פרסומת
דלג

בחרו באילת

מאת: ● 14/12/2011 21:45 ● ערב ערב 2528
ענף ההתעמלות האמנותית באילת תופס תאוצה. מלבד המיקום הקבוצתי המצוין (11) בתחרות העולימפיאדה, שנערכה באילת, זכו הבנות בשתי מדליות זהב, שלוש כסף וחמש מדליות ארד. נבחרת רוסיה, אלופת העולם, יחד עם שש אלופות אולימפיות, הגיעה השבוע למחנה אימונים באילת. בתחילת השבוע, תגיע למחנה אימונים נבחרת ישראל. אולג צ'רנומוריץ: "אני רוצה להפוך את אילת לבירת הספורט של מדינת ישראל"
בחרו באילת

עד לפני מספר שנים, אף אחד לא ממש שם לב לענף ההתעמלות האמנותית, אבל מאז ההצלחות שרשמו בנות נבחרת ישראל בתחרויות האחרונות, הענף בישראל בכלל ובאילת בפרט התעצם, עד כדי כך שנבחרת רוסיה, אלופת העולם, בחרה השבוע לקיים את מחנה האימונים שלה באילת, ונבחרת ישראל ויתרה על מחנה האימונים הקבוע במכון וינגייט ובחרה לעשות אותו גם באילת.

השבוע, הגיעו 45 מתעמלות רוסיות (נערות ובוגרות) למחנה אימונים בן שמונה ימים באילת. ביום ראשון, תגיע הנבחרת האולימפית של ישראל למחנה אימונים שיימשך שבוע ימים. "אנחנו נותנים להן את התנאים הכי טובים שיש, לכן הם בחרו באילת", אמר השבוע אולג צ'רנומוריץ מעמותת 'נושיט יד' לאילת, אליו משתייך גם ענף ההתעמלות האמנותית באילת.

השבוע, אף נקבע התאריך (14-19 במרץ) לקיום תחרות בינלאומית נוספת באילת. "המטרה שלי היא להפוך את אילת לבירת הספורט של ישראל", הוסיף צ'רנומוריץ.

גשם של מדליות


גשם עדיין אין באילת, אבל מדליות היו בשפע. בתחרות העולימפיאדה האחרונה נטלו חלק 240 מתעמלות בהתעמלות אמנותית. למרות ריבוי המשתתפות, הצליחו המתעמלות האילתיות להגיע להישגים טובים יותר מבתחרות האולימפיאדה אשתקד. לא פחות מ- 11 מדליות (2 זהב, 4 כסף ו- 5 ארד) קטפה הנבחרת האילתית. איה ריקל בת התשע זכתה במקום הראשון בתרגיל עם חבל, ואנסה ציפישב (8.5) סיימה ראשונה בתרגיל עם חישוק וזכתה במדליית הזהב. גל ניסים (9) סיימה שנייה בתרגיל עם חישוק, ולריה גלפט (10) סיימה שנייה בתרגיל עם חישוק, רוני זלצמן (10) - שנייה בתרגיל עם כדור, ותאיה אבינועם (13) סיימה שנייה בתרגיל עם סרט. אוליסיה אוסטרוז'ני (7) מקום שלישי בתרגיל ללא מכשיר, עמליה אוסודצ'י (8) מקום שלישי בתרגיל ללא מכשיר, אוריה אוחיון (9) מקום שלישי בתרגיל ללא מכשיר, תהל דיפקאווה (11) מקום שלישי בתרגיל עם אלות ואנה זובארו (11) מקום שלישי בתרגיל עם כדור.
"הרמה של המתעמלות האילתיות עולה משנה לשנה" אמרה מאמנת הנבחרת, ליאת איסקייב, "אני גאה בבנות. מאחר והתחרות נערכה באילת וכל המשפחה צפתה בהן, הן התמודדו עם לחצים והתרגשו מאוד. אני שמחה שעמדנו בציפיות שהצבנו לעצמנו לפני התחרות".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש