לומד על השלמת הבגרויות ושמח על העבודה הנוכחית בבית החולים, עבודה שמהווה מקור הפרנסה העיקרי שלי".


אלו טיפים תוכל לתת לאלו שרוצים להגשים עצמם בתחום?
"צריך לדעת שלא מספיק רק הרצון להתפתח, מדובר בעבודה קשה. אני עובד מאוד מאוד קשה, מלבד הנסיעות והעבודה העיקרית כשאני מגיעה לאולפן במרכז כל סשן שאנחנו עובדים עליו מסתכם בהרבה שעות, עד שמגיעים לתוצאה המוגמרת. זו עבודה סביב השעון. חשוב שאנשים ידעו שאין כאן מקום למעצורים, אם רוצים לשחק במגרש של הגדולים צריך לטרוח. התעשייה היא עסק יקר בטירוף כך שצריך לעשות הכל בצורה מדודה, לדעת לשמור על הכסף, לא לתת להתלהבות להוביל אותך בצעדים פזיזים ולא לקפוץ ישר למים. לא כל הנוצץ זהב, כך שחייבים להיות שקולים וכל הזמן עם אצבע על הדופק. כל צעד קטן בשבילי הוא בסופו של דבר צעד גדול".


מה היה הרגע הזה בו הבנת שאתה משנה חיים?
"זה היה לפני שנתיים לערך, ביום בו חברתי לאישטה והחלנו לעבוד יחד. אז הבנו שאנחנו רוצים להפוך את העניין לחיים שלנו. כשאתה צעיר ונמרץ, אתה חולם לכבוש את העולם, לעשות כסף וליהנות מהחיים, ואף פעם לא היה את הדבר הזה שדרבן אותי. ביום הראשון שנפגשנו וישבנו באולפן במשך 12 שעות שחלפו כמו שעה, הבנתי שזה מה שאני הולך לעשות. אני יכול לשבת ימים על גבי ימים באולפן ולעשות באמת את מה שאני אוהב. המוזיקה זו תרבות, ועצם העניין שאני יכול לתרום לכך בארץ וגם להרוויח מזה נתנו את הכוח ללכת על זה בגדול. אני מכוון גם לכתיבה לאמנים אחרים בארץ, מה שעושים לא מעט אמנים מוכשרים".


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש