פרסומת
דלג

המטרה של פורום ההורים: "להמשיך במלחמה עקשנית באלימות ברשתות החברתיות"

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● צילום: חיים דוד ● 22/8/2019 18:22 ● ערב ערב 2929
בעוד שבוע אמנם יחזרו התלמידים אל בתי הספר, אבל אם מישהו חשב שיו"ר הפורום העירוני אייל סורגיט ניצל את ימי החופשה כדי לנוח, שישכח מזה ●זה בדיוק הזמן בו הוא דאג שהתוכניות שהוביל פורום ההורים בראשותו בשנה החולפת ירקמו עור וגידים, ודאג לעקוב מקרוב אחרי התקדמות העבודות בשטח בחזיתות בתי הספר היסודיים אגב שיפור דרכי הגישה אליהם ● רגע לפני שהוא מסיים קדנציה שנייה ומוצלחת בתפקיד היו"ר, מסכם אייל את תקופה ● מבהיר: "יש לנו שיתוף פעולה מצויין ומפרה עם עיריית אילת ומנהל החינוך", מבטיח: "המאבק שלנו נגד אלימות הצעירים ברשתות החברתיות יימשך גם השנה" ומבקש: "הערכה גדולה יותר לחברי הפורום שעובדים קשה, לפחות מצד הורי בתי הספר"
המטרה של פורום ההורים:  ''להמשיך במלחמה עקשנית  באלימות ברשתות החברתיות''
מתמודד לשנה נוספת. אייל סורגיט

אין רגע נתון בו תבקשו לדבר עם אייל סורגייט, יו"ר פורום ההורים העירוני שאוטוטו סוגר קדנציה שנייה, מבלי שהוא יפנה את כל עיסוקיו הצידה ויהיה מוכן לעסוק בכל נושא שנוגע לילדים של כל אחד מאיתנו. אז נכון שעל הדרך הוא יתפנה על פי הצורך לשיחה בענייני בשר ופרגיות, שיחות עם שף כזה או אחר בבית מלון או מסעדה בעיר, ככה זה כשהעיסוק העיקרי שלך בחיים, עם כל הכבוד לפורום ההתנדבותי, הוא שיווק מוצרי בשר לחברה מחוץ לאילת. בימים אלו ממש מסיים סורגיט קדנציה שנייה בתפקיד יו"ר פורום ההורים והוא בהחלט יכול לסמן וי על תקופה מוצלחת בה הוא כיו"ר זוכה לשיתוף פעולה מלא לא רק עם הורי הפורום אלא גם עם עיריית אילת ומנהל החינוך.
"הפורום שאני עומד בראשו מורכב מקבוצת הורים איכותיים שנותנים מזמנם אין ספור שעות לטובת תלמידי והורי בתי הספר", מפרגן אייל לכל אחד ואחת מהיו"רים הבית ספריים המתפקדים לצידו בפורום ההורים העירוני. "אחת המטרות שלי שעל העשייה המרובה שנעשית מצידם בהתנדבות מלאה, יתוגמלו ההורים לפחות בהערכה גדולה מד הורי בית הספר. אני מודה מקרב לב לכל חברי הפורום על עשייתם, תמיכתם ותרומתם הרבה. אין לי ספק שהעיר אילת התברכה בקבוצת הורים משובחת ואיכותית".

 

לא לאלימות ברשתות החברתיות


גם את הקדנציה השנייה שלו יכול אייל לחתום בשביעות רצון עם שורה של דברים שהוביל פורום ההורים העירוני. "השנה הזו התברכה בעשייה מרובה מצידנו", הוא מבהיר בגאווה. "הקמנו את פורום ההורים לילדי החינוך המיוחד וזה לאחר שהקמנו את פורום ההורים לילדי הגנים, באופן כזה שכל קבוצה זוכה ליחס מירבי ונקודתי. התמקדנו בכל נושא האלימות ברשתות. הקמנו מטה בשיתוף עיריית אילת להתמודדות מול הנושא וכבר בימים אלו נבנית תוכני תעירונית להתמודדות מול הבעיה ברשתות החברתיות, תוכנית שתיכנס לבתי הספר בעיר כבר במהלך השנה הקרובה. נושא זה הפך למשמעותי עוד יותר עבורנו לאחר שהוצאנו סקר לבדיקת האלימות בבתי הספר בעיר ותוצאותיו הוכיחו מעל לכל ספק כי האלימות ברשתות היא הסוגיה שחייבת לקבל את מירב תשומת הלב. על פי הסקר, 75% מקרב בני הנוער בעיר דיווחו שחוו אלימות ברשתות החברתיות. ומאחר ולאורך כל הדרך הבהרנו כי שלומם וביטחונם של ילדינו הם בראש מעיינינו רק טבעי היה שנחפש את הדרכים הנכונות להתמודדות מול הבעיה".
גם נושא ביטחונם של הילדים בכניסות לבתי הספר לא ירד מסדר היום של פורום ההורים העירוני שהציף את הבעיות בכל ישיבה מחדש. "לפני כחודש ביצענו סיורים יחד עם יועץ בטיחות בכל בתי הספר בעיר", מעדכן אייל, "וכבר בימים אלו על סמך ההחלטות שהתקבלו ישנן עבודות בחזיתות בתי הספר על מנת לייעל את נושא הורדת ואיסוף הילדים ולמנוע את סיכון הילדים אגב כך. לאחר הסיור עם יועץ הבטיחות יצאה תוכנית עבודה מסודרת כשכמעט בכל בתי הספר יינתנו עד לאחר החגים פתרונות יעילים. יאמר לזכותו של סגן ראש העירייה אלי לנקרי שהבטיח לדאוג לנושא זה והוא עומד בהבטחתו תקציבית לאחר שעיריית אילת אישרה את כל התיקונים והשינויים הנחוצים".
ובכלל, לאחר שנתיים בתפקיד מרגיש היום סורגיט שכל נושא השקיפות במקרי אלימות בבתי הספר בעיר קיבל תפנית. "הגענו למצב של שקיפות מלאה בנושא האלימות מול מנהלות בתי הספר בעיר", מציין אייל. "בזכות זה אנחנו יודעים היום לנתח את נושא האלימות בבתי הספר השונים ומעודכנים בהחלטות ובדרכי הפעולה שזה צעד חשוב מאוד. מעבר לכל אלו ישנה התעסקות יום יומית לא רק בכלל אלא גם בפרט ומתן מענים לכל בעיה או סוגיה רגישה בבית ספר כזה או אחר. בנושא מסעות משלחות בני הנוער לפולין, ראש המנהלת משה סעדון עושה עבודה מצויינת כבר שנים ועכשיו הטיסות ייצאו משדה התעופה רמון כשמידי שנה הוא מצליח להוריד עוד ועוד עלויות. בבית הספר 'גולדווטר' לא היו מזגנים בפרוזדורים בקומות העליונות והשנה, בלחץ שלנו זה הוסדר. גם בבגין תוקנו המזגנים ובכלל הרבה דברים נעשו. לפעמים אני מקבל טלפונים הזויים מהורים שמבקשים ממני להזיז לדבר עם המורה של הבת שלהם שתזיז אותם מקום ישיבה בכתה", הוא צוחק. "אם אצליח לנפות את כל הקטנות האלו, אני מאמין שאוכל להמשיך בתפקיד עוד שנתיים לפחות".

 

די לביטולי השיעורים


מה המטרה העיקרית שפורום ההורים שם לו לקראת שנת הלימודים הקרובה? בראש ובראשונה להמשיך לקדם את הטיפול באלימות ברשתות החברתיות בפועל. ליישם את כל ההחלטות והרעיונות. גם נושא ביטולי השיעורים הרבים, בעיקר בבתי הספר התיכוניים, לא יורד מסדר היום שלנו ועולה בכל ישיבה מחדש. המערכת טוענת שנמצאו פתרונות וגוייסו מורים ואנחנו נמשיך לעקוב אחר הנושא הכאוב הזה. קרן כנפו יו"ר פורום ההורים לילדים עם צרכים מיוחדים תוציא תוכניות לדרך, רינת טרבולסי, יו"ר פורום הורי ילדי הגנים תמשיך לקדם נושאים כשחשוב להדגיש בהקשר זה את שיתוף הפעולה המצויין שיש לנו עם העירייה. עם ד"ר דרורי גניאל, מירי קופיטו וראש העירייה שנותנים מענה מצויין ומהיר לצרכים שלנו. אמנם לפעמים יש חילוקי דעות ולא תמיד אנחנו מקבלים את ה'כן' ולא אוהבים לשמוע 'לא', אבל בסופו של דבר, תמיד אנחנו מצליחים לגשר על הפערים ומוצאים את נקודת האמצע.

מה מתקדם בנושא תשלומי ההורים?
"אני חבר ופעיל בפורום ההורים הארצי ואנחנו מפעילים כרגע לחצים לבטל את תשלומי ההורים לחלוטין. לא יתכן ויש במדינה חוק חינוך חינם חובה ובפועל הוא לגמרי לא חינמי. באילת אנחנו מצמצמים כמה שאפשר את תשלומי ההורים ביחס לערים אחרות בארץ ומקפידים לבצע גביה בצמוד להנחיות חוזר מנכ"ל. ישבנו בית ספר ספר, עברנו על כל בקשות התשלום ושמנו דגש על ביטול תשלומים שאינם הכרח בחוזר מנכ"ל כל זאת להקל על ההורים".

מה על האלימות הגואה בבית הספר 'ים סוף'?
"ביצענו פגישות רבות עם הנהלת בית הספר ועד ההורים בראשותו של ד"ר אורן קסוס ומינהל החינוך ודרשנו לקבל תוכנית עבודה מסודרת מבית הספר בנושא מיגור האלימות ואנחנו בוחנים את הנעשה בבית הספר מקרוב. מבחינתנו עד שנושא האלימות לא יפתר בבית הספר לא נשקוט. הוחלפו מורים, נעשה ייעוץ וליווי מקצועי של הצוות, בית הספר מקבל תמיכה מלאה מצד אגף החינוך וההורים וכולנו תקווה שהדברים ישתנו. אני יכול להבטיח שאנחנו במעקב צמוד אחר בית הספר. זו ההתעקשות הכי קשה שלי ויש דברים שאני לא יכול לפרט".

מה על מתקני הספורט שחייבים שידרוג בבתי הספר?
"בישיבת הפורום האחרונה עם ראש העירייה מה- 31/7 ביקשתי לקיים סיור בכל בתי הספר עם מנהל אגף הספורט בעירייה, יעקב מלכה, על מנת למפות את מתקני הספורט ומגרשי הספורט בבתי הספר. יש מתקנים לא תקינים והגיע הזמן לטפל גם בסוגיה הזו".

מה בנושא חיזוק מבנים?
"גם נושא זה עלה בישיבה האחרונה כשבקיץ הבא נשקלת אפשרות להתחיל עבודת חיזוק הנחוצה בבתי הספר גולדווטר, חב"ד ואלמוג. הבעיה הגדולה בגולדווטר שאת עבודות החיזוק הנדרשות לא ניתן יהיה לבצע בחודשיים של ימי החופש הגדול ולא ברור מה ניתן לעשות ולאן להעביר בזמן העבודות את 1300 תלמידי בית הספר".

ומה על הגשת מועמדות לתפקיד לשנה נוספת?
אייל מחייך: "העשייה בעורקיי, אבל אני מודה שזה מאוד קשה. מדובר בתפקיד שואב ומורכב למרות התמיכה המלאה שיש לי. לאחר התחבטות ומחשבות החלטתי להציע את מועמדותי לתפקיד לשנה נוספת בבחירות שייתקיימו כבר בימים הקרובים".
 


חדשות אילת - ערב ערב באילת  

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש