פרסומת
דלג

'ישרוטל' זוכרת את לואיס

מאת: רותם נועם למערכת ערב ערב באילת ● 26/10/2011 20:25 ● ערב ערב 2064
מאות מוזמנים גדשו את אולם האירועים של מלון ה'רויאל ביץ'', על מנת לחלוק כבוד אחרון לבוס הנערץ שייסד והקים את הרשת, מהגדולות בישראל, וללא ספק מהותיקות שבה – מר דיוויד לואיס, שהלך לעולמו בחודש שעבר, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן, והוא בן 87
'ישרוטל' זוכרת את לואיס


איש התיירות האילתי, גדי בן זקן, מספיד את חברו הטוב לואיס

מאות מוזמנים גדשו ביום שלישי השבוע את אולם האירועים של מלון ה'רויאל ביץ'', על מנת לחלוק כבוד אחרון לבוס הנערץ שייסד והקים את הרשת, מהגדולות בישראל, וללא ספק מהותיקות שבה – מר דיוויד לואיס, שהלך לעולמו בחודש שעבר, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן, והוא בן 87.

אל ערב הזיכרון הוזמנו כ-200 מבכירי הרשת בארץ ובעולם וכ-150 מוזמנים נוספים, לרבות בני משפחות של לואיס. בזה אחר זה עלו לבמה אישים, בעלי תפקידים וחברים, שסיפרו על לואיס שהכירו – לואיס היזם, הנדבן, הציוני והאדם. בין הנואמים – ליאור רביב, מנכ"ל הרשת, שצמח בתוכה במשך 25 השנים האחרונות, ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי, איש התיירות האילתי וחברו הקרוב של לואיס – גדי בן זאב, עו"ד רווה שמשרדו ליווה את הפרויקטים השונים של רשת בישראל, וכן שורת רופאים ופרופסורים שליוו את לואיס, בשנים בהן הקים את המרכז לשיקום אורטופדי, בו תמך עד יומו האחרון. בטקס גם דיבר רופאו האישי של לואיס שסיפר על מאבקו חסר הפשרות בסרטן שפשה בגופו בשנים האחרונות.

על דיוויד לואיס

(מתוך ויקיפדיה)
דיוויד לואיס (1924 - 9 באוגוסט 2011) היה יזם ואיש עסקים בריטי-יהודי. יחד עם אחיו ברנרד (אנ') היה הבעלים של חברת האחזקות LTG ‏ (Lewis Trust Group), אחת מחברות האחזקות הגדולות בבריטניה.‏[1] עיקר עסקיו של לואיס התרכזו בתחום המלונאות. לואיס היה הבעלים בפועל של רשת המלונות ישרוטל בישראל ובילה חלק גדול מזמנו בישראל.

לואיס גדל בלונדון למשפחה של סוחרי פירות וירקות. במלחמת העולם השנייה שרת בחיל האוויר המלכותי על מפציץ (מאז טיס הוא אחד מתחביביו העיקריים). לאחר המלחמה החל יחד עם שלושת אחיו, גודפרי, ג'ופרי וברנרד, לפתח את עסקי הירקות והמזון של המשפחה בצפון לונדון וב-1948 הם פתחו את "Lewis", חנות להלבשת נשים במזרח לונדון. במשך 10 שנים ביססו האחים לואיס את עסקיהם ופתחו רשת חנויות שמוקמו בין היתר בברייטון בהאל ובגלאזגו שבסקוטלנד. ברבות השנים, לאחר שצברו הון רב, גם כתוצאה מעסקה מוצלחת של רכישת חוב, ולאחר ששניים מהאחים פרשו ממעורבות בעסקי המשפחה, התמקד דיוויד בתחום המלונאות בעוד שברנרד נשאר בתחום המסחר וההלבשה.
בשנת 1980 יצר שר התיירות דאז, גדעון פת, קשר עם לואיס בניסיון לשכנע אותו להשקיע בישראל. לאחר ביקור שערך בעיר אילת, בימים בהם היו בה מספר מועט של מלונות, הוא זיהה את הפוטנציאל התיירותי העצום והחליט להשקיע בעיר הדרומית. צעדה הראשון של ישרוטל בעיר אילת היה הקמתו של "מלון המלך שלמה", שהיה פורץ דרך ולראשונה הציג מלון המעניק לאורחיו את כל צורכיהם תחת קורת גג אחת: מסעדות, ברים, חנויות, בידור וחוויות אירוח ייחודית לאחר "מלון המלך שלמה" המשיכה ישרוטל להתפתח באילת והחלה לנהל ולהקים מלונות נוספים, כאשר כל אחד מהם מבודל מהאחר ומעניק סגנון חופשה שונה. בין השאר, ישרוטל הייתה הראשונה שפתחה מלון בסגנון "הכל כלול" עם מלונות "לגונה" ו"ספורט קלאב". נכון לסוף 2010 מחזיקה רשת ישרוטל ב-13 מלונות ברחבי ישראל.

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש