פרסומת
דלג

מאות הגיעו לעצרת המחאה במחסום הצפוני

מאת: עומר כרמון ● 25/4/2013 10:59 ● ערב ערב 2599
רפי הוכמן אמר בעצרת: "אם ראש הממשלה ושר האוצר יעלו את החוק הזה להצבעה, צריך לעבור לירושלים ולא לזוז ממנה. אני קורא לכולנו לחזק את ידיו של ראש העירייה במאבק הזה. זה מאבק לחיים או מוות". אבי אזולאי: "אני לא רציתי את ההפגנה. רציתי שנסגור את העיר על מנעול ובריח ונאפשר רק לאמבולנסים להיכנס ולצאת". מאיר יצחק הלוי: "אני חוזר משלושה ימים בכנסת. נפגשתי עם למעלה מעשרה שרים ו-40 חברי כנסת וכולם שמעו את הדברים שיצאו מעומק לבי. קל לי לשכנע רק מהטעם האחד, אנחנו צודקים. משם בא הכוח המוסרי שלנו"
מאות הגיעו לעצרת המחאה במחסום הצפונימאות מתושבי העיר הגיעו ביום רביעי לישיבת מועצת עיר מיוחדת שהתקיימה במחסום הצפוני. חברי המועצה והמפגינים הביעו מחאה על כוונת משרד האוצר לבטל את הפטור ממע"מ באילת. חברי המועצה אישרו את נוסח הצעת ההחלטה: "אנו עוקבים בדאגה רבה אחר הניסיונות לפגוע בעיר אילת. מועצת העיר תמשיך לפעול בכל הכלים החוקיים העומדים לרשותה, כולל סגירת העיר עד להורדת הנושא מסדר יומה של הממשלה".

תמונת כתבה


תמונת כתבה


"מוות של עיר"


ראש העירייה לשעבר, רפי הוכמן, אמר בנאומו בעצרת: "אם יבוטל הפטור ממע"מ, בעלי העסקים יעלו את המחירים כי יצטרכו להתקיים עם מחזור קטן יותר. התעשייה המצליחה באילת היא המכירות, כי יש לנו בזה יתרון (הפטור ממע"מ, ע.כ). לולא היתרון, הכל יקרוס. אם ראש הממשלה ושר האוצר יעלו את החוק הזה להצבעה, צריך לעבור לירושלים ולא לזוז ממנה. אני קורא לכולנו לחזק את ידיו של ראש העירייה במאבק הזה. זה מאבק לחיים או מוות, מוות של עיר. אני קורא לכם לא להיות אדישים, לא לשקוט על השמרים".

"לסגור את העיר"


יו"ר ההסתדרות במרחב אילת, אבי אזולאי, הוסיף: "נכנסנו לתרדמת בעשרים השנה האחרונות והיום הגענו לקו האדום. אני לא רציתי את ההפגנה. רציתי שנסגור את העיר על מנעול ובריח ונאפשר רק לאמבולנסים להיכנס ולצאת. מי שחושב שזה לא אפשרי, זה כן אפשרי. אם הנושא לא יירד מסדר היום בשבוע הבא, צריך לסגור את העיר. המדינה צריכה לדעת שאילת אינה תרנגולת המטילה ביצי זהב".

"כל פעולה לגיטימית תתבצע"


ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, אמר בתגובה: "אני רוצה להזכיר למי ששכח, שלפני כחודשיים נושא הפטור ממע"מ כיכב במקום הראשון בעיתונים והיום כבר לא. אבל לא ננוח עד שהנושא הזה ירד לגמרי מסדר היום. אם זה לא יקרה, כל פעולה לגיטימית תתבצע. לא אתן שמשפחה תיפגע אפילו בשקל אחד. אני חוזר משלושה ימים בכנסת. נפגשתי עם למעלה מעשרה שרים ו-40 חברי כנסת, וכולם שמעו את הדברים שיצאו מעומק לבי. קל לי לשכנע רק מהטעם האחד, אנחנו צודקים. משם בא הכוח המוסרי שלנו".

"זאת לא הדרך"


מי שלא התלהב מהפגנת המחאה במחסום הצפוני, הוא אורי אסרף, נציג מפלגתו של שר האוצר, יאיר לפיד. "אני מתנגד לעצרת הזאת באופן עקרוני וחושב שזאת לא הדרך", הוא אומר ל'ערב ערב', "הדרך הנכונה לבטל את האיום, היא באמצעות הפוליטיקה. לשכנע את הממשלה, שהפעם באילת ישתמשו בהטבה כמו שצריך. שלא נתנהג כמו בשוק".

אתה לא מאוכזב מכך שמנהיג המפלגה שלך שוקל לבטל את הפטור ממע"מ בעיר?
"מי שיקבע זה ראש הממשלה, לא יאיר לפיד. לפיד לא יוצא בהכרזות. הוא הבהיר לי שהוא בעד העיר אילת ורוצה לעזור לה להשתקם. מי שהניח את נושא הפטור על השולחן זה לא יאיר, אלא אנשים אחרים שמנסים לדחוף אותו לזה. אני מאמין ובטוח שאין לזה שחר".


חדשות אילת