פרסומת
דלג

ילדי המסתננים ישולבו בבתי הספר

מאת: עומר כרמון ● 23/8/2012 11:36 ● ערב ערב 2064
שופטי בית המשפט העליון דחו את טענות עיריית אילת ומשרד החינוך נגד שילוב ילדי המסתננים בבתי הספר בעיר: "מה היה קורה אם במדינה אחרת היו אומרים לקבוצה אתנית אחרת, לאו דווקא יהודים, שמסיבות כאלו ואחרות מוטב שהם ילמדו בבית ספר נפרד?", הם שאלו
ילדי המסתננים ישולבו בבתי הספר

לצפייה בסרטון לחצו על כפתור ||

ידיעה בנושא:
העירייה: יש מחסור במורים - לא ניתן לשלב ילדי מסתננים

בית המשפט העליון מתח ביום חמישי ביקורת על עיריית אילת ומשרד החינוך שערערו על פסק הדין של בית המחוזי המחוזי בבאר שבע, הדורש לשלב בבתי הספר באילת את ילדי המסתננים. הם הורו לצדדים למצוא פיתרון לנושא עוד לפני פתיחת שנת הלימודים.

השופט יורם דנציגר אמר במהלך הדיון: "אני לא יודע מה היה קורה אם במדינה אחרת היו אומרים לקבוצה אתנית אחרת, לאו דווקא יהודים, שמסיבות כאלו ואחרות מוטב שהם ילמדו בבית ספר נפרד".

השופט סלים ג'ובראן, הוסיף: "רעיון ההפרדה מעיק ומפריע לחשיבה שלנו מבחינת מדינת ישראל במאה ה-21. זו שאלה ערכית ומוסרית ממדרגה ראשונה". הוא השווה את ההפרדה לקליטת אתיופיה וחבר העמים: "גם שם היו קשיי התאקלמות וקליטה אבל הם נקלטו. לא הקימו עבורם בתי ספר נפרדים. חלקם נמצאים באילת ומדברים עברית אז לא צריכה להיות בעיה של שפה. האנשים האלו נמצאים במדינת ישראל. איך נכנסו למדינה? הם נמצאים כאן וחובתנו לדאוג להם. מה ההבדל. בגלל היותם פליטים?".

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש