פרסומת
דלג

פסטיבל מעולם אחר

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 6/1/2017 21:57 ● מה נשמע 477
הם עלו בזה אחר זה לבמה, נעזרים ביד תומכת ● חלקם שרו, אחרים רקדו, ובעיניהם ראיתם את האור המלווה בהתרגשות גדולה ● אז אולי הם לא יהיו ה'כוכב הבא' של ישראל וגם לא ייצגו אותנו באירוויזיון, אבל אחרי שלושה חודשי הכנה, ילדי מועדון 'אורים' של מתנ"ס שחמון הוכיחו לכולם, שגם אם הם קצת שונים, הם עדיין יכולים לעמוד על הבמה כמו גדולים ולהשתתף בפסטיבל ● צעד קטן לאנושות, צעד ענק לילדים בעלי הצרכים המיוחדים באילת שהוכיחו שגם הם מסוגלים
פסטיבל מעולם אחר
עושים את זה כמו גדולים. ילדי ’מועדון אורים’

קשה היה לשבת באולם מתנ"ס שחמון ביום הראשון של השנה החדשה ולהישאר בעיניים יבשות. פסטיבל הכישרונות שהעלו שם ילדי מועדון 'אורים',בניצוחה של הרכזת ציפי אבני, היה מעל הכל הוכחה לעצמם וגם לצופים בקהל שגם הם יכולים. וגם אם זה נשמע או נראה קצת אחרת, עדיין, להביא את הילדים שבדרך כלל נחבאים אל הכלים, אל קידמת הבמה, ולתת להם את הזכות לעשות את מה שחלמו ואת מה שהם באמת אוהבים- זה היה כל העניין.

 

במקום שני. ג’וליאנו איברהים
יש זוכה. אסנטה

 

גם הם יכולים


עשרות הורים וילדי החינוך המיוחד בעיר הגיעו לצפות בפסטיבל בו השתתפו כ- 20 מחברי מועדון 'אורים' המרכז את פעילותם של צעירים בעלי צרכים מיוחדים בעיר בגילאי 14-21. אחרי שבשנה שעברה הם למדו צילום ופיסול וקינחו את השנה בתערוכת צילום משלהם, הבינה ציפי אבני, רכזת המועדון, כי אין כמו לתת לצעירים המיוחדים האלו להביא את יכולותיהם לפרונט. "אם במהלך השנה שמנו לב שהם אוהבים לשיר ולרקוד", היא מספרת, "החלטתי לאפשר להם לעשות את זה על במה בצורה מסודרת". אמרה וגם עשתה. במשך שלושה חודשים עבדו ציפי יחד עם מתנדבות המועדון טל גומז וטלי זיינדנברג וילדי המחוייביות האישית עם הילדים. יחד הם בחרו את השיר האהוב, למדו אותו, שרו יחד ולימדו את הילדים המיוחדים לעמוד על הבמה ולא לפחד.
ביום ראשון השבוע הם התכנסו ובאו אל אולם האירועים המתנ"ס שחמון וההתרגשות הייתה בעיצומה. היה זה רן אחינועם, מנכ"ל מלון 'ישרוטל לגונה', שמאמץ את מועדון 'אורים', שהרים גם הפעם את הכפפה ותרם לשלושת הזוכים במקומות הראשונים פרסים יקרי ערך. אחינועם ששימש גם כאחד מתוך שלושת השופטים בתחרות (יחד עם המוסיקאי ואיש ההפקה רון בננו ואני כרמונה, מורה למוסיקה במתנ"ס), הביא איתו לאירוע כוחות חיזוק מתוך עובדי המלון- דודו אגדודו, אבי חביה והדי ג'י רועי, שהקפיצו ושימחו את הצעירים, כשדודו תופס פיקוד על הנחיית הערב המיוחד.

 

מכל הלב. הודיה
ותודה לרן אחינועם מנכ”ל מלון לגונה


וככה הם עלו לבמה בזה אחר זה. נרגשים ומרגשים. שוכחים את מגבלותיהם, שרים מכל הלב, כובשים את הקהל. היו שהעיפו לרקוד ולכולם זה היה בסדר. ובתחרות כמו בתחרות גם היו זוכים. במקום הראשון כבש את השופטים ואת הקהל הילד מאיר (ויסנוביץ) אסנטה בן ה - 13 בשיר 'גיבור של אמא'. קולו של הילד המתקשה בראייה והלוקה ב-CP  קרע את הדממה בדיוק מושלם, כשלצידו יושבת חברתו למועדון חיה שריקי ומנופפת בסרט. השילוב בין מילות השיר לקולו המרגש של הילד ולמופע על הבמה לא הותיר עין יבשה. אסנטה זכה באירוח זוגי במלון 'לגונה' בעיר ובשעת הקלטה באולפנו של רון בננו. במקום השני זכה ג'וליאנו איברהים (בארוחת ערב משפחתית בליל שבת במלון) ובמקום השלישי איריס אוזן (ארוחת ערב זוגית במלון). בסיום האירוע על וכל המשתתפים לבמה והודו לקהל שליווה אותם במחיאות כפיים ארוכות.

 

לכל אחד יש את החוזקה שלו


"התפיסה שלי היא שאין ילד בעל צרכים מיוחדים שאי אפשר להגיע איתו להישגים", הבהירה בסיום האירוע ציפי אבני שהתרגשה עוד יותר מהילדים. כמי שהיא בעצמה אמא לילדה בעלת צרכים מיוחדים החברה במועדון 'אורים', מבהירה ציפי מניסיונה: "אף אחד לא האמין שהבת שלי תצליח ללכת ועם הטיפול המסור, החום והאהבה שהיא קיבלה, היום לא רק שהיא הולכת היא אפילו רוקדת. הילדים האלו יודעים לקבל אבל גם לתת בגדול". את הרעיון שמאחורי הפסטיבל היא מסבירה: "הכוונה הייתה להראות שגם לילדים עם צרכים מיוחדים יש צדדים טובים ויש בהם מוכשרים". עכשיו היא מתכננת להניח לצעירים לנוח מעט מההתרגשות הגדולה של התחרות, וכבר בקרוב להתחיל לעבוד איתם על ההצגה 'והילד הזה הוא אני', שהם יעלו בסוף שנת הפעילות. "זו תהייה הצגה שתרעיד את העיר אילת", היא מבטיחה בחום.

 

הזוכה אסנטה בפעולה


גם לגבי הילד מאיר, שזכה בפסטיבל השבוע יש לה תוכניות. החלום הגדול שלה הוא שיגיע לתוכנית הטלוויזיה 'בית הספר למוסיקה'. "אין לי ספק שעם הכישרון הבסיסי שלו ויד מקצועית מכוונת הוא יכול להגיע רחוק", היא אומרת. ותסמכו על ציפי, שאם היא אומרת, היא תעשה הכל על מנת שזה יקרה. ובינתיים היא רק מבקשת להודות לכל הגורמים שעזרו להצלחת האירוע ובראשם למנכ"ל מלון 'ישרוטל לגונה'- רן אחינועם על כל התמיכה והאמונה שלו בילדי המועדון, למנהלת מתנ"ס שחמון- טובה אוחיון ולכל צוות המתנ"ס, למתנדבי המועדון שעושים עבודת קודש ולדודו, אבי ורועי שהקפיצו את הילדים באירוע. 


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש