פרסומת
דלג

חכ''א: ''טענות שקריות ומניפולטיביות''

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 10/11/2017 09:43 ● ערב ערב 2836
נאמנה להבטחתה כינסה השבוע הנהלת חכ''א מסיבת עיתונאים ובה השיבה באופן מלא לכל שאלות התקשורת ביחס להאשמות הקשות שהעלו ''מוכר הסגריות'' (אילן ברגמן) והקבלן מרואן נופי לגבי שחיתות לכאורה במכרזי החברה ● תשובות אמנם ניתנו, אך מסמכים התומכים בהן לא הוצגו ● יו''ר הדירקטוריון מאיר יצחק הלוי בחר שלא להגיע ולהביע תמיכה בהנהלת החברה וחברי הדירקטוריון ● מי שנשכבה על הגדר עבורו היתה סימה נמיר שנטלה על עצמה אחריות מלאה לכל מה שנעשה בחברה ● עו''ד צבי גלמן: ''הגשנו את התביעות מחוץ לאילת כדי למנוע קרקס'' ● ''אני צופה שתהיה הקראה בתוך חודש חודש וחצי של כתבי האישום לנאשמים'' ● אם ישנה מסקנה ברורה ממסיבת העיתונאים היא שבחכ''א לא מתכוונים למנות וועדת בדיקה חיצונית שתבדוק את הטענות ● את עיקר יהבה משליכה כעת החברה על התביעות האזרחיות והקובלנה הפלילית שהגישה כנגד ברגמן ונופי
חכ''א: ''טענות שקריות  ומניפולטיביות''
יתמודדו עם קובלנה פלילית בנוסף לתביעה האזרחית. ברגמן ונופי

בצעד חסר תקדים זימנו השבוע הנהלת ודירקטוריון חכ"א מסיבת עיתונאים במטרה לטפל במשבר שפקד את החברה בחודשים האחרונים לאור האשמות חמורות שהעלו הקבלן מרואן נופי ו"מוכר הסיגריות" (אילן ברגמן) כנגד החברה ומנכ"לה אבי כהן. לשם כך נבחר שמוליק כהן, יועץ משברים מוכר מהמרכז שאף נכח בישיבה, לצדם של דובר החברה אודי שכטר, היועצת המשפטית עו"ד שירלי אוסטפלד, עוד" גלמן שייצג בתביעות את חכ"א ונציג החברה שבדקה את העבודות שבוצעו בכביש 90. לאחר שסימה נמיר ואבי כהן סיימו להקריא את דבריהם (ראו בוקסות נפרדות) והודיעו כי הגישו בנוסף לתביעות האזרחיות גם קובלנות פליליות כנגד ברמן ונופי, סקרה החברה את שלושת הפרויקטים לגביהם הועלו הטענות: מכרז רובע 2, כביש 90 (דרך מצרים) ומגרש 18 (קריית הספורט). במסגרת מצגת זו סקרה החברה את טענות השניים והגיבה להן אחת לאחת. עם זאת יצוין כי חכ"א לא העבירה לידי העיתונאים מסמכים התומכים בטענותיה השונות והסתפקה בהצבעה על ערימת קלסרים גדולה שהוצגה בחדר כ"כל מסמכי הפרויקטים שמי שירצה מוזמן לעיין בהם על פי הכללים המקובלים" המשמעות היא כי מי שירצה לעיין בקלסרים יאלץ להגיש בקשה רשמית על פי חוק חופש המידע, ולאחר שהחברה תבחן את בקשתו ורק לאחר שהחברות הזוכות יאשרו זאת, תאפשר זו לעיין במסמכים. 
כך למשל על טענתו של נופי כי מכרז רובע 2 הוא מכרז תפור הסתפקה החברה באמירה הכללית: "אמירה שקרית, תלושה, כללית וסתמית שאינה נתמכת בשום עובדה ובשום ראיה". גם לגבי הטענה המרכזית שהעלה נופי לפיה סעיף 51 לכתבי הכמויות נמוכים או מטעים ונועדו לתפירת המכרז ולהרחקת אחרים ממנו, השיבה החברה: "הטענות שקריות ומניפולטיביות בלשון המעטה. הטענות נבדקו וחזרו ונבדקו כולל על ידי בקר משרד הבינוי והשיכון ונמצא כי המחירים תואמים את מחירי השוק. על מחירים אלו חכ"א והרשות קיבלו הנחות". ראיות לכך לא הוצגו. 
לגבי הטענות כי קיים חשש שבוצעו עבודות בכביש 90 שלא על פי מפרטי המכרז והתקנים  וכי המצעים שסופקו לא היו מהסוג הנדרש, הגיבה החברה כי הפרויקט מלווה ומבוקר על ידי חברת בקרת איכות מורשית שביצעה בקרה שוטפת של איכות הביצוע  וטיב החומרים. חברה זו מאשרת לטענת חכ"א באופן חד משמעי כי העבודות בוצעו על פי המפרטים והתקנים המחייבים. עוד הדגישו בחברה כי דגימות רבות של מצעים נלקחו מהשטח ונמצא כי המצע שסופק היה מהסוג הנדרש. לגבי הטענה העיקרית בפרויקט זה כאילו כמות המצעים שסופקה באתר היתה פחותה מזו שאושרה לקבלן בחשבונות ששולמו, הגיבה החברה כי אין כל יסוד של אמת בדבר. כמות המצעים נמדדת ונבדקת על ידי מהנדסים לאחר הנחתם והידוקם...על פי בדיקות אלה, הכמויות שסופקו מתאימות לחשבונות שהוגשו ולתנאי המכרז. 

לגבי הטענות על מגרש קריית הספורט לפיהן בוצעו ללא מכרז, טענה החברה כי הדבר אינו נכון וכי העבודות ניתנו בהתאם למכרז מסגרת שבו זכו 3 קבלנים וכי העבודות שבוצעו מתאימות לסוג העבודות של מכרז מסגרת. לא ניתן במסגרת זו לבנות אולמות ספורט אך בהחלט ניתן לבצע עבודות קרקע. השימוש במכרז מסגרת הוא דרך ציבורית וחוקית ראויה. זו פרוצדורה רגילה, נהוגה ומקובלת בכל הרשויות המקומיות לרבות השלטון המקומי. כן דחתה החברה את הטענות כאילו הועדף הקבלן סמי נופי במתן עבודות במגרש 18: "אילו לא היתה ניתנת לו העבודה היה הקבלן מופלה לרעה לעומת הזכיינים האחרים", אמרו בחברה. "בעת מתן העבודה, חלקו של הקבלן במכרז המסגרת היה זעום לעומת שני הזוכים האחרים, מטעם זה העבודה במגרש 18 נמסרה לו, לשעורין". 

 


 

סימה נמיר: "השמחה לאיד מוקדמת מידי"

 

"אם נסתפק בתביעת לשון הרע הרי שנעניק למי שעוול בכפם ניצחון מתוק". נמיר

בפתח הדברים אמרה סימה נמיר מ"מ יו"ר הדירקטוריון: "נקלענו למסע הזה שלא בטובתנו ומטעמים זרים לחלוטין. כל אחד מהמעוולים מסיתים ומדיחים את הציבור בשפה גסה וללא גבול או בושה למרות שהם יודעים שאין בדברים כל יסוד של אמת. לא מטרידה אותם הפגיעה בחכ"א, בבכירי החברה, בבני המשפחות של עובדי החברה ובמשפחות בכיריה...הכל כשר בעיניהם. לצד התוכן השקרי ודברי הכזב בולטים רשע של ממש וחגיגה של שמחה לאיד מוקדמת מידי...חכ"א היא חברה עירונית בעלת ערכים ציבוריים. אנחנו מאמינים בשקיפות מלאה...עשינו מאמצים כנים להביא להפסקת הפצת מסכת השקרים. לא הגבנו ולא פרטנו מהם המניעים או המפעילים העומדים מאחורי המסע המזוהם הזה..." נמיר אף הודיעה כי החברה לא הסתפקה בהגשתן בשבוע שעבר של תביעות דיבה כנגד ברגמן ונופי והודיעה כי הדירטקוריון הנחה להגיש כנגד השניים גם קובלנה פלילית. "הפוגעים שברו את כל הכלים ופעלו מחוץ לכל כלל סביר של התנהגות. אין מדובר פה בביקורת קשה..לכן הגענו למסקנה שאם נמשיך לפעול כאילו אין מדובר במעשים קיצוניים החורגים ממתחם הסבירות, אם נסתפק בתביעת לשון הרע שבסופו של יום תענה בהתנצלות רפה ותשלום סימלי, הרי שנעניק למי שעוול בכפם ושק בלשונם ניצחון מתוק. הם ינהלו מעין קרקס ציבורי ובדרך ישפכו את דמם של עובדי החברה ובכיריה...חוק איסור לשון הרע אינו רק חוק נזיקי. זהו גם חוק פלילי, על עבירות על פי חוק זה חל עונש של עד שנת מאסר אחת בעבור כל פגיעה...הגשת הקובלנה תוביל לניהול משפט פלילי שבו חכ"א המאשימה ואילו מר נופי ומר ברגמן יהיו נאשמים על כל המשתמע מכך."


 

אבי כהן: "תחת ניהולי החברה צמחה פי ששה"

 

"אמרו לי שתוך חצי שעה אני אקבל תביעה אישית, עד עכשיו אני מחכה לה". כהן

כאשר הקריא כהן את דבריו בפתח הישיבה ניכר בו כי הוא מתרגש. אין ספק, על האיש עוברים ימים לא קלים. כשדיבר על פוסט שהעלה ברגמן לפייסבוק ובו כתב "כל מה שנשאר לכם זה להתאבד", נשנק קולו. פניתי לברגמן לוודא האם יצא הפוסט הקיצוני מבית מדרשו, והלה השיב: "האמת לא זוכר שאמרתי...בדיעבד אם אמרתי כזה דבר...תקלה". ברגמן אף הבטיח להסיר את הפוסט המדובר.
את דבריו פתח כהן במילים אישיות "...אני חי באילת מעל 30 שנה ורוב השנים עסקתי בפעילות ציבורית...כבר קראו לי "מאפיה ירושלמית", כבר טענו כנגדי טענות מוזרות. הכלתי אותן מכיוון שאיש ציבור צריך לדעת לחיות בתוך החום של המטבח הפוליטי. מותר ואף צריך לבקר איש ציבור, אם יש סיבה לכך. העין הציבורית היא עין מטהרת. אני לא בכיין. מעולם לא הלנתי על ביקורת או כנגד כינויי גנאי שהוטחו כלפיי. אני מבין היטב את כללי המשחק...הפעם אני לא יכול לשבת בצד, להזיז את זה כאילו היה זה מטרד קל. איני יכול לעשות שקר בנפשי ולומר שזה לא כואב לי...אני בן אדם, יש לי אישה אהובה, ילדים נפלאים, נכדה מדהימה חברים ומכרים. מי שמפיצים את דברי הבלע השקריים נגדי מגיעים לכל אחת ואחד מהם...את כל זה אניח ולא אעסוק בפגיעה האישית הקשה, אך לא כדי לוותר עליו...לאחר שאגמור לטפל בחובותיי המקצועיים, לאחר שאסיים לסייע לחברה שאני מנהל, לאחר שהמעוולים יבואו על עונשם ויהיה ברור לכולם כי חכ"א ובכיריה הם ישרי כפיים, נטולי דופי, ישרים ומקצועיים, שעושים לילות כימים למען העיר והתפתחותה, כשאלה יבואו על תיקונם אתפנה לעסוק בחלקים האישיים שלי ובמי שגרמו לי עוול. חכ"א היא חברה נהדרת. היא נוהלה במקצועיות וביושר עוד לפני שהגעתי אליה והיא ממשיכה להיות כזאת תחת ניהולי.

 

 

 

זכיתי להוביל את חכ"א לתקופת פריחה וצמיחה שכל תושבי העיר ערים לה, אף אם אינם מודעים שזו חכ"א שאחראית לדברים. החברה צמחה בארבע השנים האחרונות פי ששה מאשר היתה וזה אינו הסוף...אנו מטפלים בעשרות פרויקטים את כולם אנו מנהלים ביושר, במקצועיות וביעילות...אני גאה ביכולת הביצוע של החברה. אני גאה לומר אנחנו מצוינים במה שאנחנו עושים. כהן התייחס לפוסט שהעלה ברגמן ובו כתב "כל מה שנותר להם זה להתאבד". "מר ברגמן אני לא מתכוון להתאבד. אני גם לא מתכוון לפגוע בך פיזית. אני ממליץ לך ללכת לטיפול שיסייע לך לשלוט על העולם הפנימי שלך בעל העושר התרבותי ששיאו נפנוף בתחתוניך. אני מתבונן בך ותוהה להיכן הגיעה החברה שלנו שמוציאה מעצמה כל כל הרבה רוע."


 

 

עוד בפרשת חכ"א:

 


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש