פרסומת
דלג

בשם החוק

מאת: ● ● ערב ערב 2117
בשם החוק

מפקד חדש למשטרת המרחב
מפכ"ל המשטרה אישר את מינויו של סגן ניצב יפרח דוכובני למפקד משטרת מרחב אילת. המינוי טעון עדיין את אישורו של השר לביטחון פנים. דוכובני, שהיה מפקד משטרת רמלה ומשמש כיום בתפקיד סגן מפקד מרחב השפלה, יחליף את תת ניצב יואב סגלוביץ , שמונה כמפקד היחידה הכלכלית החדשה של משטרת ישראל. בעקבות מינויו למפקד המרחב, יועלה סנ"צ דוכובני לדרגת ניצב משנה. דוכובני, בן 49 נשוי ואב לשלושה, משרת במשטרה מזה 25 שנים. "אני שמח על המינוי", אמר דוכובני לערב ערב ולשאלתנו האם הוא רואה את תפקידו החדש כאתגר, ענה: "עבודת המשטרה לא זרה לי. במידה ויאושר המינוי על ידי השר, אני מאמין שאתחיל בעבודתי באילת תוך מספר שבועות. אני עובר לגור במקום ואהיה כולי אילתי. אעשה כמיטב יכולתי, בתוקף תפקידי וכתושב העיר".

שומרים על מקורות
משטרת ישראל, הקימה יחידת מתנדבים לשמירת מתקני המים של חברת מקורות.
חברת מקורות מרחב דרום, מתפרשת מאשקלון עד אילת. בשטח זה כ- 430 מתקנים הכוללים מתקני קידוח, תחנות שאיבה, בריכות ומאגרי מים. השותפות בין מקורות למשטרת מחוז דרום, התחזקה לאור פגיעות חוזרות ונשנות במתקני תשתית של החברה וגניבות רבות מהמתקנים כגון גניבת גנרטורים, ציוד ממוחשב, גניבות מים, חיתוך כבלי חשמל, גניבת סולר ועוד. הנזקים נאמדים במיליוני ₪ בשנה. לראשונה במשטרת ישראל, ביוזמה משותפת של מפקד המחוז ניצב משה כראדי ומנכ"ל מקורות בדרום, הועלה רעיון להקמת יחידת מתנדבים של עובדי מקורות בשיתוף שוטרי המחוז. היחידה תאבטח את מתקני המחוז בפעילות סיכול ומניעה. אק"מ דרום, החל לפני מספר חודשים בהכשרתם של 120 מתנדבים, עובדי מקורות, אשר יופעלו בשלושה אזורים- נגב, לכיש ואילת. המתנדבים יעבדו במדים במסגרת פעילות בליווי שוטר. ביום שני השבוע, נערך טקס השקת מתנדבי חברת מקורות במיתקן החברה בבאר שבע בנוכחות השר לביטחון פנים, מפכ"ל המשטרה, מפקד משטרת המחוז, מנכ"ל מקורות וסגל הפיקוד הדרומי.

מעשים מגונים בילדים
תושב אילת בן 50, נעצר בחשד לביצוע מעשים מגונים בילדים. שני ילדים בני 8 סיפרו לחוקרת הילדים, כי החשוד פיתה אותם בכסף, צעצועים וממתקים ולקח אותם לחדרו במלון, שם ביצע בהם את זממו. בחיפוש בחדרו, מצאו השוטרים דיסקים פורנוגרפיים וצעצועים שונים. כמו כן, נתפסו סמים מסוג מריחואנה וחשיש. החשוד נחקר ושוחרר בתנאים מגבילים. יוגש כתב אישום.