פרסומת
דלג

בנה על חשבונו פרגולה לחיילי 'צוקי עובדה’

מאת: עומר כרמון ● 17/11/2011 17:48 ● ערב ערב 2524
ערן מלכה, הבעלים של 'פרגולערן' באילת, לא היסס לשנייה כשהתקשרו אליו חיילי בסיס 'צוקי עובדה' וביקשו ממנו לסייע בהקמת פינת ישיבה לחיילים העייפים. סרן עידו, מ"פ קורס מ"כים בבית ספר להנדסה קרבית: "החניכים שלי ישנים באוהלים ואין להם מקום שבו ניתן לשבת בנוחות ולהסתתר מהשמש. התקשרנו להרבה בעלי מקצוע באילת, חבל אילות ובבאר שבע, עד שמצאנו אחד שהסכים. ערן מלכה הגיע לכאן על חשבונו ביום שישי, במרחק שעה מאילת ועבד במשך שעות”
בנה על חשבונו פרגולה לחיילי 'צוקי עובדה’

תמונת כתבה


סרן עידו, מ"פ קורס מ"כים בבית ספר להנדסה קרבית (בהל"צ) בבסיס 'צוקי עובדה', התקשר השבוע למערכת 'ערב ערב' וביקש להודות בשם חבריו וחניכיו, לאיש עסקים אילתי, שלפני שבועיים ריגש אותם בתרומתו ובנה להם לראשונה פינת ישיבה.

"החניכים שלי ישנים באוהלים ואין להם מקום שבו ניתן לשבת בנוחות ולהסתתר מהשמש", סיפר סרן עידו. "הקמנו בעצמנו מעין פרגולה מאולתרת, אבל בכל פעם שיש בבסיס ביקורות, נאלצנו להוריד אותה, מכיוון שהיא לא תקינה. לא הצלחנו לשכנע את הצבא לבנות פרגולה תקינה, אז ניסינו למצוא גורם פרטי, מכיוון שאחרי יום קשה, החבר'ה זקוקים למקום שבו יוכלו להניח את הראש ולדבר. התקשרנו להרבה בעלי מקצוע בחבל אילות, בבאר שבע ובאילת. עד שמצאנו אחד שהסכים, זה היה ערן מלכה מאילת. הוא רק שמע את הסיפור, וישר הסכים, בלי שאלות. זה ממש הפתיע אותי. אם הוא לא היה מסכים, כבר הייתי מוותר על הרעיון. הוא הגיע לכאן על חשבונו ביום שישי, במרחק שעה מאילת, ועבד במשך שעות. זאת פרגולה שמחיר המחירון שלה הוא 8,000 שקלים".

"לא יכולתי להגיד להם לא"


ערן מלכה, הבעלים של 'פרגולערן' באילת, שהגשים את חלומם של חיילי בסיס 'צוקי עובדה', שמח לשמוע עד כמה החיילים מעריכים את תרומתו: "נרתמתי לעניין מכיוון שזה נגע ללבי", הוא אמר ל'ערב ערב'. "לא יכולתי להגיד להם 'לא'. עיצבנו להם פרגולה יפה בסגנון יפני, בגודל של 25 מ"ר. קרוב ל-20 חיילים יכולים לשבת שם".

הכל על חשבונך?
"כן. גם התבלבלנו בדרך (הוא צוחק). שכחנו שכביש 12 סגור ורצינו להגיע משם. במחסום הסתובבנו וירדנו לכביש 90".

פעם ראשונה שאתה מתנדב?
"אנחנו נרתמים לסייע כל הזמן. פעם בנינו פרגולה בהתנדבות ל'בית רפאל', פעם אחרת, תרמנו פרגולה בבית העלמין לאישה שרצתה מקום לשבת ליד קבר אהובה. לפני שלוש שנים עשיתי פרויקט גדול ב'גן עוז' של החינוך המיוחד. נתנו הנחה גדולה, ועם החברה שלי בנינו בהתנדבות קישוטים של בעלי חיים על הגדר ואת הקשת והשלט בכניסה. יש שם גננת מקסימה בשם לוסי וייס, לא יכולנו לסרב לה".

שתפו את הכתבה בפייסבוק