פרסומת
דלג

כיבוי אש תרגלו חומרים מסוכנים

מאת: ● 1/12/2010 18:36 ● ערב ערב 2474
בתחנת כיבוי אש אילת ערכו השבוע תרגיל שנתי מסכם בחומרים מסוכנים. באימון, שנמשך שלושה ימים, תורגלו שלושה תרחישים שונים: נפילת טיל על משאית חומרים מסוכנים בבית החולים 'יוספטל', דליפת כלור כתוצאה מכשל טכני של מערכות בריכת מלון ותאונת דרכים בין רכב פרטי למשאית שהובילה ברום. תוכנית החומ"ס של הכבאים עברה בהצלחההחלק הראשון בתרגיל השנתי של כבאי אילת- אילות החל בבית החולים 'יוספטל'. ביום שני, בשעות הבוקר, הגיעה הודעה למשרד המבצעים בתחנה. "טיל נפל בשטח בית החולים 'יוספטל' על משאית מלאה בחומרים מסוכנים, יש נפגעים", זו היתה לשון ההודעה שנמסרה.
להב חגי סקורי, שניהל את התרגיל, הקפיץ את כוחות הכיבוי, שהגיעו לשטח בית החולים והחלו להתארגן, לפי התרחיש. בפינה אחת הוצב החפ"ק של הכבאים בתוך אחת הכבאיות, לא רחוק מהמקום שבו 'נפל' הטיל. הכבאים בחלקם לבשו חליפות מיוחדות, זיהו את החומר המסוכן, נטרלו אותו ובמקביל פינו את הנפגעים למקלחות והעבירו אותם לטיפול רפואי. התרגיל ב'יוספטל' נערך בשיתוף עם צוות הנהלת בית החולים וקציני הביטחון, שגם הם אמורים לפנות את האנשים מבית החולים, במידת הצורך וליצור שטח סטרילי.
תרגיל נוסף נערך למחרת במלון 'דן פנורמה' עם תרחיש של דליפת כלור, כתוצאה מכשל טכני במערכות המובילות כלור לבריכה בפיקודו של להב רמי חנן. למרבה האירוניה, אירוע דומה אירע לפני כמעט שנתיים במלון 'קלאב הוטל', כאשר על בסיס מקרה זה בנו את התרגיל, שנערך גם למרבה האירוניה במלון 'דן פנורמה' שבו אירע פיצוץ גז.
החלק השלישי בתרגיל נערך במפעלי תובלה, בפיקודו של להב איציק מזרחי. התרחיש: תאונת דרכים בין רכב פרטי למשאית שהובילה ברום. התרגיל היה משולב בחילוץ לכודים, צמצום דליפת החומר המסוכן ואטימה שלו.
את התרגיל השנתי, שנערך במטרה להפיק לקחים ומסקנות ולשמור על כושר מקצועי, ביצעו כל שלוש המשמרות המבצעיות בכיבוי אש, בנוסף למדור מניעת דליקות ובפיקודם של קצינים, סגנים של קציני משמרות, שבמסגרת התפקיד שלהם הם קציני חומ"ס (חומרים מסוכנים) משמרתיים.

תמונת כתבה


"בכל רחבי הארץ, מחויבים הכבאים לקיים שלושה ימים מרוכזים של אימון חומרים מסוכנים", אמר רשף משנה, שחר זייד, דובר תחנת כיבוי אילת, "לפחות פעם בשבוע, כל משמרת צריכה לעשות רענון ואימון, הלבשת חליפות, הערכת מצב או הכרת הרכב והציוד (שבו נמצאים מעל ל- 300 פרטי ציוד) או אפילו סיור מקצועי בבתי מלון שיש בהם

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש