פרסומת
דלג

למרות הביטולים: אילת חגגה את עיד אל-פיטר

מאת: עומר כרמון ● 8/9/2011 14:46 ● ערב ערב 2514
אלפים מערביי ישראל חגגו באילת את סוף הרמדאן. במשטרה מכחישים בתוקף את השמועות על התפרעויות והשלכות אבנים. פקד ליאור בן סימון: "בסוף השבוע לא נרשמו באילת יותר אירועים מאשר בכל סוף שבוע רגיל אחר. בעבר היו תופעות של ונדליזם ועקירת מזוזות בבתי מלון. אבל עם השנים זה הלך ודעך". מנהל מחלקת תיירות פנים בסוכנות הנסיעות 'נזרין טורס': "אנשים פחדו בגלל המצב הביטחוני ומספר ההזמנות לאילת ירד השנה בשליש. בתי המלון באילת טובים מאוד אבל צריך לשדרג אותם. עקבה כבר יותר טובה מאילת"
למרות הביטולים: אילת חגגה את עיד אל-פיטרבסוף השבוע חגגו המוסלמים את חג סיום חודש הרמדאן. עבור המלונאים לא יכל החג להגיע במועד נוח יותר - בדיוק עם סיומו של החופש הגדול. אילת אכן מלאה בימי החג באלפי תיירים ערבים, אולם מתברר כי המציאות הביטחונית גרמה לביטולים רבים. מנהל מחלקת תיירות פנים בסוכנות הנסיעות הגדולה ביותר במגזר הערבי, 'נזרין טורס', אמר ל'ערב ערב', כי השנה נרשמה אצלו ירידה חדה במספר ההזמנות לבתי המלון באילת: "אנשים פחדו והתקשרו כדי לבטל", הוא מספר. "הסוכנות שלי הזמינה השנה 1,000 חדרים בלבד באילת בימי החג, לעומת למעלה מ-1,500 חדרים בשנים הקודמות".

דובר מרחב אילת במשטרה, פקד ליאור בן סימון, הכחיש בתוקף את השמועות שנפוצו בימים האחרונים, לפיהן ערביי ישראל שנפשו באילת התנהגו באלימות. "בסוף השבוע לא נרשמו באילת יותר אירועים מאשר בכל סוף שבוע רגיל אחר", הוא אומר. "רובו של הציבור שמגיע לאילת בעיד אל-פיטר הוא נורמטיבי - הם באים לחגוג. הרבה מהתיירים מאוד אמידים, והחג הזה הוא החופשה השנתית שלהם. יש גם צעירים שמחפשים פורקן, והיו קטטות פה ושם בינם לבין עצמם. בעבר היו תופעות של ונדליזם ועקירת מזוזות בבתי מלון. אבל עם השנים זה הלך ודעך". פקד בן סימון סיפר, כי בימי עיד אל-פיטר, המשטרה שמה דגש מיוחד על אכיפת חוקי התנועה, מכיוון שהציבור הערבי אינו מצטיין בתחום זה.

"סיני כבר לא רלוונטית"


סלים ימיני, מנהל מחלקת תיירות פנים בסוכנות הנסיעות 'נזרין טורס', אומר ל'ערב ערב': "בגלל המצב הביטחוני, אנשים פחדו לבוא או ביטלו. בתי המלון והתאחדות סוכני הנסיעות הודיעו לנו שאם אנשים רוצים לבטל, זה אפשרי. למרות המצב, המחירים נותרו גבוהים וחבל. בסך הכל, בתי מלון התייחסו לתיירים הערבים בצורה מאוד מכובדת. בתי המלון באילת טובים מאוד אבל צריך לשדרג אותם. עקבה כבר יותר טובה מאילת".

ומה עם סיני?
"התייר הערבי-ישראלי מפחד לצאת לסיני בגלל ההתרעות הביטחוניות. מי שיצא לסיני בחג האחרון, עשה זאת מכיוון שלא יכל לבטל. אני לא חושב שסיני תהיה רלבנטית בתקופה הקרובה".