פרסומת
דלג

שוב: חשש לעתיד מלון 'הנסיכה'

מאת: עומר כרמון ● 31/5/2012 11:33 ● ערב ערב 2552
הממונה על ההגבלים העסקיים, פרופ' דיוויד גילה, הודיע השבוע על התנגדותו להשכרת מלון 'הנסיכה' לחברת 'ישרוטל', בשל החשש כי הדבר יביא להתייקרות במחירי בתי המלון באילת. על פי הערכות, בכוונת בעלי מלון 'הנסיכה' לעתור לבית הדין להגבלים עסקיים, ולטעון כי ביטול ההסכם יביא לסגירת המלון ולפיטורי מאות עובדים
שוב: חשש לעתיד מלון 'הנסיכה'

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

הממונה על ההגבלים העסקיים, פרופ' דיוויד גילה, הודיע השבוע על התנגדותו להשכרת מלון 'הנסיכה' לחברת 'ישרוטל'. הממונה קבע כי הפעלת המלון בידי 'ישרוטל' תפגע באופן משמעותי בעיקרון התחרות בשוק בתי המלון היוקרתיים בעיר, ועלולה לגרום להתייקרות מחירים. כזכור, עד לחתימת ההסכם עם 'ישרוטל' בשנה שעברה, הופעל מלון 'הנסיכה' בידי חברת 'לקסן ישראל', הנשלטת בידי המיליונר היהודי-גרמני אלכסנדר טסלר.

מ'ישרוטל' נמסר בתגובה ל'ערב ערב', כי המלון ממשיך לעת עתה לפעול כרגיל. על פי הערכות, בכוונת 'ישרוטל' ו'לקסן' לעתור לבית הדין להגבלים עסקיים, נגד החלטתו של פרופ' גילה. הם צפויים לטעון, כי ביטול ההסכם יביא לסגירת מלון 'הנסיכה', ולפיטורי מאות עובדים.

בשנה שעברה חתמה 'ישרוטל' על הסכם עקרונות עם בעלי מלון 'הנסיכה', אלכסנדר טסלר, לשכירת וניהול המלון ל-10.5 השנים הקרובות, עם אופציה לשתי תקופות שכירות נוספות בנות חמש שנים כל אחת. לאחר חתימת ההסכם הודיעה 'ישרוטל', כי בכוונתה להשקיע מיליוני שקלים בשידרוג מלון 'הנסיכה' ולהופכו לאחד מבתי המלון היוקרתיים בישראל. כזכור, בשבועות שקדמו לחתימת ההסכם, ביקש בנק לאומי למנות כונס נכסים למלון, בשל טענתו כי חברת 'לקסן' חייבת לו 197 מיליון דולרים.

בתגובה להחלטת הממונה על ההגבלים העסקיים נמסר מ'ישרוטל': "'ישרוטל' סיכמה מלכתחילה עם הממונה על תנאים, אשר יבטיחו את המשך התנהלותו התקינה של המלון, ובכוונת הנהלת 'ישרוטל' לפעול בהתאם לתנאים אלה. בתקופה הקרובה, הנהלת 'ישרוטל' תשקול את האפשרויות העומדות בפניה לאור ההחלטה, ותעדכן בכל התפתחות שתהיה בנושא זה".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש