פרסומת
דלג

שוטף עירוני

מאת: רותם ג'קסון ● ● ערב ערב 2172

לעתידם של התלמידים האילתים


ראש העיר באילת, אשר שם לו למטרה להעלות את נושא החינוך לראש סדר העדיפויות העירוניות, קידם בברכה את תוכנית 'קדם עתידים ברנקו וייס' בבתי הספר התיכוניים בעיר.
"בזכות הצלחתה המוכחת של התוכנית, נוכל להביא את התלמידים להישגים טובים יותר, כך שיסייעו להם בהמשך גם ברכישת השכלה גבוהה", כתבה דוברת העירייה, דנה זנטי. מכון 'ברנקו וייס' הוא אשר מפעיל את התוכנית, והיא תועבר ל- 162 תלמידי בתי הספר העל יסודיים מכיתות י', י"א, י"ב באילת שנבחרו לתוכנית.
התוכנית מסייעת לתלמידים להשיג תעודת בגרות איכותית לקראת לימודים במוסדות להשכלה גבוהה ולשפר את יכולות החשיבה, הלמידה והמנהיגות שלהם, תוך הקניית מיומנויות יסוד אקדמיות. התוכנית מסתמכת על תורות חינוכיות מתקדמות, לקראת עתיד פורה בחברה המודרנית. במסגרת התוכנית, מוקצים משאבים לצורך הפעלה של מסגרות למידה פרטניות המכוונות לצורכי התלמידים. התוכנית מאפשרת הפעלת מסגרות למידה גמישות ופרטניות שיכללו התייחסות להיבטים של למידה, חשיבה ומנהיגות של כל תלמיד. הלמידה בתוכנית מתבצעת בקבוצות של שישה תלמידים על פי עקרונות הלמידה הפרטנית בקבוצה קטנה, כולל אסטרטגיות למידה והתאמת תוכניות אישיות לכל תלמיד.
כל זאת מתוך כוונה לבנות בקרב משתתפי התהליך - מנהלים, מורים, תלמידים וקהילה את כישורי המנהיגות הדרושים על מנת להוביל את התלמידים להצלחה בבחינות הבגרות ובלמידה אקדמית בעתיד.
יישום התוכנית באילת מתיישב עם רצונו של ראש העיר לבסס ולקדם את קמפוס אילת של 'אוניברסיטת בן גוריון' ובכלל זאת מתיישב עם חזונו להפוך את העיר אילת לעיר אוניברסיטאית.
תכני פעילות התוכנית יעסקו ב: חשיפה, זיהוי וטיפוח של התלמידים בתחום כישוריהם, למידה למקצועות הבגרות, למידת יסודות אקדמים, טיפוח כישורי מנהיגות עצמית. מנחה הנוער מטעם מכון 'ברנקו וייס' מטפח את יכולות ההתמדה, ההסתגלות ותחושת המסוגלות של התלמידים, בעבודה משותפת עמם תוך בדיקת העתיד בו הם חפצים. תלמידי התוכנית נבחרו לפי קריטריונים ולאחר מיפוי הישגיהם הלימודיים ובחינת המוטיבציה שלהם בשיתוף בתי הספר באזור ומנחה התוכנית. בפועל, מתמקדת העבודה עם תלמידי י"ב במקצועות הבגרות ועם תלמידי י' ו-י"א כוללת העבודה את חשיפתם לתחומים טכנולוגיים ואקדמיים שונים והתאמת מסלולי למידה אישיים בהתאם להעדפות ולכישורים של כל תלמיד.
זוהי השנה הראשונה בה מיושמת התוכנית באילת.

אילת נגד אלימות


במסגרת הכרזתו של ראש העיר, מאיר יצחק הלוי, כי מיגור האלימות הנו אחד מיעדיו החשובים, נערכים בכל המערכת העירונית לטיפול והתמודדות עם נושא האלימות.
במהלך החודשים האחרונים, ישבו צוותי עבודה מכל הסקטורים הן בעירייה והן מחוצה לה, בינהם: רווחה, חינוך, שפ"י, מתנ"ס, משטרה, משא"ז, מ.צ.י.ל.ה, הורים, מורים, שרות מבחן ועוד.
הצוותים בנו תוכנית עבודה מקיפה לשלוש שנים, ובימים אלה מגויסים תקציבים ממשרדי ממשלה ומקרנות שונות למימוש הפרויקט. במקביל, אחת לחודש, מתקיימת הרצאה פתוחה לקהל הרחב והרצאה מקצועית לאנשי מקצוע מתחום החינוך והטיפול. בשבוע האחרון, התקיימו חמישה אירועים במסגרת הפרויקט: 'העיר אילת נגד אלימות'. האירוע האחרון לשבוע זה יתקיים הערב, יום חמישי, ה-17.2.05 במלון 'הנסיכה': ערב התרמה למרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית.

מנכ"ל חדש במינהלת התיירות


בשבועות האחרונים, עלה שמו של יוסי אני לכותרות התיירותיות. הוא היה המועמד הבכיר ביותר לתפקיד המנכ"ל החדש, והוא אכן קיבל אותו. אחרי עשרים שנות נסיון ועבודה בתחום התיירות והמלונאות, מתוכם 12 שנה באילת, היה זה אך ברור שאני הוא המתאים ביותר לתפקיד. במסגרת עבודתו בתחום המלונאות באילת, ניהל את מלונות: 'נובה', 'סאנרייז' ו'קרלטון' ובארבע השנים האחרונות ניהל את התאחדות בתי המלון.
מינהלת התיירות באילת או בשמה החדש: מנהלת ה'ים האדום', תעסוק, כאמור, בכל הנוגע לתיירות ובכלל זאת: טיפול בתשתיות באזור התיירות כולל טיפול בשירותים (נקיון ואחזקה). עוד תעסוק המנהלת בקידום ושיווק העיר, קיום אירועים וכיו"ב. המינהלת הינה מינהלת חיצונית לעירייה, והיא תורכב מאסיפה כללית, שיהיו מיוצגים בה כל גורמי התיירות בעיר ובינהם: משרד התיירות, מלונות, אטרקציות, מסעדות ועיריית אילת. יו"ר האסיפה הכללית הנו ראש העיר, מאיר יצחק הלוי.
תקציב המנהלת יחולק בין שלושה מממנים עיקריים: עיריית אילת, משרד התיירות וגורמי התיירות וזאת מעבר למקורות הכנסה עצמאיים של המנהלת, שיהיו בהתאם ליוזמותיה.
יוסי אני על תפקידו החדש: "חשוב מאוד, כי בעיר תיירות מובילה יהיה גוף שירכז את כל נושא התיירות ויהווה כתובת, אני מקווה כי בעזרת כל הגופים השותפים, נוכל להמשיך ולשדרג את כל תחום התיירות החל בתשתיות וכלה בשירותים ובכך נהפוך את אילת לעיר תיירות ברמה בינלאומית".

הלכה ליגה א'


הפועל ב"ש - הפועל אילת 74-66 (42-34)
מאת: מירב לוי

קבוצת הכדורסל של 'הפועל אילת' לא תעלה העונה לליגה א', כך הוכרע במשחק חוץ ביום שלישי נגד מוליכת הטבלה, הפועל ב"ש.
זה לא שהשופטים לא היו בסדר, זה לא שלא היה קהל לאילת, אילת פשוט הפסידה בפעם השלישית העונה להפועל ב"ש, שהוכיחה שאין מה לעשות והיא באמת טובה יותר. אילת תישאר העונה בליגה א' וכמה עצוב לסיים את העונה רק במקום השני.
אז נכון שבפועל העונה עוד רחוקה מסיומה, אבל העובדה שביום שלישי אילת הפסידה במשחק חוץ להפועל ב"ש, מורידה את הלוט על סיכוייה הממשיים של אילת לעלות העונה לליגה הארצית. היתה זו הפעם השלישית שאילת הפסידה העונה לב"ש. בסיבוב הקודם, הפסידה אילת בבית על חודה של נקודה אחת בלבד.ב"ש היתה הטובה יותר, ואולם אילת הצליחה לחזור לתמונה, צימקה עד כדי כמעט ניצחון, אך זה נשמט לה בין הידיים. למזלה של אילת, מעדה ב"ש בסיבוב הקודם, ושתי הקבוצות יצאו לסיבוב השני עם מאזן זהה של הפסד אחד כששתיהן מוליכות את הליגה. לפני שבועיים, במשחק חוץ מול אותה הפועל ב"ש, הפעם במסגרת הגביע, שוב הפסידה אילת. הפעם היה זה משחק צמוד, בסיומו הפסידה אילת ליריבתה בהפרש של סל אחד ועפה ממפעל הגביע. לכולם היה ברור, כי אילת חייבת לנצח את ב"ש במשחק הגומלין בליגה. ניצחון של אילת בחוץ ביותר מסל אחד היה כמעט מבטיח לה את העליה לליגה הארצית בסיום העונה. ביום שלישי זה קרה, משחק החוץ החשוב, אלא שבפעם השלישית העונה הוכח שבאר שבע באמת טובה יותר מאילת. שחקני היריבה גבוהים יותר, אגרסיביים יותר וכמו אילת, גם להם היה ברור שכל העונה הזו תלויה במשחק הזה.
קרוב ל - 50 אוהדים התלוו אל שחקני אילת במשחק החוץ החשוב והקשה, העידוד באולם הורגש וסייע לשחקנים, אבל לא עד כדי ניצחון. יום חלש של מרבית שחקני אילת, כולל המאמן - שחקן, קוין ברדשאו, לא איפשר להם לחתום על הפתעה. במחצית, הובילה ב"ש 42-34, אך אילת לא הצליחה לעשות מהפך. בסיום המשחק, היתה התוצאה 74-66 למארחים, ושחקני אילת ירדו מהמגרש מאוכזבים כשהם יודעים כי כמעט אפסו הסיכויים לעלות מכאן לליגה הארצית. גם הפסד אחד של ב"ש בסיבוב הזה לא יתן לאילת את כרטיס העליה, ולצפות מקבוצה חזקה כמו ב"ש למעוד פעמיים בסיבוב, זה כבר יותר מידי. עוזר מאמן אילת, עידן לנקרי, לא הסתיר את האכזבה והבהיר: "הם שלטו בריבאונד ההתקפה וזה היה בעוכרנו. נמשיך את הליגה כרגיל, נמשיך להילחם גם אם לא נעלה העונה. יצאנו מהמשחק מאוד מאוכזבים, בעיקר בגלל שידענו שבעיר מצפים מאיתנו לעלות, אבל ככה זה בספורט, צריך עכשיו להרים את הראש, להסתכל קדימה ולהמשיך. אנחנו מסירים בפני הפועל ב"ש את הכובע, בפעם השלישית הם הוכיחו שהם טובים יותר מאיתנו וזה כבר לא במקרה, הם שיחקו הגון, השופטים היו טובים, אין לנו שום תירוץ".


בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש