פרסומת
דלג

ביקורת הגבולות עברה לרשות האוכלוסין

מאת: מערכת ערב ערב ● 5/1/2011 16:43 ● ערב ערב 2064
באזור אילת הועברו לאחריות משרד הפנים חמישה מעברי גבול בינלאומיים: נמל התעופה אילת, נמל התעופה עובדה, נמל אילת, מעבר טאבה ומעבר רבין. בחודשים האחרונים גויסו מעל 350 עובדים לביצוע המשימה
ביקורת הגבולות עברה לרשות האוכלוסיןהועברה האחריות על מערך ביקורת הגבולות ממשטרת ישראל לידי רשות האוכלוסין. בביקור שערך מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, אמנון בן עמי, באילת לפני מספר ימים, הוא הבהיר את חשיבות המעבר והעובדה כי השירות יינתן על ידי אזרחים כפי שנעשה במרבית המדינות בעולם. במהלך הביקור, נשאו דברים גם ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי, ומפקד מרחב אילת במשטרת ישראל, נצ"מ משה כהן ונכחו מנהלי המעברים ובקרי הגבול הנכנסים לתפקידם.

באזור אילת הועברו לאחריות הרשות חמישה מעברי גבול בינלאומיים: נמל התעופה אילת, נמל התעופה עובדה, נמל אילת, מעבר טאבה ומעבר רבין.

בחודשים האחרונים גויסו מעל 350 עובדים לביצוע המשימה ובנוסף יועברו מהמשטרה כ-250 בקרי גבול (שוטרים) לשורות הרשות. מתוכם, 80 בקרים יאיישו את המעברים באילת, מתוכם 12 הועברו ממשטרת ישראל.

הבקרים עברו הכשרה מקצועית ייעודית בת שלושה שבועות וכן חפיפה עם שוטרי המסופים. לבקרי הגבול תהיינה סמכויות עיכוב ותשאול.

בנוסף יועבר המענה הטלפוני, בו יוכל כל אדם לבדוק האם קיים נגדו צו עיכוב /מניעת יציאה מהארץ, לאחריות של רשות האוכלוסין, ההגירה ומעברי הגבול. המענה יאויש על-ידי עובדי הרשות ויפעל בימים א'-ה' בין השעות 08:00-16:00. מספר הטלפון לפניות הצבור הינו: 3450* או 12223450.

במהלך השנתיים האחרונות התקיימה עבודת מטה משותפת של רשות האוכלוסין וההגירה עם משטרת ישראל, בראשות מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, מר אמנון בן עמי, אל מול ראש אגף התכנון והארגון של משטרת ישראל ניצב דוד קראוזה, בסיוע של חטיבת האבטחה / אגף המבצעים. לצורך יישום החלטת הממשלה בדבר העברת המערך סוכם על הקמת צוותי עבודה מקצועיים משותפים למשטרה ולרשות האוכלוסין וההגירה, לתכנון תהליכי העברת המשימה ולהתנהלות הגופים בשלב המעבר ו"ביום שאחרי".

אמנון בן עמי, מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, הבהיר כי "מדובר בצעד גדול עבור הציבור הרחב. העברת המעברים לאחריותנו אינה רק פעולה טכנית ומערכתית כי אם הבעת דעה ברורה: מתן שירות לציבור עומד בראש סדר העדיפויות ואיגוד כל האגפים תחת גוף גדול אחד יאפשר לנו מתן שירות איכותי הטוב ביותר שיכול להינתן".