פרסומת
דלג

אסטרונאוט באילת

מאת: מערכת ערב ערב ● 12/4/2011 12:29 ● ערב ערב 2064
תלמידי מגמת חיל האוויר 'פלדה כחולה' בבית הספר התיכון ע"ש בגין, וקבוצת המחוננים והמצוינים מכיתות ז'-ט' נפגשו עם האסטרונאוט, רנדולף (רנדי) ברזניק, מארה"ב. המפגש התקיים לפני כשבועיים באודיטוריום של אשכול הפיס
אסטרונאוט באילת

תלמידי מגמת חיל האוויר 'פלדה כחולה' בבית הספר התיכון ע"ש בגין, וקבוצת המחוננים והמצוינים מכיתות ז'-ט' נפגשו עם האסטרונאוט, רנדולף (רנדי) ברזניק, מארה"ב. המפגש התקיים לפני כשבועיים באודיטוריום של אשכול הפיס.

האסטרונאוט הרצה בפני 170 התלמידים בנושא: החלל, החיים בתוך המעבורת, חיים בתנאים של חוסר כוח הגרביטציה, תחנת החלל הבינלאומית, התנאים האקלימיים הקיצוניים בחלל, צוות המעבורת ושיתוף הפעולה ההדוק בין אנשי הצוות למען השגת היעד. המסר העיקרי היה, שכל אחד יכול להיות כזה אם רק יחלום ישקיע ויכוון את עצמו להשגת המטרה.

ההרצאה התקיימה בשפה האנגלית מלווה במצגות וסרטים הממחישים את החיים בתוך מעבורת חלל. "התלמידים ישבו קשובים ומרותקים, גילו עניין רב ושאלו שאלות ענייניות. בתום ההרצאה, הצטלמו התלמידים עם האסטרונאוט רנדי למזכרת" ציינה נירה בסן יועצת בית הספר התיכון ע"ש בגין, שיזמה וארגנה את המפגש על סמך חברות של האסטרונאוט עם בעלה. רנדי ביקר בישראל ונאות לבקשתם להיפגש עם תלמידי אילת. התלמידים התנהגו למופת, כיבדו את המעמד ואת העיר אילת. בתום ההרצאה הם מחאו כפיים זמן ממושך למדי וסרבו לעזוב את האודיטוריום" הוסיפה חני אלה, מנהלת 'אשכול פיס'.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש