פרסומת
דלג

חינוך חובה

מאת: ● ● ערב ערב 2117
חינוך חובה

נבחר יו"ר ועד הורים מרכזי
ביום שלישי התכנסו כל ועדי ההורים של בתי הספר בעיר. על סדר היום, בחירתו של יו"ר ועד ההורים. הנבחר, יוסי האני, אב לשלושה, מוכר כאיש מעשה, יו"ר ועד הורים בבית הספר היובל, ומנכ"ל התאחדות המלונות בעיר. בתגובה לשאלתי על זמן פנוי ענה האני "אני איש של עשייה וחינוך ילדינו הוא בסדר העדיפות, אפנה את הזמן הדרוש לעשייה".

יום ספורט
בבית ספר אופיר, החליטו המנהלת יוכי קולונגי והמורה לספורט מוניק טיבי, כי יום הספורט הראשון במחצית השנה ייזכר לטובה אצל התלמידים ויגרום לצפיה ליום הספורט הבא. יום הספורט שאורגן ע"י המורה לספורט , עבר בהצלחה והשאיר טעם של עוד. בין התחרויות שנערכו, התחרו התלמידים בזריקת כדורים לחישוקים, העברת בקבוקי מי עדן בין אחד לשני, מעבר בין צמיגים ועוד. בית הספר נחלק לשניים והתחרויות נערכו בין כיתות א'-ג' ובין כיתות ד-ו' הנאת התלמידים היתה מלאה.

קצת אחרת
בבית ספר עציון גבר, החליטו השנה, להפוך את יום ההורים, לחגיגה משותפת להורים וילדים דרך עשייה וחינוך. הוחלט כי כל שכבת גיל בבית הספר תעבוד, כמיקשה אחת, לארגן את יום ההורים העומד בסימן דוכני אוכל ושתיה. כל שכבת גיל בחרה את המאכלים אותם הם מתכננים לבשל, ביחד עם ההורים. כל הורה ותלמיד, ידע מה הוא מביא ומה תפקידו. במסגרת הפרוייקט, הוחלט כי כל כיתה תעבוד על שיווק הדוכן שלה בשכונה ובין החברים. בדרך למדו הילדים מהו פרסום, איך הוא נעשה וכיצד. נבחר, צוות הקמה וצוות ניקיון והוחלט, כי גם בהקמה וגם בפינוי ישאר בית הספר נקי למשעי. המטרה הנלווית לכל הפרוייקט, הייתה מכירת האוכל במחיר סמלי וכמובן ניסיון לזכות בקופה "שמנה". יום ההורים, בראשו עמדה מנהלת בי"ס, רחל שפיגל והמורה לאנגלית דיינה פרץ, עבר בהצלחה והפך לחגיגה אחת גדולה בו חוזקה אחוות ההורים והתלמידים. כמו כן נאסף סכום מכובד של כ-4000 ש"ח ,"סכום זה מוקדש כולו לקניית משחקים להפסקות הפעילות ויתכן גם לקניית טייפים לכל כיתה בבית הספר" אומרת שפיגל. התגייסות ההורים נפלאה, גם התלמידים עשו חייל והמטרה הושגה הקנית ערכי חינוך". אבל כמו תמיד גם פה יש זוכים ושכבת ה' זכתה במקום הראשון לאחר שעמדה בכל הקריטריונים - פרסום קהילתי, הכנות בדוכן, שיתוף התלמידים וניקיון.