פרסומת
דלג

ראש העירייה: להרחיק את קצא"א מאילת

מאת: עומר כרמון ● 12/12/2014 22:18 ● ערב ערב 2064
ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, אמר השבוע ל'ערב ערב' כי לא ויתר על תוכניתו להעתקת מתקני קצא"א מחוץ לריכוזי האוכלוסין והתיירות. "יותר מאשר נשמח, שכל רצועת החוף, על כל אשר בה, תועתק צפונה", הוא הדגיש. "הצגנו תוכנית שנקראת 'השער הדרומי' ומדברת על זה. מי שתצטרך לקבל החלטה, היא מדינת ישראל"
ראש העירייה: להרחיק את קצא''א מאילת
האירוע השבוע ישכנע את קצא"א לוותר לטובת הציבור על חלק נוסף משטח נמל הנפט?
"לא הייתי צריך את האירוע הזה, כדי לבוא בדרישות מקצא"א לגבי קטע חוף. את החלק הצפוני קיבלנו ואנחנו מבקשים חלק מהחוף הדרומי – כמה מאות מטרים".

תקופת הזיכיון של קצא"א מסתיימת בעוד שנתיים, האם היא תתחיל לשלם ארנונה?
"אם הם יוצאים מחוק הזיכיון, זה אומר שהם הופכים להיות חברה לכל דבר ועניין. כשנכנסתי לתפקידי, יו"ר קצא"א דאז לא הסכים לדבר אתנו. לקחנו אותו לבית משפט, לכנסת, למשרד ראש הממשלה וקיבלנו חלף ארנונה. היחסים היום עם הנהלת קצא"א שונים לגמרי, יש הידברות ושיח. וזה שונה ממה שהיה.

במידה והחברה תשלם ארנונה, על איזה סכומים מדובר?
עשינו הערכה, אבל נקיים על העניין הזה דיונים רציניים. אני לא רוצה לזרוק מספרים באוויר. יש עוד שנתיים ונלמד את הדברים. אנחנו נערכים לכך שהחברה הזו תהפוך מחברה עם חיסיון לחברה רגילה בישראל"

יש חדש בעניין הגדר האטומה שקצא"א ביקשה להציב סביב נמל הנפט?
"אין גדר אטומה. יש קטע של מאה מטרים שכיסה את המשאבות, לא יותר מזה. כל שאר השטח ישאר עם מבט לנוף. אני לא יודע על בקשה חדשה של קצא"א בנושא".

חדשות אילת