פרסומת
דלג

קבלו את הפלאטיום: מתחם הבילוי והקונגרסים שייבנה בהשקעה של 150 מיליון ש"ח

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: מערכת ערב ערב ● 30/3/2018 14:09 ● ערב ערב 2856
12 אולמות בתי קולנוע, אולם קונגרסים, מתחם מסיבות סביב הבריכה, פאבים ואולם משחקי מחשב ● קבלו את הגרסה המחודשת של 'עיר המלכים' שצפויה להפוך בתוך שנה למתחם בילוי ופנאי עצום שבהמשך ישרת מלון חמישה כוכבים ובו 1300 חדרים בשיטת התמחור המודולרית ● רשת ישרוטל ואיש העסקים אושרי גבאי כבר במגעים להפעלת מתחמי המיזם ● בעל המתחם מוטי גרין מבטיח כי מכרזי ביתני המשחק במקום ייועדו בלעדית לתושבי אילת
קבלו את הפלאטיום: מתחם הבילוי והקונגרסים  שייבנה בהשקעה של 150 מיליון ש''ח
הדמיית השלב הראשון של הפרויקט על חורבות 'עיר המלכים’

איש העסקים מוטי גרין בעליה של חברת ברקליס, ומי שהקים באילת שני מתחמי קניות גדולים בלב אזור המלונות הוותיק ואף רכש את מתחם הדה מקס וכן את מתחם עיר המלכים, מתקדם בדרך לפתיחה מחודשת של המתחם שכבר קיבל היתר בנייה. ייעודו הסופי של המבנה העומד בשיממונו מאז נטשה אותו חברת הניהול של פתאל, להפוך למתחם של מסחר ובילוי סביבו ייבנו אלפי חדרי בתי מלון ברמת חמישה כוכבים.

 

מלון עם 1300 חדרים במיליארד שקל


חברת ברקליס בשליטתו של איש העסקים מוטי גרין קיבלה לאחרונה היתר בנייה להסבת המבנה הנטוש של עיר המלכים באילת למתחם של מסחר ובילוי בהשקעה צפויה של 150 מיליון ₪. ברקליס בונה בימים אלה קניון מסחרי גדול בים המלח. המתחם הצפוי להיפתח בעיר המלכים יכלול 12 אולמות קולנוע, אולם קונגרסים ובו 1300 מושבים, מתחם בריכה סביבו ייערכו אירועים וכן מתחם למזון מהיר, פאבים ומתחם של משחקי מחשב ומציאות מדומה. כן מתוכננים במקום 4000 מ"ר בהם ישולבו מתקני משחק. את אולם הקונגרסים צפויה להפעיל רשת ישרוטל עמה מתנהלים מגעים ראשונים בנושא. את אולמות הקולנוע תפעיל ככל הנראה חברה זרה שטרם פועלת בישראל שאף עמה החלו מגעים לקידום המיזם. שטחי הפאבים ומתחם הבריכה כבר הושכרו לחברה של אושרי גבאי המפעילה כיום את מועדוני הסלינה והשאטו באילת. בסך הכל יכלול המתחם כולו 18,000 מ"ר של שטח בנוי והעלויות להשמשת המבנה לייעודו החדש צפויות לעמוד על 150 מיליון ₪. בחברה מקווים כי המתחם יחל את פעילותו בתוך כשנה, קרי: כבר לקראת פסח 2019. 
בשלב שני של הפרויקט צפויה החברה לבקש מהות"ל תכנית להוספת זכויות בניה של 50 אלף מ"ר בעבור הקמתם של 1300 חדרי בתי מלון שיוקמו סביב המתחם בשטחי האדמה הפנויים כיום. על פי הקונספט הנרקם יוקמו שטחים אלה ללא שטחים ציבוריים בכלל כגון חדר אוכל או בריכה כאשר אורחי המלון העצום הזה, שאמור להבנות ברמה של חמישה כוכבים, ייהנו מהשירותים שיעניק המתחם של עיר המלכים.  באופן זה צופים בברקליס כי יוכלו להקים חדרי בתי מלון ברמת חמישה כוכבים במחצית העלות מרמת השוק המקובלת באילת, זאת בשל החיסכון הצפוי בשטחים ציבוריים המייקרים את עלויות הבניה והשהות בהתאמה. "העבר גם הוכיח שהמתחם לא יכול לשרוד כלכלית כאטרקציה תיירותית אחת כמו עיר מלכים, ולכן חשוב התמהיל שיאפשר בילוי לכל שכבות הגיל", אמר גרין.
פארק עיר המלכים נמכר בסוף 2015 בעבור 36 מיליון ₪ לחברת ברקליס ודונה, זאת לאחר שנקלע לקשיים כלכליים והועבר על ידי אפריקה ישראל ומשפחת דנקנר שהקימו אותו לניהו כונסי נכסים. רוב חובות המקום היו לבנק לאומי.  במבנה הנוכחי 10,000 מ"ר בנויים והוא בנוי על שטח של 16.3 דונם.  הסכם שנחתם לאחרונה בין ברקליס לדונה יעביר ככל הנראה את הבעלות במבנה בשלמות לברקליס.

 

מכרזים לבני אילת בהפעלת דוכני משחק


בשיחה עם 'ערב ערב' הוסיף גרין פרטים על הפרויקט המתרקם: "שמו של המתחם יהיה פלאטיום שמשמעותו בלטינית 'ארמון'.  זה יהיה מתחם הבילוי והבידור הראשון באילת. הכוונה לעירוב שימושים מאוד מגוון של אולמות קולנוע, אולם קונגרסים, מועדונים, כל אזור הבריכה יהפוך למתחם מסיבות בשם Selina pool כמו בווגאס, מועדון השאטו יגדל פי שלוש ויקבל גם אירועים, ובנוסף יוקמו במקום 4000 מ"ר של ביתני משחק שמוקדשים אך ורק לקהל המקומי מבחינת בעלי העסקים. מדובר בביתני משחק שמוכרים מלונה פארקים בעולם, בהם אתה קולע לסל וזוכה בפרסים, דברים מסוג זה, אנחנו נקים את כל ביתני המשחק ונשכיר אותם כעסקים קטנים לתושבי אילת בעלות חודשית יחסית קטנה. זה ייתן מענה בתחום האטרקציות שכל כך חושב לאילת. כיום לאילתים אין הרבה אופציות וכעת תהיה לאילתים אפשרות להפעיל עסק קטן בלי כאב ראש של סחורה ומלאי ובלי סיכון.  הרישיון הזה יוענק ללא התחייבויות מצד בעלי הביתנים, כל מי שירצה לצאת מזה יוכל לעשות כן בתוך זמן קצר ביותר. הכל יעבוד כמובן בצורה מסודרת של הוצאת מכרזים. 

עד כמה מתקדם המו"מ עם ישרוטל על ניהול אולם הקונגרסים?
"אפשר לומר שהוא באמצע. 

הם התכוונו להקים מרכז קונגרסים עצמאי משלהם
החבירה הזו היא במקום. משרד האדריכלים שלהם פייגין עומל על כך כרגע. 

יש מקום באילת ל-12 אולמות קולנוע אחרי סגירת רשת גלובוס במול הים ופשיטת הרגל של הדה מקס?
ישבתי עם לאון אדרי מסינמה סיטי והוא סיפר לי שבשנת 2000 כשהוא הקים את סינמה סיטי בגלילות זה היה בדיוק כשבתל אביב נסגרו אולמות בתי הקולנוע אחד אחרי השני, ואמרו לו אתה משוגע מה אתה מקים קומפלקס כשאתה רואה שהכל מסביבך נסגר, אז הוא הסביר שהוא לא מוכר סרט אלא מוכר בילוי. אנחנו בונים קומפלקס לא אולם. משפחה רוצה לראות סרט לילדים, דרמה לאמא ופעולה לאבא, כיום כשהם באים לאולם שני שליש מהמשפחה נשארים בחוץ, בקומפלקס של 12 אולמות כל אחד יוכל לצפות במה שהוא אוהב. זה הרעיון של הקומפלקס שבכל שעה שתבוא יהיה לך מה לעשות ומה לראות. 

אתה גם מתעתד להקים 1300 חדרי בתי מלון מסביב וכבר ראיתי בוועדה המקומית בקשה לאישור של מבנה בן 9 קומות שמיועד למלונאות ומגורים ממש על הכיכר של עיר המלכים, זה קשור אליך?
לא, זה שייך למתחם לה פלאז' שממוקם על הפינה היכן שנמצא כיום הסופר מרקט, למיטב ידיעתי זה פרויקט שעומד להפוך לדירות נופש. 

בפרויקט המלונאות שלכם גם תבקשו שיכללו דירות מגורים?
לא. אני עומד להריץ בות"ל שעוקף את כל רשויות התכנון תב"ע למלון מאוד ייחודי, רמת החדרים גבוהה אך כל השטחים הציבוריים יהיו במתחם החדש. זה יעבוד בשיטת חברות הלאו קוסט בתחום התעופה, אתה רוכש חדר בסיסי ברמה גבוהה אבל במחיר זול ועליו מוסיף תשלום בעבור שירותים נלווים שאתה רוצה, אבל לא חייב. 

ואתה מאמין שיאשרו בניית מלון ללא שטחים ציבוריים בכלל?
כן, כי יהיו שטחים ציבוריים הם רק ייבנו בנפרד וכל אחד יוכל לבחור מתוכם את השימושים שהוא ירצה לשלם בעבורם.

כמה תוספת מסחר ביקשת?
המסחר הוא לא העיקר,  בערך 2000-3000 מ"ר, רוב השטחים הם לבילוי ובידור. ייתכן שהשטח למסחר עוד ייקטן כי ישרוטל בהתחלה רצו חצי קומה עבור אולם הקונגרסים ועכשיו הם כבר מדברים על לקחת קומה שלמה, כך שיכול להיות שאני אשאר עם מעט מאוד מסחר. 

אתה אומר שהקומפלקס יהיה מוכן בתוך שנה, לא שאפתני קצת?
יש לנו יתרון שהמבנה עצמו בנוי את הבפנים כבר התחלנו לפרק ואין צורך לבזבז זמן על חפירות, יסודות ורצפות, בתוך חודש חודשיים נגיע למצב של שלד ואז יישארו ה"גמרים"., כך שהשאיפה לסיים בשנה ריאלית.

את בנייתם של 1300 חדרי בתי המלון מתי אתה צופה לסיים?
שינוי התב"ע מוערך על ידי בשנתיים ואחרי זה אלוהים גדול. 

כמה עולה להרים מלון עצום כזה?
מיליארד שקל.
 

זה יהפוך אותך למלונאי הכי גדול באילת
כן, אבל אני לא כל כך קורא לזה מלונאות, אני קורא לזה נדל"ן נטו, כי אנחנו משכירים חדרים. שאלו אותי אם ניתן את זה לחברת ניהול שתנהל עבורנו את המלון והתשובה על כך היא לא. ננהל את זה בעצמנו כי זה נדל"ן ללא שירותים נלווים של בריכה, לובי, שפים, מסעדות וכד', כל אלה נחסכים בגלל הקומפלקס החדש ולכן זה ניהול לא בגישה מלונאית, שם הרבה משאבים וכסף מושקעים בשטחים הציבוריים.

הדמיית השלב הראשון של הפרויקט על חורבות 'עיר המלכים’


חדשות אילת