פרסומת
דלג

מו"מ עם הרוכלים על הארכה נוספת של שהותם בטיילת

מאת: עומר כרמון ● 24/6/2011 17:40 ● ערב ערב 2503
בעלי הדוכנים יכריעו בקרוב האם לקבל את הצעת מינהל מקרקעי ישראל להישאר בטיילת עד לאחר החגים, בתמורה להסרת הערעור על ההחלטה לפנותם. יו"ר ועד בעלי הדוכנים: "הקרב המשפטי הגדול יהיה מול העירייה: נתבע אותה בגין הפרת התחייבויות שלטוניות וחוזים. השבוע החלטנו כי כל הרוכלים יצטרפו לתביעת הדיבה נגד ראש העירייה, שקרא לנו 'חארות'" בא כוחם של בעלי הדוכנים: "בעירייה אין עם מי לדבר, הם לא מוכנים לשום הסדר. בסיפור הזה עוד יתרחשו גדולות ונצורות"
מו''מ עם הרוכלים על הארכה נוספת של שהותם בטיילתבעלי הדוכנים בטיילת החוף הצפוני צפויים להכריע בקרוב האם לקבל את הצעת מינהל מקרקעי ישראל להישאר בטיילת עד לאחר החגים, בתמורה להסרת הערעור שהגישו לבית המשפט העליון על ההחלטה לפנותם. כזכור, בשבוע שעבר, התיר בית המשפט העליון לרוכלים להישאר בטיילת עד ה-11 בספטמבר (חגי חודש תשרי יסתיימו לקראת סוף חודש אוקטובר).

"מעולם לא ישבנו בטיילת בניגוד לחוק"


החלטת בית המשפט העליון ביום רביעי בשבוע שעבר קטעה מו"מ שהתנהל בין הרוכלים למינהל, שאיים לפנותם כבר השבוע. יו"ר ועד בעלי הדוכנים, מאיר תורג'מן, אמר ל'ערב ערב', כי פרקליטות המדינה, שייצגה את המינהל, דרשה מהרוכלים לוותר, בתמורה לדחיית הפינוי, גם על תביעותיהם נגד עיריית אילת, אך בהצבעה שהתקיימה, דחו מרבית הרוכלים הצעה זו. ל'ערב ערב' נודע, כי נציגי המינהל הבהירו בשיחות סגורות, כי הם מעדיפים להגיע להסדר, מאשר לעימות גלוי עם הרוכלים, שיכלול מראות לא נעימים של פינוי אנשים ממקור פרנסתם וכן עלות כספית גבוהה - בשל הצורך להביא לאילת מאות שוטרים ועשרות משאיות, טרקטורים ומנופים. כעת מתנהל מו"מ בין עורכי דינם של הרוכלים לבין נציגי המינהל, על משך הארכה שתינתן לרוכלים להישאר על הטיילת.
"אם מדובר במתן ארכה של חודשיים- שלושה, אני מתנגד להסדר כזה", אמר מאיר תורג'מן. "אני חושב שבשיקול רווח-הפסד, כדאי לנו ללכת על הערעור בכל הכוח. אבל יש דעות לכאן ולכאן, והנושא יובא להצבעה. בכל מקרה, הקרב המשפטי הגדול יהיה מול העירייה: נתבע אותה בגין הפרת התחייבויות שלטוניות וחוזים חתומים שלא מומשו. מעולם לא ישבנו בטיילת בניגוד לחוק, אלא מתוקף פסקי דין והסכמים חתומים. השבוע החלטנו, כי כל הרוכלים יצטרפו לתביעת הדיבה נגד ראש העירייה, שקרא לנו 'חארות' (עד היום, רק כעשרים בעלי דוכנים הצטרפו לתביעה), "אף אחד מאיתנו לא חשב שאנחנו צריכים להישאר בטיילת במתכונת שהיינו. זה מגעיל, זה לא מכבד אותנו, לא מכבד את העיר. אבל העירייה לא דאגה לפקח על הנעשה בטיילת".
בא כוחם של בעלי הדוכנים, עו"ד עודד בהרב, אמר השבוע ל'ערב ערב': "אנו מנסים להגיע להסדר עם מינהל מקרקעי ישראל. בעירייה אין עם מי לדבר, הם לא מוכנים לשום הסדר. את נושא הפיצוי נצטרך לנהל במסגרת תביעה נפרדת מול העירייה. הסיפור הזה רחוק מלהסתיים, יש כאן אנשים שנגרמו להם נזקים כבדים ובסיפור הזה עוד יתרחשו גדולות ונצורות".

"ראש העירייה לא מבין את הנזק שהוא גורם לתושבי אילת"


איריס, אחת מבעלי הדוכנים בטיילת החוף הצפוני, אמרה לנו השבוע: "הסיפור של להישאר בטיילת ייגמר אולי בעוד חודשיים, אבל הסיפור שלנו מול העירייה ממש לא. ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, לא מבין את הנזק שהוא גורם לתושבי אילת. העירייה תאלץ לשלם לנו פיצויי עתק. העירייה מעוניינת להפוך את אילת לים המלח: רצועה של בתי מלון, ללא תושבים. אנשים באים ואומרים לי: 'מה עשיתם מהטיילת? הכל כאן מטונף'. ואני עונה להם: 'שהרחוב שלכם מטונף, למי אתם פונים? לעירייה'. לנו, לא היה למי לפנות. גם בקניון המפואר בארץ - אם ההנהלה תעשה שביתה, הוא יהפוך להיות טיילת אילת. אחד מבעלי הדוכנים כאן סולק לאחרונה מהדוכן שלו בידי פולשים, הוא ניסה לחזור, והפולשים צחקו עליו ואמרו" 'מה תעשה? תפנה לעירייה'". זה המצב בטיילת".

מדוע לא נהרסת הבסטה?


ראש המחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה פנה ליועצת המשפטית של עיריית אילת כדי שתבדוק מדוע לא מוצא צו הריסה לדוכן הממוקם מול המרכז המסחרי 'פנינת אילת'. בחודשים האחרונים, שופץ הדוכן ושינה את ייעודו מ'ביגוד' ל'פיצוציה'. עו"ד גדעון יולזרי ממשרד גדעון פישר ושות' פנה במכתב לפרקליטות המדינה וטען, כי בעל הבסטה, מתי מלכה, העביר את זכויותיו בה לעסק המנוהל בידי אבי טיטו ורונן אל על (בנו של חבר המועצה חיים אל על, ע.כ). לטענתו, הדוכן החדש גורם לנזק כספי ניכר ליוסי דהן, נכה צה"ל ותושב אילת, המחזיק במינימרקט ב'פנינת אילת'. עוד טען יולזרי, כי כל פניותיו בנושא זה לגורמי האכיפה עלו בתוהו. ראוי לציין, כי פניות בנושא זה נעשו בעבר גם לראש העירייה, מאיר יצחק הלוי.
היועצת המשפטית של עיריית אילת הודיעה לעו"ד יולזרי, כי הנושא הועבר לטיפול הפיקוח על הבנייה בעיריית אילת. רונן אל על מסר בתגובה: "מכיוון שניהלתי בעבר 'פיצוציה', מתי מלכה ביקש ממני לעזור בניהול הבאסטה. אני מועסק במקום, זה הכל". מתי מלכה ביקש לא להגיב.

עיריית אילת לא ענתה לשאלותנו

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש