פרסומת
דלג

ביום שאחרי

מאת: דורית בן נון ● צילום: מערכת ערב ערב ● 29/8/2018 10:13 ● מה נשמע 563
החופש הגדול, הענק והבלתי נגמר לקראת סיום, טבלת הייאוש הולכת ומצטמצמת, וגם משפטי המחץ "אימא, משעמם לי", " אימא, אני רעב", אוטוטו יהפכו לנחלת החופש שהיה ונגמר ●אז נכון שהשנה ה'פורטנייט' היה הבייביסיטר האולטימטיבי, ואיתו צעקות בלתי פוסקות מהחדר בסיגנון טירונות גולני בבית, ועדיין, אין מחיר לחופש שלנו ההורים ●יצאנו לבדוק מה הכי חסר לאימהות בחופש הזה ומה הן יעשו ברגע שאחרי...
ביום שאחרי

בעוד יומיים בדיוק ישמע הצילצול הגואל ואלפי תלמידים טרוטי עיניים (כי מי רגיל להתעורר בשעה 7:00 בבוקר?), יחזרו אל ספסל הלימודים. בזה יבואו לסיומם חודשיים של חופש גדול, ענק ומתיש במיוחד עבור ההורים, וזה לא שאוטוטו נחזור לימי החופשות של החגים. ובכל זאת, לפחות טבלת היאוש הזאת תהייה מאחורינו.

 

מוטיב השקט

 

הקושי לתמרן בין הילדים לחיים. אני והפרטים


מי? אני- דורית בן נון, כתבת המערכת, אימא לשני ילדים בגילאי 12 ו-6 

הכי קשה היה....
"התמרון בין הילדים, העבודה והחיים עצמם. אז נכון קייטנות היו, אבל רק לילדה הקטנה, ורק לזמן קצוב, ועדיין נשאר לנו את כל היום לשעמום אחד גדול ולציפייה כי צוות הבידור ייכנס עוד רגע בדלת, מעבר למלחמות בלתי פוסקות להגביל את שעות המחשב ('פורטנייט' כבר אמרנו?), כי הישיבה האין סופית מול המחשב לא הכי בריאה. תוסיפו לזה ילדה קטנה ש"רוצה לעשות משהו", והלוואי שמישהו יכול היה להגדיר מה זה משהו".


תכננתי ולא הספקתי...
"האמת, לא תכננתי הרבה, פשוט זרמתי עם המצב. רציתי לנסוע עם הילדים לצפון או למרכז לטייל, מה שלא יצא. הילד הגדול טס לחו"ל לשבועיים עם סבתא (אין כמו סבתא), והקטנה זכתה לשעות קניון במקום חו"ל וארוחות ילדים ב'מקדונלדס'".


ביום הראשון ללימודים פיזרתי, שלחתי ו....
"אני חוזרת מהר הביתה ונהנית לרגע מהשקט. שותה קפה בשקט, מתארגנת לעבודה בשקט, בכלל המוטיב החוזר בבוקר הזה יהיה השקט, וזה המון".תנו לה בים

 

אביבית ועקנין


מי? אביבית וקנין, עצמאית בתחום הקוסמטיקה, אימא לילד בן 9.5.


הכי קשה היה....
"שעות השינה, או יותר נכון שעות ה'אין שינה' של הילדים. הכל מתהפך. אין סדר, שעות השינה מתאחרות מיום ליום, מעבר לכך היו ימים שאני נרדמתי לפני הילד לאחר יום עבודה קשה, והוא נשאר ער, אלוהים יודע עד מתי".


תכננתי ולא הספקתי...
"רציתי לנסוע לחו"ל כמו בכל שנה, לעשות טיול כייפי, לראות מקומות חדשים ולחוות חוויות אחרות, אבל השנה לא הספקנו, והטיול נדחה לחנוכה ויהיה ארוך יותר מהתכנון המקורי".


ביום הראשון ללימודים- פיזרתי, שלחתי ו....
 "על הבוקר אני עולה על בגד ים מוכנה ליציאה, לוקחת את הילד לבית הספר ויורדת לחוף לפחות ל-4 שעות של שקט, שיזוף וקפה מי מצטרפת?".


 

רק ללכת וללכת

 

לתמרן עם סבתא. קרן ניר


מי? קרן ניר, אימא במשרה מלאה לשלושה ילדים בגילאים: 7 ותאומים בני 5.


הכי קשה היה....
"לתמרן עם סבתא שעוזרת המון, כדי שאוכל להמשיך לעשות את ההליכות כל בוקר. זה מעבר לקושי לצאת החוצה מבחינת ההתארגנות. כאימא לאבישג, ילדה מדהימה עם שיתוק מוחין, ולאחר שעברה ניתוח לא מזמן, כל יציאה לוקחת הרבה יותר זמן. בחופש הגדול, יש הרבה יותר זמן פנוי והילדים רוצים לצאת, אבל ביחד התגברנו ותמרנו באהבה גדולה".


תכננתי ולא הספקתי...
"רציתי שניסע ביחד למרכז לבקר משפחה, אבל לא הספקנו, אז ניצלנו את העיר שלנו לפעילויות וחוויות משפחתיות כיפיות".


ביום הראשון ללימודים- פיזרתי, שלחתי ו....
"וואו, יוצאת להליכה שלי שכל כך חשובה לנפש בעיקר, בלי הצורך לדאוג לילדים ומי ישמור עליהם. פשוט יוצאת והולכת כדי ליהנות מכל רגע".


 

דייט עם הבעל

 

הספקתי הכל. משה


מי? אודליה משה, עצמאית (מעצבת שיער), אימא ל- 3 ילדים בגילאים: 13, 11 , ו- 2.


הכי קשה היה....
"הבלאגן בבית. לא הצלחתי להשתלט על הסדר והניקיון. אין דברים כאלה, מבלאגן לבלאגן. את לא מספיקה לסדר חדר, והסלון הפוך. ללא ספק מאתגר ומאוד מאוד קשה".


תכננתי ולא הספקתי...
"האמת, עמדנו בכל התוכניות ואפילו מעבר: היינו בצפון, טסנו לרודוס, בילינו שבוע בקרוואן באילת, כך שמבחינת הספק אין לי תלונות. את התלונות אני משאירה לתשובה הקודמת..."

היום הראשון ללימודים מה את עושה רגע אחרי השיגור לבית הספר?
"קודם כל ולפני הכל מעבירה את המפתח למנקה ואז יוצאת לדייט עם בעלי. כבר שכחנו מה זה שקט".


 

קדימה עבודה

 

חזרה לעיניינים. מזל שרעבי


מי? מזל כהן שרעבי, מחנכת בביה"ס 'אורים', אימא ל-2 ילדים בגילאים: 9, 10.


הכי קשה היה....
קבלו ציטוט מעורר קינאה: " אני מורה, לא היה לי קושי..." החופש הגדול שלהם זה החופש הגדול שלי, ולכן ניצלנו את החופש לנסיעות, טיולים, שינה מאוחרת, מסעדות, ונהנינו מכל רגע כמשפחה".


תכננתי ולא הספקתי...
"תכננו להגיע לצפון לביקור משפחה, אבל החופש כבר נגמר ואני מתחילה את ההכנות לשנה החדשה, אבל לא נורא נהנינו מספיק ללא ספק".


ברגע שאחרי הצילצול הראשון?
" ישר לעבודה. אני מורה זוכרת? ולכן אין לי זמן להתפנקויות ביום הראשון ללימודים, חוץ מלהגיע בזמן לביה"ס ולפתוח את שנת הלימודים בהתרגשות".


 

יום מאוד עמוס

 

האיסוף הכי קשה. משפחת לוי


מי? ליאת לוי, אחראית מנב"ס בבית הספר 'בגין', אימא ל-2 ילדים בגילאים: 6, 9.


הכי קשה היה....
"איסוף בבוקר, וחזרה מהקייטנות, ובכלל הסעות ונסיעות, התמרון האין סופי שלי ושל בעלי שעובד משמרות. כל יום מחדש אותו הקושי, מי ייקח, לקייטנות, מתי? ומי יחזיר?".


תכננתי ולא הספקתי...
"מאוד רציתי בחופש לבלות יותר זמן איכות עם הילדים, בעיקר בשעות הבוקר, להכין איתם יצירות ולעשות איתם פעילויות כייפיות אפילו בבית, אבל לא ממש הספקתי כמו שרציתי".


הדבר הראשון ביום שאחרי החזרה לבית הספר?
"ישר לעבודה. אין לי את הפריבילגיה של קפה ומאפה. לפני הכל יש לנו את טקס כיתה א' המרגש, ומשם בריצה לבית הספר שלי- 'בגין', תחילת שנת הלימודים, יום מאוד עמוס".לארגן את הראש

 

למצוא סידור לילדים. משפ’ רוזנמן


מי? דנה רוזנמן, עובדת בתחום הנהלת חשבונות, אימא ל-2 ילדים בגילאים: 5,8 .

 

הכי קשה היה....
"למצוא סידור לילדים. ברגע שנגמרו הקייטנות, התחילו הדאגות, והעיקרית שבהן- לדאוג מי יהיה עם הילדים".


תכננתי ולא הספקתי...
"לשמחתי הספקתי הכל. נסענו, טיילנו, היינו במרכז בביקור אצל המשפחה, בגדול מה שתוכנן- בוצע".

ביום שאחרי הצילצול הראשון?
"שקט, שקט ועוד פעם שקט. סתם לשבת בבית עם השקט מסביב, לארגן את הראש, לאפס את המחשבות, וכמובן לצאת לעבודה".


 


קפה מול הים

 

שלא יגמר. ורד לביא


מי? ורד לביא, עובדת בתחום השיווק והנדל"ן, אימא ל-4 ילדים בגילאים: 8, 7, 3 וחצי, שנה וחצי.

הכי קשה היה....
"שתכף החופש נגמר. אני אישית מאוד אוהבת את החופש. הרבה יותר קל לי בחופש. הכל רגוע, אין השכמות, אין לחץ, אין חוגים, אני מחכה לחופש כל שנה. בשבילי זה הזמן הרגוע בשנה".

תכננתי ולא הספקתי...
"להמשיך בשגרת הספורט שלי. זה הדבר היחיד שהשתבש לי בחופש".


ביום שאחרי הצילצול?
"אני ובעלי הולכים לשתות קפה ביחד. גם לי וגם לו מגיע קפה מול הים בשקט, וחזרה לאטרף של העבודה". 
 


חדשות אילת - ערב ערב באילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש