פרסומת
דלג

מדוע הוקם מחסום נוסף בסמוך לגבול מצרים?

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● צילום: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 20/10/2017 18:04 ● ערב ערב 2833
נהגים רבים התקוממו לאחרונה לאחר שמחסום חדש שהוצב כ-200 מטר ממעבר הגבול בטאבה, מונע מהם להגיע עד למעבר הגבול ואף דורש מהם לעבור עבירת תנועה ולהסתובב על המקום במקום להשתמש בכיכר האחרונה של אילת שנועדה לשם כך ● לטענתם מפעיל השומר במקום סלקציה בין מוניות ואוטובוסים להם הוא מתיר להגיע עד מעבר הגבול לעומת רכבים פרטיים מהם נמנעת ההגעה למעבר ● עיריית אילת: המחסום נבנה בהיתר לבקשת רשות שדות התעופה והוא משמש רק בעתות עומס כמווסת תורים של רכבים הצובאים על מעבר הגבול ומאפשר את בדיקתם אחד אחד
מדוע הוקם מחסום נוסף  בסמוך לגבול מצרים?
מופעל רק בעיתות של עומסי תנועה במעבר הגבול. המחסום של רש

מתאר את המצב גבריאל: "אני אילתי כבר 56 שנים, אני בהובלות, יש את המחסום לכיוון היציאה למצרים כשמגיעים לכיכר האחרונה באילת בדרך מצרים, כל השנים אני נוסע לשם, רואה את הנוף עושה פרסה וחוזר הביתה, פתאום שמו שם מחסום והם טוענים שזה עניין בטחוני ואין אישור כניסה, למרות שאוטובוסים נכנסים ומוניות נכנסות, אבל מכוניות פרטיות הם עושים סלקציה מי שבא להם הם מכניסים ומי שלא בא להם לא מכניסים, השאלה היא האם זה חוקי, המחסום הוצב בצמוד למתקן של משמר הגבול שלפני מעבר הגבול. אני טוען שזה שטח אילתי, אני תושב אילת שמשלם מסים כחוק."

אנחנו מדברים על כמה מטרים אז מה זה משנה?
"זה לא כמה מטרים, זה 200 מטר הטענה שלי זה שאני רוצה להגיע לכיכר ולעשות פרסה כחוק אם רוצים שיציבו מחסום אחרי הכיכר למה אני צריך לעשות רוורס ולהסתובב על המקום ולהפריע לתנועה. אם זה מותר להם שיביאו מסמכים שזה שטח צבאי ומותר להם. אני טוען שזה לא חוקי ושזו הפרעה לציבור. זו הפרה בוטה של זכויות שלי כאילתי. אין להם צו אלוף, זו לא שעת חירום או מלחמה חס ושלום, אם היתה שעת חירום או פיגוע וחס ושלום הייתי מבין אבל סתם כך אין סיבה".
פנינו לעיריית אילת על מנת לשפוך אור על הדברים, שם הבהירו כי את המחסום בנתה בכלל רשות שדות התעופה (רש"ת), היא הגורם הממונה על הפעלת מעבר הגבול  והדגישו כי המחסום וביתן השמירה שלצדו נבנו בהיתר. "בעקרון הם עשו את זה לזמנים בהם יש עומסי תנועה של אלה שעוברים את הגבול, הם מגיעים עד למחסום ואז אין אפשרות לבדוק את הרכבים אחד אחד כי כולם צובאים על המחסום".

ומה לגבי הטענה לאכיפה סלקטיבית של מי שנותנים לו להסתובב בכיכר?
"זה לא שחלק נותנים וחלק לא נותנים, ברגע שאין עומסים הם משאירים את המחסום פתוח, הם מורידים את המחסום רק כשיש עומסים. זה לא עניין של אכיפה סלקטיבית. המטרה היא לא להקשות אלא להקל, זה פתרון מאוד הגיוני ולגיטימי לזמנים של עומסים." 
לגבי הטענה כאילו נדרשים נהגים לבצע במקום עבירת תנועה כשהם מסתובבים סיבוב פרסה על המקום הדגישו בעירייה כי הכביש באזור זה מקווקו בקו הפרדה המתיר עקיפה בין הנתיבים ולפיכך מותרת במקום פניית פרסה.
מסיור שערכנו במקום השבוע מצאנו את מעבר הגבול ריק ממכוניות ובהתאמה היה המחסום מורם ועמדת השמירה ריקה, ממש כפי שהבטיחו בעירייה.


חדשות אילת

שתפו את הכתבה בפייסבוק

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש