פרסומת
דלג

וכמה טוב שבאתם

מאת: מירב לוי דיאמנט למערכת ערב ערב באילת ● 22/7/2015 16:05 ● ערב ערב 2716
אחרי שנים בהן חלש סניף המועצה לישראל יפה בבאר שבע על פעילותה של אילת, הוליד שיתוף הפעולה הפורה בין עיריית אילת למועצה, סניף חדש- באילת. בימים אלו עושה הסניף האילתי של המועצה לישראל יפה צעדים ראשונים בעיר, עם הבטחות לחינוך, תחרויות ובעיקר עשייה- הכל בשם איכות החיים והסביבה
וכמה טוב שבאתם

תגידו מזל טוב למועצה לישראל יפה, שחונכת בימים אלו ממש סניף דנדש באילת. הסניף ה – 14 במספר בארץ. ואם לחשוב על כך שמדובר בעמותה ציבורית הפועלת ללא מטרות רווח מאז שנת 1968, אין ספק שהגיע הזמן שהמועצה לישראל יפה תגיע עד לאילת, בעיקר לנוכח העובדה שבמשך כל השנים האלו, חלש סניף באר שבע על פעילותה של אילת, שכעיר תיירות כמו עיר תיירות יש לה את האפיונים והייחוד שלה. למסקנה הזו בדיוק הגיעו גם עיריית אילת והנהלת המועצה לישראל יפה, שעשו יד אחת למען פתיחתו של הסניף בעיר. תוסיפו לזה את העובדה שמאז שנת 1996 ועד השנה הנוכחית, זוכה אילת בחמישה כוכבי יופי בתחרות 'הקריה היפה' שמקיימת מדי שנה המועצה לישראל יפה, והרי לכם סיבה נוספת למסיבה.

די לדיבורים


מאחורי מתנ"ס 'בית רובין', ברחבת הקרוונים הסמוכה, במשרד סגפני משהו בו טרם הספיקו לתלות על הקירות תמונות צבעוניות, ואפילו המחשב עדיין לא הגיע מהמרכז, מתמקמת בימים אלו דורית צוברי, מנהלת סניף אילת של המועצה לישראל יפה על כסאה החדש. אחרי למעלה מ – 20 שנות הוראת מדעים ואיכות סביבה לגיל הרך, בגני הילדים בעיר, החליטה צוברי שהגיע הזמן להפסיק לדבר וללמד ולהתחיל לעשות.
היא ניגשה למכרז שחיפש מועמדים מתאימים לתפקיד באילת, ונבחרה לשאת את נס העשייה למען איכות הסביבה. לפני שלושה ימים בלבד היא נכנסה למשרד, ובצד כבר מונחות שלוש תעודות שיחולקו עוד השבוע לשלושה בתי מלון בעיר שזכו בחמישה כוכבי יופי במסגרת תחרות 'בית המלון הנאה' שמקיימת מדי שנה המועצה לישראל יפה: מלון 'קרלטון פלאז'ה', מלון 'ויסטה בוטיק' ו'יו סוויטס'. כזו היא המועצה, באמצעות תחרויות בשמונה מגזרים שונים: רשויות מקומיות, מקוואות, מקלטים ציבוריים, בתי מלון, מפעלים ועוד, היא מעודדת במקומות אלו את המודעות לערכים כמו טיפוח סביבתי, שמירה על ערכי האסתטיקה, עיצוב, תכנון, בניה ויצירתיות בדרך של תחרות ותתפלאו עד כמה זה תופס.
שלושה ימים מאז שהמשרד הקטן הזה נשם את נשימת חייו הראשונה, ועל שולחנה של המנהלת מונחות כבר 30 בקשות של תושבי אילת להצטרף לשורת המתנדבים בעמותה. דורית מרוצה ומפנטזת על כ – 100 מתנדבים שיעזרו לצידה בקידום מטרות העמותה וכמובן בשיפוט בתחרויות היופי השונות. הזדמנות מספיק טובה כדי להעביר לכל אחד ואחת מכם את המסר, שאם אתם אחרי צבא, בעלי זיקה לאיכות הסביבה, מודעות ואכפתיות לשיפור וקידום פני העיר, אל תשבו בבית ותחשבו רק מה הייתם משנים, אלא הגישו בקשה להצטרף לצוות המתנדבים של המועצה לישראל יפה באילת וצאו לדרך הנכונה של שינוי.
למרות שהמשרד נכון להיום קטן, התוכניות כאן שופעות- לקדם בעיר את כל נושא החינוך לאיכות הסביבה, הירוק והמחזור. דורית מזכירה לי שעל כל מתקני המחזור הפזורים ברחבי העיר חתומה המועצה לישראל יפה שהציבה אותם בשיתוף פעולה עם עיריית אילת, ובאילת, רבותיי, יש כבר את כל פחי המחזור הקיימים היום בשוק. בעמותה פועלים למיגור השקיות בכלל ומהרחובות בפרט, ודורית פוצחת בהסברים על מהותם מהסוכנת של השקיות לבריאות בעלי החיים והאטמוספירה. אגב חינוך, דורית מדברת על האפשרות שילדי אילת שמגיעים במסגרת טיול בית ספרי כזה או אחר למרכז, יבקרו מעתה גם במרכז המועצה לישראל יפה השוכן על גדות נהר הירקון. שם הם ילמדו מקרוב ומהטובים ביותר את כל נושאי איכות הסביבה. ואם תהיתם מה יהיה עם ארגונים אחרים בעיר העוסקים גם הם בנושאי איכות הסביבה, כדאי שתדעו שבמועצה לישראל יפה מתכננים שיתופי פעולה פוריים שימנפו יותר מבצעים סביבתיים ופרויקטים, "מהם בסופו של דבר יהנו תושבי העיר", מבהירה דורית בנחישות.
כשאני שואלת את דורית מה קרה שפתאום אחרי כל כך הרבה שנים הבין מישהו במועצה לישראל יפה שהגיע זמן להגיע עד אילת, היא מחייכת ומזכירה שעדיף מאוחר מלעולם לא. "גם במועצה הבינו שלאילת כעיר תיירות יש את הצרכים והייחוד שלה. שיתוף הפעולה הפורה שיש למועצה עם עיריית אילת במרוצת כל השנים והרצון באמת לעשות יותר ולדחוף את כל נושא איכות הסביבה קדימה, גרמו להנהלה להבין שהגיע הזמן להתנתק מבאר שבע ולהעמיד את אילת בפני עצמה. עכשיו אני כאן, ויחד עם המתנדבים שנגייס נעלה את אילת חזק על המפה. אם עד היום חינכתי לאיכות הסביבה, היום, לשמחתי, יש לי את הכלים לעשות בפועל, עם מתן דגש על חינוך כבר מגיל צעיר. שיהיה ברור, ילד שמקבל כבר בגיל גן את הכלים הנכונים וההבנה למחזור ושמירה על איכות הסביבה, לא רק מביא את הדברים האלו איתו הביתה ומשנה דברים, אלא גדל להיות אזרח אכפתי והרבה יותר טוב".

פעל סניף המועצה לישראל יפה הקרוב ביותר לאילת שכן בבאר שבע, הוליד שיתוף הפעולה הפורה בין עיריית אילת למועצה העוסקת בהעלאת איכות החיים

חדשות אילת

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש