פרסומת
דלג

רפא בלילוס מאמן גולשי ה-RSX

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 14/6/2017 18:49 ● ערב ערב 2815
לאחר שלושה חודשים ללא מאמן גולשים לקבוצת ה - RSX, חוד החנית של המרכז הימי, נבחר בסוף השבוע האחרון לתפקיד רפא בלילוס, מנהל בית הספר לחינוך ימי בעיר ומי שאימן את המדליסט האולימפי שחר צוברי לשתי האולימפיאדות האחרונות ● הורים לחניכים במרכז מברכים על הבחירה: "רפא הוא האיש הנכון לתפקיד"● מנהל המרכז הימי יואב קויטר מבהיר: "רפא מאמן גלישה ברמות הכי גבוהות שיש"● ואילו רפא עצמו מבטיח להחזיר עטרה ליושנה ולעבות את דור הגולשים המצטיינים שגדלים באילת
רפא בלילוס מאמן גולשי ה-RSX
"יש לנו ילדים נהדרים". רפא בלילוס

אז נכון שאחת לכמה שבועות מצליחים גולש או גולשת מאילת לקטוף מדלייה בתחרות בינלאומית בגלישה, ועדיין במרוצת השנים האחרונות משהו לא טוב עובר על ענף הגלישה בעיר. מאז חזר שחר צוברי, הגולש האילתי, עם מדליית הארד שלו מאולימפיאדת בייגי'ן, ומרכז השייט רשם 'בוסט' עצום במספר הצעירים שביקשו להצטרף למועדון ולהידמות לצוברי, זרמו הרבה מים בים סוף. הרבה מדי. עד כדי כך שבארבע השנים האחרונות נרשמה ירידה משמעותית במספר הצעירים שהצטרפו למועדון בכלל ולענף הגלשנים בפרט, ענף שבאילת המשיך לחתום על הצלחות, אלא שבהעדר מאסה של נרשמים, לא מעט מחברי ההנהלה במרכז, טענו כי הקטנת כמות הילדים, מפחיתה את כמות הכישרונות שניתן לטפח.

 

לצאת בגיוס מאסיבי


בתחילת השנה הנוכחית קיבל לידיו את המפתחות לניהול המרכז, יואב קויטר, שנבחר על ידי הנהלת המרכז להחליף את רוני מאיר. אותו יואב, מגובה בהנהלה חדשה בראשותו של היו"ר זוהר אפלבאום, שם לעצמם למטרה- להחזיר עטרה ליושנה. זו בדיוק הייתה אחת הסיבות שהביאה בסוף השבוע האחרון להחלטה כי האיש המתאים ביותר לתפקיד מאמן קבוצת ה - RSX במרכז הוא לא אחר מאשר רפא בלילוס (49), מי ששימש כמאמנו האישי של המדליסט האולימפי שחר צוברי, האיש שהוביל את הגולש האילתי לשתי אולימפיאדות (בייג'ין וריו). יחד עם זאת משמש בלילוס בתשע האחרונות כמנהל בית הספר לחינוך ימי בעיר וידוע כמי שהצליח להעלות את בית הספר על גל ההצלחה. למרות בחירתו זאת של בלילוס למאמן הגולשים במרכז לחינוך ימי, הוא ימשיך לנהל את בית הספר הפועל בשעות הבוקר, מה גם שבהווה קיים ממשק פעולה תקין ויעל בין שני הגופים.
"האתגר שעומד עכשיו לפני הוא להרים את הדגם במרכז", מבהיר השבוע בלילוס שעושה את צעדיו הראשונים בתפקידו החדש. "להחיות את הנבחרות האילתיות, את ההווי, להפוך את גיוס הילדים לענף הגלישה למאסיבי ושהגדולים יהוו דוגמא לצעירים".
אם תשאלו את בלילוס מה הדבר שהחמיא לו ביותר בעצם בחירתו לתפקיד, הוא יאמר לכם- "העובדה שבוואטאפ של החניכים הם כתבו "איזה אושר". אני עצמי דאגתי להחזיר להם- "תחכו, עוד תעבדו קשה"...הוא צוחק. "יש לנו ילדים נהדרים. מוכשרים, שחלקם עובר עכשיו קורס מאמנים". אגב, גם את קורס המאמנים מעביר בלילוס.
ואם תהיתם היכן עומד היום הקשר שבין בלילוס לצוברי, הרי שמאז שעבר צוברי לחיות בתל אביב הוא מתאמן במרכז הימי שם ומתאמן יחד עם נבחרת הגלישה של ישראל בניצוחו של המאמן שנבחר על ידי האיגוד, יאיר סווארי. "וזה מצליח", ממהר בלילוס לפרגן. לראייה שחר חזר בדיוק עכשיו עם מדליית הארד מתחרות בינלאומית נחשבת.

מה המטרה הראשונה והעיקרית שלך כמאמן הגולשים החדש?
רפא: "קיבלתי נבחרת גלישה אילתית די מרוסקת, אבל יש אתגר ואני אוהבת אתגרים. לצד זאת, כמובן המטרה ששמתי לפני היא להרחיב את בסיס הפירמידה ולצאת כבר בעונת הפעילות הקרובה בגיוס מאסיבי של צעירים לגלישה. אני מאמין שעם הידע שלי והניסיון שאני מביא בתחום, נבחרת הגלישה של אילת עוד תגיע רחוק".
בתגובה לבחירה בבלילוס לתפקיד אמר השבוע מנהל המרכז לחינוך ימי בעיר, יואב קויטר: "רפא הוא מאמן גלישה ברמות הכי גבוהות שיש בארץ ותעיד על כך העובדה שליווה במשך שלושה קמפיינים את הגולש שחר צוברי בדרך לאולימפיאדות. חיפשנו דמות שתוכל להרים את הקבוצה שהיא חוד החנית במרכז ולרפא יש את הקבלות הנחוצות. הוא בן אדם יצירתי עם מחויבות ואהבה למועדון. הוא מקבל לידיו קבוצה של צעירים, שכן הבוגרים שלנו כבר משתייכים לנבחרות ישראל, ויש לו לא מעט עבודה בדרך לאליפות ישראל שתתקיים בקרוב. אנחנו מצפים ממנו שיצעיד את הקבוצה האילתית להישגים, יחזיר אותה לחוד החנית הארצי ובהמשך גם בחו"ל".

המדליסט האולימפי שחר צוברי ברך השבוע על המהלך ואמר: "הפסקתי לעבוד עם רפא מאחר והאיגוד עבד לשיטה של אימון במסגרת נבחרות. הם התעקשו ואנחנו לא הלכנו נגד. אני שמח שבמועדון בניצוחם של המנהל יואב והיו"ר זוהר, הבינו כי רפא הוא האיש הנכון לתפקיד. אחרי העבודה איתי אין ספק שיש לו המון ניסיון על הדגם, הוא מאוד סוחף אחריו, שזה חשוב כשמדובר על עבודה עם בני נוער ואין לי בכלל ספק שיעשה עבודה טובה".


חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש