פרסומת
דלג

האם הטילים בדרך לאילת?

מאת: מערכת ערב ערב ● 19/9/2010 22:55 ● ערב ערב 2064
עלית מדרגה הוכרזה היום במצרים, לאחר שמידע שהתקבל אצל כוחות הביטחון בסיני הצביע על חשש ממשי להסתננותה של חולית מחבלים פלשתינית, מעזה, במטרה לשגר רקטות לכיוון אילת.
האם הטילים בדרך לאילת?

את הדיווח אודות חוליית המחבלים, העבירה היום סוכנות הידיעות 'מען', עוד הוסיף הדיווח כי כוחות צבא מצרים גדולים, נפרשו בעקבות המידע לאורך הגבול עם עזה, בעיקר לאורך אזור מנהרות ההברחה וכי הם עוסקים בסריקת השטח.
בדיווח על המקרה בגלי צה"ל לא אושר כי החוליה כבר עברה את הגבול.
על פי פרסומים שונים, עומדת הזרוע הצבאית של החמאס מאחורי שני אירועי ירי הרקטות שבוצעו מסיני, בחודשים האחרונים, אל עבר אילת ואשר באחרון שבהם פגעה אחת הרקטות בעיר עקבה והרגה שם נהג מונית במרכז העיר.החמאס מצדו לא נטל אחריות על אף אחד מהאירועים הללו.

כייונו לאילת פגעו בעקבה


כזכור, ב-2 לאוגוסט 2010 נורו משטח סיני אל ישראל, שש רקטות בקוטר 122 מ"מ.
אחד מהטילים שנורו לעבר אילת ועקבה, גרם למותו של נהג מונית ירדני שהמתין לנוסעים סמוך לכניסה למלון 'אינטרקונטיננטל'. לראש הנפץ של הטיל צורפו כדוריות ברזל שנועדו להגדיל את מידת הנזק שהוא גורם. הנהג, סובחי יוסוף אלעלאונה (51), אב לשלושה ילדים, נפצע אנושות מהרסיסים ומת לאחר זמן קצר בבית החולים. שני טילים נוספים שנורה באותו מטח, התפוצצו בשטח פתוח צפונית לאילת. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. טיל רביעי התפוצץ בסיני, סמוך למפקדה של 'הכוח הרב לאומי'. ככל הנראה שוגר גם טיל נוסף,שנפל ככל הנראה לים.מכ"ם לאילת?


זאת הפעם השנייה השנה, בה משוגרים טילי 'גראד' לעבר עקבה ואילת. ב- 22 באפריל התפוצץ טיל באזור התעשייה של עקבה וגרם שם לנזק. טיל נוסף נפל בים סמוך למלון 'הנסיכה'. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בעקבות הישנות מקרי הירי, החלה מערכת הביטחון בבדיקת אפשרות הצבת מכ"ם באזור אילת, שייתן התרעת 'צבע אדום' לתושבי העיר. אולם לא ברור אם התרעה כזאת יכולה לסייע הרבה, מכיוון שגם בפיקוד העורף וגם בעיריית אילת, מודים כי מצב המקלטים באילת קשה ביותר.

האם אילת ממוגנת?


רק לפני מספר שבועות, במהלך דיון שהתקיים במחלקת בטחון וחירום בעירייה, טען ראש מינהלת השכונות הותיקות, נחום סרי, כי "יש בעיות עם המקלטים, הם לא במצב שניתן לרדת אליהם בשעת חירום". מנהל מחלקת בטחון וחירום בעירייה, אילן חדידה, חיזק את דבריו והוסיף: "70 אחוזים מהאוכלוסייה אינם ממוגנת לשעת חירום". מפקד מחוז דרום בפיקוד העורף, אל"מ איתן יצחק, אמר ל'ערב ערב' כי "המצב המקלטים בעיר 'בינוני – גרוע'".

הרקטות בהן השתמש החמאס בשני המקרים היו מתוצרת איראן והן הוברחו על פי ההערכה לעזה באמצעות מערכת המנהרות הפרושה בגבול מצרים עזה.