פרסומת
דלג

תמונות: נמצאו שרידים מהימים היפים של 'סונסטה'

מאת: עומר כרמון ● 15/5/2015 21:38 ● ערב ערב 2706
מבעד לערימות הפסולת העצומות, הציוד שנבזז, הלכלוך שהותירו חסרי הדיור, שכבות האפר, להקות עצומות של עטלפים שהשתלטו על החניון וכמות אדירה של ביוב, הצליחו מנקי 'דורטל סול' לחשוף את ציורי הקיר של מועדון הלילה במלון 'סונסטה סוויטס': דמויותיהם של צ'רלי צ'פלין, קלינט איסטווד מחובק עם קוף, אדי מרפי, אלביס פרסלי, שני ציורי קיר של אילת בשקיעה, ואפילו את לוח המודעות של עובדי המלון. בסוויטות המפוארות בקומה העליונה, אחת מהן בבעלות ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, נותרו שרידי האמבטיה והג'קוזי
תמונות: נמצאו שרידים מהימים היפים של 'סונסטה'תמונת כתבה


מנכ"ל חברת 'יוסי אברהמי' באילת, ברוך קבלו, ומי ששימש כמנהל התחזוקה של מלון 'סונסטה סוויטס' בשש שנותיו הראשונות, מיכאל ספרני, הציגו השבוע ל'ערב ערב' את ממצאי החפירה הארכיאולוגית רחבת ההיקף, שהם עורכים במלון המוכר בשם: 'דורטל סול'. המלון ננטש לפני למעלה מעשור, נבזז, נהרס ונשרף עשרות פעמים. אך למרבה ההפתעה, משהו מתפארתו עדיין נשמר. חברת 'יוסי אברהמי' משקיעה ששה מיליון שקלים בניקיון המקום ובכוונתה לפתוח אותו בשנה הבאה תחת השם 'סונסטה' ולהפוך אותו לאחד היוקרתיים בעיר. ברוך קבלו סיפר כי בשבועות האחרונים פנו מאות מתעניינים לרכישת יחידות דיור במתחם, והחברה שכרה אדם מיוחד שתפקידו להשיב לאותן פניות.

"ניסינו לשחזר את טאבה"


מבעד לערימות הפסולת העצומות, הציוד שפורק, הלכלוך שהותירו חסרי הדיור, שכבות האפר, להקות עצומות של עטלפים שהשתלטו על החניון וכמות אדירה של ביוב, הצליחו מנקי 'דורטל סול' לחשוף את ציורי קיר של מועדון הלילה, אותם הטיב לעטר מייק פרידלנד: דמויותיהם של צ'רלי צ'פלין, קלינט איסטווד מחובק עם קוף, אדי מרפי, אלביס פרסלי ואילת בשקיעה. אפילו את לוח המודעות של עובדי המלון הצלחנו למצוא מבעד לשכבות הפיח: נוהלי התנהגות לעובד של הקבט"ר תומר בן חמו, ואיחולי מזל טוב לעובדים.

שוחחנו השבוע עם מייק פרידלנד, שעזב את אילת לפני 20 שנה וקיבל בהתרגשות את הידיעה כי ציורי הקיר שלו לא אבדו. "יו, איזה זכרונות זה מעלה עכשיו", הוא אמר לנו. "עברנו זמנים יפים ב'סונסטה סוויטס'. הגעתי לשם מ'אביה סונסטה' שנסגר בטאבה כשישראל אולצה לצאת משם. הזמינו אותי לשחזר באילת את מה שעשינו בטאבה ולפתוח מועדון לילה ב'סונסטה סוויטס', שקראנו לו 'דקל הזהב'. לקחתי על עצמי את עבודת הציור. המשכתי כאמן הבית וצלם המלון. בהמשך פתחתי שם חנות צילום. בשנת 1995 עזבתי את אילת".

מה קורה אתך היום?
"התחלתי לפסל, מלבד הציור. עכשיו אני עובד ב'פארק פרס' בחולון".

הסוויטה של חולדאי


בסוויטות המפוארות בקומה העליונה, אחת מהן בבעלות ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, נותרו שרידי האמבטיה והג'קוזי. על הגג, ממנו נשקף נוף מרהיב של אילת, נותר מיותם ציודם של צמד חסרי הבית שהתגוררו ב'דורטל סול' עד לפני חודש. נדמה כי אותם הומלסים נהנו מרמת חיים יוצאת מהכלל: מגשי קפה ותה, אינספור קופסאות של שוקולד 'נוטלה', סירים וג'ריקנים של מים.

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה
פינת הקינוחים של חסרי הדיור, על גג 'דורטל סול'

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה
השרידים שנמצאו השבוע

תמונת כתבה

תמונת כתבה

תמונת כתבה
מועדון 'דקל הזהב, לפני 20 שנה

תמונת כתבה
ברוך קבלו ומיכאל ספרני, במרפסת של רון חולדאי


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש