פרסומת
דלג

ההורים הפגינו: ילדי המסתננים נכנסו לבתי הספר

מאת: עומר כרמון ● 7/9/2012 17:31 ● ערב ערב 2064
כ-30 ילדי מסתננים צעדו ביום שישי בבוקר לבתי הספר: 'מצפה ים', 'היובל', 'הרי אילת', 'רבין' והיחידה לקידום נוער. השילוב, שנכפה על מערכת החינוך העירונית בידי בית המשפט העליון, עבר ללא בעיות, חוץ מבית הספר 'היובל' שם הפגינו הורים וקראו לא לשלוח את הילדים לבית הספר ביום ראשון
ההורים הפגינו: ילדי המסתננים נכנסו לבתי הספר

ב-30 ילדי מסתננים צעדו ביום שישי בבוקר לבתי הספר 'מצפה ים', 'היובל', 'הרי אילת', 'רבין' והיחידה לקידום נוער. השילוב, שנכפה על מערכת החינוך העירונית בידי בית המשפט העליון, עבר ללא בעיות, חוץ מבית הספר 'היובל' שם הפגינו הורים וקראו לא לשלוח את הילדים לבית הספר ביום ראשון.

ב'מצפה ים' לא הערימו ההורים קשיים על שילוב הילדים. ועד ההורים של בית הספר התכנס לדיון בנושא ביום שלישי בערב, והחליט כי כל עוד מדובר על שמונה ילדים לכל היותר, הם יתקבלו בברכה. אם תהיה כוונה להוסיף ילדים, ההורים יתנגדו לכך נחרצות. יו"ר הוועד, גיא מלר, אמר ל'ערב ערב', כי ידרוש לראות כי הילדים והוריהם מחוסנים. מעבר לכך אין לו השגות: "אם מדובר על שמונה ילדים בלבד, נקלוט אותם באהבה. הם לא יהיו בכיתה סגורה. לא יהיו בגטו. לא תהיה להם כיתה נפרדת והם ישתלבו בלימודים השוטפים".

תמונת כתבה

צילם: עומר כרמוןמוועד ההורים של בית ספר 'מצפה ים' נמסר: "הורי בית הספר מכבדים כל החלטה שהתקבלה בבית המשפט ובמנהל החינוך. אנחנו סומכים על הנהלת ביה"ס וצוותו שייתנו לילדים המצטרפים את המענה הנחוץ ויפעלו עם כל תלמידי בית הספר להעמקת הערכים, להכרת האחר, לאכפתיות חברתית, להכרת ריבוי תרבויות ומתן כבוד לכולם. כמו כן, אנו סומכים על משרד החינוך ועל עיריית אילת כי ידאגו להעביר לביה"ס את המשאבים הנחוצים כדי שילדינו לא ייפגעו. אנו מאחלים לתלמידי ביה"ס, הוריהם וצוות בית הספר בהצלחה ושנה טובה".

בבית הספר 'היובל' האווירה בקרב ההורים שונה, וכמה מהם הפגינו ביום שישי בפתח בית הספר נגד שילוב ילדי המסתננים. במקום הוצב שוטר, והשקט נשמר.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש