פרסומת
דלג

וידיאו ותמונות: נפתחה תערוכת המיניאטורות

מאת: ● 22/8/2013 13:54 ● ערב ערב 2064
בטקס פתיחת התערוכה, אמר ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי: "למי שמנסה לשבש את אורחות חיינו, אני מדגיש שאין תשובה טובה יותר מהתמונות האלה. אנחנו ממשיכים בשגרה המשובחת של תערוכות, תימאנידות ופסטיבלים, והלוואי שנגיע לרגע שנוכל להזמין את אחינו מעקבה ומטאבה להיות שותפים לאזור של אמנות, תרבות אהבה ומוסיקה"
וידיאו ותמונות: נפתחה תערוכת המיניאטורותבגלרית האמנים באילת, הושקה השבוע התערוכה הייחודית 'מיני ארט', שפותחה להיות תערוכה נודדת בארץ ובעולם.

התערוכה שהוצגה במוזיאון יפו לעתיקות, תוצג כאן עד ה-31 בדצמבר 2013. 'מיני ארט' הינה מפגש מעורר פליאה וקסם, עם יצירות מיניאטוריות של אמנים נחשבים מהארץ ומהעולם, המבטיחה חווית תרבות רב תחומית, עם עולם המיניאטורה, מזוויות מגוונות ומעשירות: מודלים "room box" הלקוחים מהשראות של תקופות וסגנונות חיים, מדינות ותרבויות, ספרי ילדים וקלאסיקות ועוד.בכל מיצג מתכנס עולם שלם המייצר חווית צפייה מסוג אחר, יחידנית ואינטימית.

התערוכה מציגה גם את יצירותיו של את אמן ציורי המיקרו המוערך והידוע בעולם, חסאן קלה מתורכיה. קלה מעניק פרשנותו לז'אנר אמנות המיניאטורה, מנקודת מבט עכשווית; הוא מצייר על חפצים שאנו רואים בחיי היומיום, פריטים זעירים שאנו נחשפים אליהם ומתעלמים מהם, כגון גרגיר אורז, ציפורן, פקעת משי, מחט, כנף פרפר ועוד רבים אחרים. קלה רואה ביצירות המיניאטוריות הללו נקודת מפנה בקריירה שלו: "חפצים שאנו רואים כל הזמן יכולים להפוך לבלתי נראים". על ידי ציור על גבי אובייקטים זעירים, חסאן קלה פותח פרספקטיבות חדשות ויוצר שפה חדשה בעולם האמנות. במקביל, הוא מנסה להעביר את הידע שלו לדורות הבאים, באמצעות סמינרים וכנסים באוניברסיטאות, ולהרחיב את תחום אמנות המיקרו על ידי הוספת פריטים חדשים לישנים.

התערוכה כוללת מספר אגפי תוכן נוספים, בניהם: תערוכה קבוצתית של יצירות אמנות מיניאטוריות בשיתוף אמני העיר אילת בניהולו האמנותי של אמיר אלקיים, אוספי מיניאטורה דגמי תפאורות מעולם התיאטרון, בובות מיניס, בתי בובות ועוד. בתערוכה ייחשפו יצירות מיניאטורה חדשות, לצד היצירות המובילות שנבחרו בקפידה רבה. כל האמנים המציגים בתערוכה, הינם בעלי מיומנויות גבוהות של עיסוק בפרטים קטנים וזעירים, המבצעים שימוש בטכניקות וחומרים מגוונים.

'מיני ארט ישראל' מהווה פרויקט ארוך טווח, שחזונו הוא הקמת מוזיאון המיניאטורות הראשון בישראל, תוך המשך קידום וביסוס סצנת אמני המיניאטורה הישראלים, יצירת שיתופי פעולה עם אמנים בינלאומיים נחשבים ונדידת הבשורה למוקדים נוספים בארץ ובעולם.

בטקס פתיחת התערוכה, אמר ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי: "זאת עוד אמירה שלנו של עיר שוחרת תרבות שרוצה להציע לאורחיה פעילות ספורטיבית, תרבותית ואמנותיות שמתאימה לאוכלוסייה איכותית. למי שמנסה לשבש את אורחות חיינו, אני מדגיש שאין תשובה טובה יותר מהתמונות האלה. אנחנו ממשיכים בשגרה המשובחת של תערוכות, תימאנידות ופסטיבלים, והלוואי שנגיע לרגע שנוכל להזמין את אחינו מעקבה ומטאבה להיות שותפים לאזור של אמנות, תרבות אהבה ומוסיקה".

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

צילם: יהודה בן יתחחדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש