פרסומת
דלג

יום עצוב לאילת: מלון 'הנסיכה' נסגר

מאת: עומר כרמון ● 30/10/2015 16:28 ● ערב ערב 2730
מרלון טסלר, הבעלים לשעבר של מלון 'הנסיכה', שיחד עם אביו נאלץ למכור את מרבית מניות המלון לחברת נ.צ.ב.א, אמר השבוע ל'ערב ערב' עם סגירת המלון: "אנשי הממונה על ההגבלים אמרו בכל מקום שהאזהרות שלנו כי המלון ייסגר, אינן נכונות. והנה, המלון נסגר בדיוק כפי שחששנו. אבא שלי הגיע לאילת כדי לעשות משהו טוב לארץ. הוא עשה את זה מתוך ציונות. זה עצוב שאף אחד לא היה מסוגל לראות את התמונה הגדולה". חברת 'ישרוטל' שניהלה את המלון בשנים האחרונות: "מרבית העובדים נקלטו ברשת"
יום עצוב לאילת: מלון 'הנסיכה' נסגר

מרלון טסלר, הבעלים לשעבר של מלון 'הנסיכה', שיחד עם אביו נאלץ למכור את מרבית מניות המלון לחברת נ.צ.ב.א, אמר השבוע ל'ערב ערב' עם סגירת המלון בשבוע הבא: "זה יום עצוב. מלון 'הנסיכה' היה במשך 22 שנה התינוק שלנו. בשנים האלה דאגנו למלון ולעובדים. בשלוש השנים האחרונות ניהלנו מלחמה מול הממונה על ההגבלים העסקיים, פרופ' דוד גילה, שטען שחברת 'ישרוטל' אינה יכולה לנהל את המלון. אנשי הממונה על ההגבלים אמרו בכל מקום שהאזהרות שלנו כי המלון ייסגר, אינן נכונות. והנה, המלון נסגר בדיוק כפי שחששנו. עשינו את המקסימום האפשרי. אני מקווה שהמקום ייפתח מחדש. אולי אם יאשרו קזינו באילת זה יקרה".

הפסדתם הרבה מאוד כסף בגלל הליכי כינוס הנכסים
"כן. אבל זה לא רק זה. אבא שלי הגיע לאילת כדי לעשות משהו טוב לארץ. הוא עשה את זה מתוך ציונות. זה עצוב שאף אחד לא היה מסוגל לראות את התמונה הגדולה".

אבל היו חברי כנסת שניסו לעזור
"הם רק דיברו. לא יצא מזה שום דבר".

"מאתרים משרה הולמת למנהלים"


כפי שנחשף ב'ערב ערב', חברת נ.צ.ב.א סיכמה עם משפחת טסלר, כי תשלם את כל חובותיו של המלון (כ-220 מיליון שקלים), וכן את הסכום הדרוש לשיפוץ המלון (עוד כ-25 מיליון שקלים). בתמורה, קיבלה נ.צ.ב.א 60 אחוזים ממניות חברת 'לקסן' ומשפחת טסלר נותרה עם 40 אחוזים בלבד. במידה ומשפחת טסלר לא תצליח בתוך תשעה חודשים לשלם את חלקה היחסי בהלוואה שהעניקה נ.צ.ב.א לחברה, תרכוש נ.צ.ב.א גם את 40 האחוזים של משפחת טסלר, תמורת סכום של כ-35 מיליון שקלים.

מחברת 'ישרוטל' שניהלה את מלון 'הנסיכה' בשנים האחרונות, נמסר ל'ערב ערב' כי מרבית עובדיו נקלטו במלונות הרשת: "במלון 'הנסיכה' הועסקו כ-300 עובדים. רובם נקלטים במלונות 'ישרוטל' באילת. מיעוט קטן מאד לא ימשיך לעבוד מרצונו הטוב והחופשי. הם היו עוזבים בכל מקרה. מדובר במסתננים שנקראו ל'חולית' וכמה עובדים שהיו חיילים בשנה של עבודה לאחר שחרור. נותרו 6-8 מנהלים ברמות ניהול שונות שעדיין מאתרים עבורם משרות הולמות. אם לא יימצא, הוצע להם לצאת לחופשה ללא תשלום לתקופה של חודשיים - שלושה ובינתיים ימצאו עבורם משרת ניהול המתאימה להם באחד מבתי המלון של ישרוטל. שום עובד לא פוטר".

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש