פרסומת
דלג

הצטיינות בעבודה - לא מילה גסה

מאת: מערכת ערב ערב ● 24/4/2013 21:03 ● ערב ערב 2064
בני משפחה, חברים ובעיקר חברים למקום העבודה מילאו ביום ראשון השבוע את אולם ה'רויאל גארדן' בטקס 'זרקור למצטיין'. לצד הזרקור שניתן מדי שנה למצטיינים בחינוך ולמתנדבים, הוארו השבוע בזרקור, 7 מתושבי העיר, בזכות עשייה יוצאת דופן במקום עבודתם. מי אמר שמי שמשקיע שוקע?
הצטיינות בעבודה - לא מילה גסה

תמונת כתבה


מי שהיה צריך עוד הוכחה לכך שהשילוב בין מירל'ה הראל ומירב אפק, אמא ובת, הוא שילוב מנצח, הוא קיבל אותו ביום ראשון השבוע בטקס היוקרתי והמכובד של 'זרקור למצטיין'. שבעה מתושבי אילת שנבחרו על ידי וועדה ציבורית כמצטיינים במקומות עבודתם, הוארו באור יקרות בטקס שיכול להוות מודל לעריכת טקסים מכובדים.
בצורה המיוחדת להן, הצליחו מירל'ה ומירב לעטוף את האירוע ביוקרה הראויה לו. החל מקבלת הפנים המפנקת בכניסה לאולם התיאטרון של רשת ישרוטל, דרך שלב הענקת הפרסים מלווה בסרטונים מרגשים שהציגו בפני היושבים בקהל את פועלו המבורך של כל אחד מהנבחרים ועד לקטע האמנותי של הערב, בו כיכבו על הבמה חברי להקת ווקל פיפל הנהדרים.
אבל העבודה היסודית שהובילה לאירוע מושלם התחילה עוד בשלב העברת ההודעה לזוכים כשכל חברי וועדת הפרס התמקמו בהפתעה גמורה אצל הזוכים, העניקו להם זר פרחים וקראו בפניהם את כתב הזכייה האחיד והמרגש. זה בדיוק מה שקורה כשלב גדול, מקצוענות ואמנות חוברים להפקה אחת.
מרגש לא פחות מלראות את הזוכים היה להסתכל על הפנים בקהל. לצד בני משפחותיהם של הזוכים, היה תיאטרון 'ישרוטל' מלא מפה לפה בחבריהם לעבודה של אלו שישבו על הבמה. כולם הגיעו לפרגן, להעריך, להודות לנבחרים על עבודה יוצאת דופן.
לא מעט ביקורת ציבורית נשמעה בימים שלפני הטקס, על כך שנבחרו לפרס לא ה'עובדים הקטנים' שעושים עבודת קודש ומרוויחים מעט, אלא דווקא העובדים שעומדים מעל ויחד עם עבודתם האחראית, גם משכורת ראויה לצידה, ואולם למי שישב בקהל והריע לעובדים על עבודת הקודש והגדלת הראש, כל אלו היו בלתי נחשבים.
"העיר אילת שניחנה בקהילה חמה, מייצרת בקרבה מצטיינים רבים בכל תחומי החיים, ביניהם תלמידים, ספורטאים, מתנדבים ועובדים מצטיינים, רבים מהם מייצגים את העיר אילת בתוך ומחוצה לה ולא מעט מהם זוכים על כך בפרסים ארציים כאלה ואחרים", ציין ראש העירייה שהגה את רעיון זרקור למצטיין ומקפיד להזמין ללשכתו את כל המצטיינים בכל התחומים, על מנת לשבח אותם על הצטיינותם והגאווה שהם מביאים לעיר, והוסיף: "אם נלכד ביחד את הזרקורים, נגלה אור עצום, אותו אור שלאורם העיר מטפסת במעלה האיכות והמצויינות".

הומלצו על ידי העובדים
לפני חמש שנים התקיים לראשונה טקס הזרקור למצטיין שתורגם אז כמו היום להפקה מכובדת על ידי הראל את אפק. כבר אז סוכם, כי האירוע יחזור ויתקיים לאחר חמש שנים. במשך כמה שבועות שקדה ועדה ציבורית, בראשות מירלה הראל ולצידה חברים: דוד בלום, אבנר דישון, סמדר פלד, גיא מרקמן, אמיר אלקיים, מגי טובל, שגיא שולזינגר, דוד זפרני ואולגה גני מזכירת הועדה, על בחירת המצטיינים מתוך ההמלצות שהגיעו אל הועדה.
בסופו של תהליך נבחרו שישה 'זרקורים' וזרקור אחד כמפעל חיים.

תמונת כתבה


ואלה הם המצטיינים לשנה הנוכחית ונימוקי הוועדה לבחירתם:
ד"ר שושנה קבוט, מנהלת המכון להתפתחות הילד באילת
על הפיכת החזון למציאות, על הקמת המכון להתפתחות הילד באילת. על היכולת לתת מענה מקצועי למאות ילדים הסובלים מנכויות ולקויות שונות, על היכולת להוביל צוות מקצועי העושה עבודת קודש למען הילדים הזקוקים לו, בשיתוף פעולה עם כל גורמי החינוך והרווחה. על יכולת יוצאת דופן לגייס את טובי הרופאים בארץ לעזרת המכון. על יכולת ההכלה האישית והרגישות לכל מטופל ובני משפחתו. על הרגישות והנחישות במציאת פתרון הולם לכל ילד הזקוק לתמיכת המכון.

ליאוניד רוזנברג, מנהל מרכז המוסיקה "הים האדום", הקונסרבטוריון העירוני אילת על ההצלחה להפוך את חלומו האישי למציאות תרבותית יוצאת דופן באיכותה. על יוזמתו להקים באילת את הפסטיבל הקאמרי הבינלאומי, הפועל בעיר מזה שמונה שנים וסוחף אליו אלפי מאזינים מהארץ ומהעולם, הנהנים בזכותו מאיכות מוסיקלית וחוויה תרבותית מן המעלה הראשונה.. על דרך ניהולו את מרכז המוסיקה "הים האדום" אילת, המאפשרת לשפע תלמידים ליהנות מעולם המוסיקה. על היוזמה לבנות הרכבים מוסיקליים קטנים, לצד תזמורות מגוונות בסגנונות שונים, המביאה רוח של התחדשות ויצירה.

אביטל נדל, מקדמת מכירות חברת אל על סניף אילת
על מסירות יוצאת הדופן בעבודתה, על היותה דמות מופת למצוינות, יוזמה, חדוות שירות, הנעה, להט והתלהבות בלתי נדלים. על נכונותה התמידית לבוא לקראת כל לקוח, לפתור את הבעיות באדיבות וברגישות. על פעילותה המקצועית והאנושית המהווה דוגמה הן בעתות משבר בשדה התעופה והן בימי שגרה. על המקצועיות והמיומנות להוביל ולחבר את ניחוחות הגלובוס לעיר אילת, לתיירים הבאים מחוצה לה ולתושבי העיר כאחד.

יוסי אני, מנהל פארק המצפה התת ימי באילת
על היות פארק המצפה התת ימי בהנהלתו, חממת למידה לילדי אילת מגיל גן ועד תלמידי תיכון, המבקשים להרחיב ידע בתחום הביולוגיה הימית. על היותו מנהיג סוחף ומעצים לסגל העובדים במצפה, על היוזמה הברוכה בפיתוח הקשרים עם המכון הבינאוניברסיטאי באילת לצרכי קידום המחקר הימי. על פתיחת שערי המצפה ליוזמות חינוכיות עירוניות ובינלאומיות. על עשייתו המאומצת יחד עם צוות העובדים, ימים כלילות, בשמירה קפדנית על שוניות האלמוגים במפרץ אילת. על היותו הרוח החיה בקידום והפעלת בית החולים לבעלי חיים ימיים, העוסק בהצלה יומיומית של בעלי חיים פצועים.

בני גמליאלי, מורה דרך בשבילי הארץ והעולם, איש אילת
על אהבת האדם והארץ, ערכים אותם מנחיל, מדי יום לעשרות קבוצות המטיילים אותם, מוביל בשבילי ארצנו. על היכולת המופלאה להקנות ידע למאזיניו בדרכים. על היותו השגריר הבלתי מוכתר של אילת, המביא את יופייה ומעלותיה של העיר אילת לכל מקום בו נמצא. על יחסו האנושי ויוצא הדופן לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים, לה הוא מעניק משפע ידיעותיו בדרכים המיוחדות רק לו. על ההתלהבות, המסירות, החריצות והאהבה האין סופית לידע, לטבע ולאדם, המהווים את עמוד התווך באישיותו, המובילים אותו לביצוע עבודתו באיכויות נדירות, בעומק, במחשבה, בסבלנות וסובלנות.

מני קיסלסי, מאמן ראשי לקבוצת "טריאתלון אילתים" באילת
על מהפיכת הבריאות אותה מוביל באילת, בהצלחה מרבית, בקרב נשים, גברים ונוער מכל הגילאים. על היכולת ליצור קבוצה ספורטיבית רבת משתתפים, המורכבת מקשת רחבה של תושבי העיר. על התרומה הגדולה להגברת המודעות לספורט, כערך מיטיב חיים. על יכולת הענקת יחס אישי תומך ומלווה לכל חבר בקבוצת הספורטאים. על הובלת הקבוצה בנחישות ובמקצועיות למצוינות בענפי הספורט השונים. כל זה, בצניעות רבה, בדרך ארץ ובמסירות אין קץ.

פרס מפעל חיים הוענק לאיבון בראל, סגנית מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי ע"ש יוספטל באילת
האחות האחראית לשעת חירום על מערך בית החולים, והאחות המנהלת את המרפאה הכירורגית. על מסירות יוצאת הדופן בעבודתה, הראויה לכל הוקרה והערכה. על היכולת למלא את כל תפקידיה ביסודיות, בחריצות, ובהשקעה אין סופית של אכפתיות, רצון וזמן. על ההנעה , היוזמה, והאחריות האדירה, הבאים לידי ביטוי בהכנת בית החולים לשעת חירום, לתרגילי בקרה ובעת טיפולים באירועים רבי נפגעים. על יכולת הכלה אין סופית למטופליה ובני משפחותיהם, על היחס החם והאנושי אותו היא מגלה כלפי כל חולה , יכולתה לזהות את מצוקותיו ונכונותה להגיש לו את העזרה הנחוצה. כל עבודתה נעשית בצניעות, באדיבות ומתוך אהבת הזולת. בדרך המיוחדת לה.


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש